Testy výkonu: Xiaomi 12 Pro vs. Vivo X80 Pro vs. HONOR Magic4 Pro

Letos se i na náš trh dostávají zajímavé vlajkové modely mobilních telefonů. Na test se mi teď sešla trojice mobilů Xiaomi 12 Pro, Vivo X80 Pro a HONOR Magic4 Pro. Jedná se o moderní mobily, které se snaží nabídnout výkon pro ty nejnáročnější uživatele. V tomto článku jsem se podíval na to, jak na tom mobily ve skutečnosti jsou s výkonem a hraním těch nejnáročnějších mobilních her.

 

 

Paměťové konfigurace mobilů na našem trhu:

Všechny tři mobily umožňují také virtuální rozšíření pamětí RAM skrze interní úložiště. Tato funkce se mi však zdá trochu zbytečná, protože mobily mají pořádnou porci výkonu. Mobily mají také rychlé interní úložiště UFS 3.1 a ani jeden z mobilů nepodporuje paměťové karty.

 

 

Co na mobily říká benchmark?

Mobily jsem otestoval v populárním benchmarku AnTuTu Benchmark v9.4. Ten ukáže čísla hrubého výkonu mobilu.

Xiaomi 12 Pro, Vivo X80 Pro, HONOR Magic4 Pro

 

 

Jak jsou na tom mobily s nejnáročnějšími mobilními hrami?

Všechny tři mobily mají opravdu hodně vysoké paměti RAM, které jsou dostatečné pro plynulý běh operačního systému, všech aplikací, ale i mobilní hry. Na mobilech jsem hrál tu nejnáročnější mobilní hru Fortnite, ale i Apex Legends. Obě hry bylo možné hrát na maximální možné grafické nastavení se stabilními 30 FPS (snímky za vteřinu). Fortnite lze hrát i se 60 FPS, ale kvůli příšerné optimalizaci hry ji nelze hrát se stabilními 60 FPS na žádném mobilu. Apex Legends pak lze hrát stabilně se 30 i 60 FPS.

Mobily mají sice na našem trhu rozdílné paměti RAM, ale procesor mají úplně stejný. Nasazen do nich byl výkonný vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Jedná se vlastně aktuálně o nejlepší procesor pro mobilní hraní, který v Android mobil aktuálně najdete.

 

 

Co chlazení procesorů mobilů?

Na všech mobilech jsem nahrál poměrně dost času, v již zmíněných náročných hrách. Vlajkové procesory Qualcomm Snapdragon jsou poslední roky sice neuvěřitelně výkonné, ale v porovnání s konkurenčním MediaTekem více hřejí. Je však dobré zmínit, že žádný MediaTek alespoň prozatím nepodporuje hraní Fortnite na vysoké grafické nastavení. Byl jsem tedy zvědav, jak se mobily budou zahřívat.

Všechny tři mobily po dlouhém hraní opravdu hřejí, ale ne nadměrně, že bych se je obával používat či mi jejich držení v rukou bylo nepříjemné. Všichni výrobci řeší uchlazení procesoru efektivně, ale nejchladnější z nich byl bezesporu HONOR Magic4 Pro.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*