Jak snadno sdílet fotky a soubory skrze QR kód do mobilu nebo počítače?

Pamatujete ještě na tu dobu, kdy bylo nutné fotky a jiné soubory posílat skrze infraport, Bluetooth nebo dokonce je přesouvat do počítače skrze kabel? Ta doba je už naštěstí pryč a možností, jak přenášet soubory mezi různá zařízení je hned několik.

Pokud máte správně nastavené cloudové úložiště, je přenos souborů nejsnazší. Třeba úložiště OneDrive nabízí snadnou synchronizaci všech potřebných souborů ve Windows automaticky. Cokoliv máte třeba na pracovní ploše Windows, dostanete se k tomu i z mobilu.

Nemáte žádné cloudové úložiště? Nevadí a soubory můžete sdílet mezi různá zařízení skrze QR kód. Slouží k tomu třeba jednoduchá aplikace Share To Computer. Jedná se o svobodnou aplikaci, takže je dostupná zcela zdarma a neobsahuje žádné otravné reklamy. V aplikaci stačí jen klepnout na tlačítko pro sdílení fotek/videa nebo tlačítko pro sdílení jakéhokoliv souboru. Soubor pro sdílení jen vyberete a na jiném zařízení naskenujete QR kód. Ten bude odkazovat na adresu do internetového prohlížeče, skrze který daný soubor stáhnete. Jak jednoduché, že?

Sdílení mezi mobily skrze QR kód je jasné a snadné, protože skener těchto kódů nabízí téměř každá aplikace fotoaparátu. Případně si můžete stáhnout výbornou aplikaci Google Lens. Dost lidí o tom neví, ale Microsoft do aplikace Kamera ve Windows 11 také přidal konečně možnost skenování QR kódů a naskenovat jej tedy lze i jakoukoli nekvalitní webkamerou na notebooku. Pokud webkameru nemáte, stačí si do webového prohlížeče napsat jen adresu vygenerovanou aplikací. – NÁVOD, JAK SKENOVAT QR VE WINDOWS

Naskenovanou adresu z QR kódu kliknutím zkopírujte. Po vložení do adresního řádku vašeho internetového prohlížeče však z ní odstraňte všechny znaky, aby byla ve tvaru např.: http://192.168.114.161:8080

 

Kde aplikaci pro sdílení souborů skrze QR kód stáhnout?

Jelikož je aplikace Share To Computer svobodná, nechce mít žádné vazby na Google nebo jinou společnost. V Obchodě Play ji tedy nenajdete a k dispozici je na svobodném obchodě s aplikacemi F-Droid. Do mobilu si tedy můžete celý F-Droid stáhnout skrze APK soubor, nebo stáhnout jen samotný APK soubor aplikace Share To Computer. Je to jen na vás.

Aplikace byla testována na mobilech: Tecno Camon 18 Pro s Android 11 a Xiaomi 12 Pro s Android 12.

Skenuj pro stažení obchodu F-Droid
Skenuj pro stažení aplikace Share To Computer

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*