RECENZE: Peak Design Wireless Charger Stand

Nosit iPhone bez doplňků je jako mít ženu a nezahrnovat ji šperky. To jsou slova z úst milovníka něžného pohlaví Giacoma Casanovy. A nebo také nejsou. V dnešním světě je dobré mít se s informacemi na pozoru a než se vrhnu na další produkt, dovolím si malé morální okénko. Než něco nasdílíte, než něco budete posílat přátelům a hlavně, než něčemu uvěříte, ověřte si danou informaci z více zdrojů. Ověřovat informace můžete začít už u recenzí produktů, procvičíte se a budete připraveni udělat další krok do složitého a spletitého světa, který je okolo nás. Je Peak Design Wireless Charger Stand tak dobrý, jak budu tvrdit?

Balení a design: kabel dlouhý jako nos Bosany

Peak Design kromě batohů, brašen, organizérů a příslušenství pro fotoaparáty přinesl na trh také příslušenství pro mobilní telefony. Do většiny z nich nepíchnete kabel, protože jde o peněženky, držáky nebo třeba stativ. Jsou tu ale i výjimky, kterou je například právě nabíjecí stojánek Peak Design Wireless Charge Stand. Využiji akademičtější metodiku a vzhledem k dlouhému názvu půjde dále o nabíjecí stojan, případně stojan.

Balení je podobné všem dalším produktům z řady Mobile. Z bílé krabičky vysunete zakoupený produkt spolu s dalšími informacemi a kartičkou se sériovým číslem. Díky tomu můžete svůj produkt registrovat na stránkách Peak Design a využít tak záruku až do skonání věků. Kromě samotného stojanu se v tomto balení dočkáte ještě jedné parádičky. Kabelu s USB-C konektorem na obou stranách o délce 2 metry! Kdybych jej rozložil na zem, bez brýlí neuvidím druhý konec. Pokud stojan budete využívat na stole, možná vám dlouhý kabel bude připadat jako overkill. Každopádně krátký najdete doma vždy a dlouhý, ten se hodí na celou řadu případů. Zásuvku totiž můžete mít poměrně daleko od cíleného místa. Zmínit musím také tři samolepící držátka na kabel. V případě, že kabel táhnete například po hraně stolu apod. se to hodí pro uchycení, aby se škaredě nekroutil.

Samotný stojan překvapuje hned po uchopení. On je to totiž pořádný macek, který klame tělem. Ačkoliv je to štíhlý a pohledný elegán, spadá do těžší váhové kategorie a není to rozhodně žádné ořezávátko. Váha dává naprostý smysl, protože zajišťuje stabilitu shodnou s japonskými mrakodrapy. Mohou za to i použité materiály. Jde o opracovaný anodizovaný hliník. Stojan je po vybalení v sevřeném stavu a jeho krása vynikne, jakmile roztáhne křídla. Tedy svou vrchní část, na kterou se přísluší přimagnetkovat svůj telefon. Kloub je tuhý a je to rozhodně plus. Můžete si nastavit libovolný sklon stojanu podle toho, jak to vyhovuje konkrétním potřebám. Navíc musíte vyvinout nějakou tu sílu, abyste jej naklonili. Nemusíte se tak bát, že se vám bude na stole sklápět, jak se mu zachce. Nabíjet můžete v poloze horizontální i vertikální. Zejména magnety v krytu Peak Design se postarají o to, že telefon v obou polohách bude na nabíjecím stojanu držet ukázkově.

Kabel se přivádí na zadní stranu do konektoru, který je souběžně s plochou horní… řekněme desky. Každý by asi rád viděl nabíjecí stojan, který nebude hyzdit kabel. Ale takovou dobu tady nemáme, takže je tohle řešení jedno z těch nejelegantnějších. Na přední straně z horní desky vystupuje pogumovaný čtverec, který slouží právě k nabíjení. Vystupuje a pogumovaný je proto, že tak nedochází ke kontaktu skleněných zad telefonu s kovem v případě, že nemáte nasazený kryt a navíc se díky tomu telefon snadno sundává jednou rukou. Bezpečí je bezpečí a každá jizva na drahém stroji bolí. Uvnitř čtverečku se nachází vysokoteplotně zpracované magnety a architekturu celého aparátu pro nabíjení si navrhnuli samotní Peak Desigňáci.

Snad jen malou výtku si nakonec i dovolím. Onen zmíněný pogumovaný čtvereček se jako jediná část celého stojánku ráda špiní. Drobné logo PD na spodní části je pak nutností, zvláště, když si tato značka buduje renomé love brandu.

 

Nabíjení klasika a MagSafe? Je safe!

Šťávu do svého telefonu dostanete maximálně 15 Watty. Další profily jsou pak 10W, 7,5W a 5W. Jde zkrátka o tradiční hodnoty, takže se nemusíte ničeho bát. Koneckonců, až na pár výjimek ty telefony bezdrátově úplnou sadu nepojmou a když ano, člověk aby se bál o životnost zařízení. Tyhle stojánky si jednoduše nekladou za cíl být nejrychlejšími nabíječkami pod sluncem. Počítá se s tím, že se na nich telefon může nabíjet poklidně a delší dobu. A co je teda třeba, abyste tenhle stojan mohli používat? Máte hned tři možnosti.

První je mít kryt od Peak Design, který seženete pro všechny novější iPhony a Samsungy. Druhá možnost je mít Universal Adapter od Peak Design, který nalepíte na libovolný kryt telefonu. Pak už samotný telefon musí podporovat bezdrátové nabíjení. Třetí cesta je také zajímavá. Protože i zde jsme se dočkali plné podpory MagSafe. Jednoduše tak na svém iPhonu z řad 12 až 13 nemusíte mít vůbec nic. Prostě cvak a nabíjíte. Zmínit musím také podporu dalších zařízení s MagSafe.

 

Závěr a cena

Tak to mám za sebou zase jednou psaní o hezkém a osobitém produktu, který nejen plní svou původní funkci, ale ještě hezky vypadá. Cena činí 2 090 Kč a na výběr máte pouze černou barvu. To je trochu škoda, protože třeba taková vesmírně šedá… Někdo by mohl kvůli ceně namítat, že je to tradičně u značky Peak Design větší částka. Každopádně tyhle magnetické nabíjecí stojánky něco stojí, ať jsou od kohokoliv. Navíc, když jsem zkusil hodit oko na to, zda konkurence nabízí doživotní záruku, je to mission impossible. A ne to filmové, kde vše dobře končí . Skoro bych řekl, že právě na značku Peak Design jde nakonec ještě o cenovku příjemnou.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*