RECENZE: Kryt Peak Design Mobile, outdoorový smoking pro telefony

Když jsem tak sám nad sebou dumal a uvědomil jsem si, že se těším na kryt pro telefon, začal jsem mít drobné pochybnosti o svém psychickém stavu. Lidé se těší na dům, na děti, na nové auto a já se těšil na kryt. Další introspekci jsem vynechal a rozhodl jsem se více nedumat.

Po delším čekání se ke mně konečně dostal. Kryt pro iPhone 13 Pro od společnosti Peak Design, která se pro mě osobně stává love brandem. Vinen v plném rozsahu, pokud vám bude připadat recenze zaujatá, nejspíše i bude.

 

 

 

Balení a zpracování

V drobné krabičce naleznete kryt, drobnou kartičku pro registraci produktu na stránkách, nálepku a nějaké to psaní ke krytu.

Už po uchopení krytu jsem byl příjemně potěšen. Je tenký, poměrně lehký, ale v ruce působí strašně bytelně. Téměř ho neohnete a nabydete pocit, že váš telefon je chráněn opravdu skvěle. Nasazení chce trochu síly, ale jakmile telefon zapadne do patřičných míst, vše sedí perfektně do posledního detailu.

Rám telefonu chrání pevná guma černé barvy, kterou zdobí malé logo PD. Ta zajišťuje pevný úchop, aby telefon neklouzal z ruky. Přeci jen je jinak nový iPhone kluzká mrška. Probudil jsem v sobě speleologa a rozhodl se prozkoumat díry na spodní straně. Krom toho, že jsou kvalitně vyhotoveny a nečekají vás žádné krápníkové krásy (různé gumové nedostatky), mohu ještě konstatovat, že je spodní guma poměrně tlustá a nabízí tak dostatečnou ochranu. Pády na hranu telefonu budou hned mnohem bezpečnější. Skoro mě to lákalo telefon na zem pustit. Ale souboj rozumu s tím blbcem uvnitř mě vyhrál rozum. Konečně taky jednou. Do děr ve spodní části můžete navíc provléct Peak Design Anchor, kotvičku, ke které já osobně připínám Peak Design Cuff. Moje fobie z toho, že mi spadne telefon z rozhledny při focení, je najednou pryč. Uff!

Kotvička najde využití také jako skvělé tahátko z kapsy. Dodám jen, že to může být dobrý sluha i zlý pán. V tramvaji pro lapky budete asi lepším cílem.

K hranám ještě dodám, že tlačítka nahmatáte pořád dobře a stejně tak se dobře mačkají. Přístup k posuvníku pro tichý režim je také pohodlný. Na přední straně kryt převyšuje displej. Pokud máte na telefonu sklo, vše se příjemně srovná. Pokud jej nemáte a pokládáte telefon na stůl displejem dolů, kryt vám displej ochrání před zbytečnými škrábanci.

Zadní strana je z nylonové tkaniny podobné té, ze které jsou produkty Peak Design. Vše tak ladí k batohům, brašnám, Tech Pouchům a dalším hračkám. Fotoaparáty chrání opět černá guma, která vystupuje tak, aby čočky na stole nepřišly k úhoně.

Uprostřed krytu naleznete černý čtvereček s prohlubní. A tady začíná všechna magie.

 

 

 

V čem je kouzlo krytu

Peak Design totiž nevyvinul jen kryt, ale rovnou celý ekosystém. Černý čtvereček je totiž magnet zvaný SlimLink, ke kterému připojíte celou řadu příslušenství. Magnet je navíc tlustý pouhých 2,4 mm.

Peněženku, bezdrátovou nabíječku, držák do auta, držák na kolo a motorku, skládací tripod a v nabídce nechybí třeba magnetický čtvereček (Wall Mount), který můžete nalepit například vedle zrcadla do koupelny. Každé příslušenství se navíc k magnetu přichytí podle příslušeného účelu. Peněženka drží magneticky. Držák na motorku pak chytí telefon magneticky, ale do čtverečku zajedou ještě bezpečnostní packy. Potom asi máte větší šanci, že spadnete z motorky vy, než že by spadl telefon.

Zatím jsem měl možnost kryt vyzkoušet pouze s Wall Mount držákem (recenze bude mít samostatný článek). Magnety na to, jak jsou štíhlé, drží jako přibité. Žádné sklouznutí telefonu z držáku se konat nebude. Další příslušenství bude dostupné během ledna. Samozřejmě se můžete těšit postupně na články o dalším příslušenství. Uživatelé Applu už si s magnetky hrají nějaký ten čas. Nutno dodat, že tohle je úplně jiný level. Co víc, kouzlo magnetů si užijí i majitelé nových Samsungů a klidně také kdokoliv další – stačí na telefon nalepit štíhlý Universal adapter.

 

 

 

A co MagSafe od Apple?

První věc, která mě napadla, byla ta, že nasazením krytu přijdu o MagSafe funkci. Mám v autě už MagSafe držák a doma zase MagSafe nabíječku. Čekalo mě ale příjemné překvapení. Vše spolu naprosto precizně funguje. Díky informacím ze strany Peak Design se můžeme dozvědět, že ačkoliv společnost vyvíjela SlimLink nezávisle na Applu, představení MagSafe jim hodilo kapičku klacky pod nohy. Peak Design se s tím ale porval po svém – tedy precizně. Dali si za cíl jak kompatibilitu systému Peak Design Mobile v rámci SlimLink, tak aby fungovaly také hračky kompatibilní s MagSafe. Když vezmu v potaz, jak je zadní strana krytu tenká, aby úplně neničila štíhlý profil telefonu, musím jen konstatovat, že se v tomto směru jedná o mistrovskou práci. Získávám tak jen další osobní ujištění, že tahle společnost si musí být sakra jistá svým produktem, než ho vypustí mezi lidi. A to je ten nejlepší směr, který si kdo může nastavit. Jen se podívejte na závěr loňského roku v oblasti her. Jeden zmetek za druhým, jen aby bylo v zimě co hrát.

 

 

Závěr

Kryt Peak Design vyjde na bratru dobrých 1 090 Kč bez poutka a 1 290 Kč s poutkem. Na trhu, kde tolik stojí úplně obyčejný silikonový kryt s nakousnutným jablíčkem, to je vlastně příjemná cena. Když k tomu přidáte velmi široké možnosti, zvýšenou odolnost a subjektivně skvělý design, jedná se alespoň za mě o dobrou koupi. Kryt pořídíte u vybraných prodejců nebo třeba také na českých stránkách Peak Design.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*