Tecno Camon 18 Premier má gimbalovou stabilizaci. Jak vypadají pořízená videa?

Stejně jako u fotek nelze od mobilu za tyto peníze očekávat nějakou úchvatnou kvalitu videí. Výrobce se však ve svých propagačních materiálech chlubí, že mobil má gimbalovou optickou stabilizaci obrazu (OIS) a byl jsem tedy hodně zvědavý, jak si se stabilizací videí poradí.

Mobil umí hlavním fotoaparátem pořizovat video v maximálním rozlišení 2K se 30 FPS (snímky za vteřinu) a je škoda, že k dispozici není 4K rozlišení. Vybrat si můžete i Full HD nebo HD rozlišení se 30 FPS a možnost natáčet videa se 60 FPS bohužel chybí. Na druhou stranu pořízená videa vypadají obstojně a spokojený jsem byl nejen s jejich barevným podáním a ostrostí, ale i stabilizací obrazu. Hlavní fotoaparát využívá jen elektronickou stabilizaci obrazu, které můžete pomoci zapnutím „Ultra stabilního režimu“ klepnutím na tlačítko hned vedle nastavení rozlišení videa. Tento režim videa opravdu hodně stabilizuje, což chválím.

A co ten gimbal? Gimbalová optická stabilizace obrazu se nachází u ultraširokoúhlého fotoaparátu, kterým lze pořizovat videa v maximálním rozlišení Full HD se 30 FPS. Videa jsou opět hezká, mají logicky větší záběr do stran a optická stabilizace odvádí dobrou práci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*