Kdo má rychlejší nabíjení? Xiaomi, Vivo nebo HONOR?

Výrobci mobilních telefonů se v posledních dvou letech předhání rychlostí nabíjení. Jelikož si aktuálně užívám testování třech vlajkových mobilů Xiaomi 12 Pro, Vivo X80 Pro a HONOR Magic4 Pro, tak jsem porovnal výkon jejich nabíjení.

Jsem velkým fanouškem rychlého nabíjení a pevně doufám, že v příštím roce budeme mobily nabíjet za pouhých 5 minut. Při testování mobilů trpím, když se nějaký nabíjí déle jak půl hodiny. Vlastně to je i důvod, proč jsem roky nepoužíval bezdrátové nabíjení, protože to je v případě drtivé většiny mobilů extrémně pomalé. To se však letos konečně mění, jak to dokazují právě tyto tři modely.

 

Nejdříve pochvala

Trojici výrobců Xiaomi, Vivo a HONOR musím opravdu hodně pochválit za to, že přímo v prodejních baleních mobilů zmíněných v tomto článku najdeme bleskové nabíjecí adaptéry. To takový Samsung, Apple a další výrobci na své zákazníky kašlou…

 

Rychlost drátové nabíjení:

Rychlost nabíjení byla měřena originálními nabíječkami. Během nabíjení jsem měl mobily položené na stole a nepoužíval jsem je. U některých mobilů bylo zapotřebí vypnout šetrné nabíjení baterie v nastavení telefonu, aby byla rychlost maximální.

 

Bezdrátové Qi nabíjení:

  • Xiaomi 12 Pro – 50W
  • Vivo X80 Pro – 50W
  • HONOR Magic4 Pro – 100W

 

Reverzní bezdrátové nabíjení:

Reverzní bezdrátové nabíjení je asi drtivé většině uživatelům jedno a ani já jej běžně nepoužívám. Vzhledem k rychlosti se nehodí pro nabíjení druhého mobilu, ale na cestách si pomocí něj můžete nabíjet třeba chytré hodinky nebo bezdrátová sluchátka podporující bezdrátové nabíjení.

  • Xiaomi 12 Pro – 10W
  • Vivo X80 Pro – 10W
  • HONOR Magic4 Pro – Výrobce výkon neudává, ale předpokládám, že také má 10W. Narazit můžete jen na údaj drátového reverzního nabíjení o výkonu 5W.

 

Jsou u nás dostupné výkonné bezdrátové nabíječky?

Na našem trhu je drtivá většina bezdrátových Qi nabíječek pomalá. Nejčastěji narazíte na 10-15W výkon. Je také třeba zmínit, že musíte použít nabíjecí adaptér, USB-C kabel i bezdrátovou nabíječku pouze od daného výrobce, aby bylo nabíjení tak rychlé…

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*