RECENZE: Peak Design Slim Wallet, když peněženka od Apple nestačí

Tak si to shrneme. Peak Design vytvořil ekosystém Mobile, jehož středobodem je netradiční kryt. Ukázali jsme si Wall Mount, Wireless Charging Stand a nedávno také Mobile Tripod. Musím vám ale ukázat ještě jeden dílek tohoto příjemného puzzle. Je jich tedy ještě celá řada, hlavně držáků, ale peněženka je posledním dílkem mé skládačky.

 

 

Štíhlá, objemná a drží jako přibitá

S balením se budu opět opakovat. Jedná se o jednoduchou bílou vysouvací krabičku, která uvnitř nabídne samotný produkt a kartu pro registraci produktu na stránkách Peak Design. Peněženka už na první pohled budí dojem kvalitního produktu.

Recyklovaná tkanina je na omak pevná a šedá barva doplňuje celou řadu produktů společnosti Peak Design. Zadní strana skrývá magnet, kterým peněženku snadno připnete nejen na kryt značky Peak Design, ale také na cokoliv, co podporuje Applí MagSafe. Záda jsou navíc pevná. Nejen kvůli magnetu, ale také díky polykarbonátovému rámu. Peněženka se díky tomu nedeformuje a člověk tak má hned pocit, že jsou jeho důležité karty pořádně chráněny a nehrozí jejich zlomení ani v případě, že jich u sebe máte méně. I přesto si bez karet udržela peněženka rozměry 9,2 cm x 6,6 cm x 0,375 cm a muší váhu 40 gramů. To ocení nejen dobrodruzi, ale také milovníci obleků a nošení peněženky v zadní kapse od riflí. Ať už v náprsní kapse nebo na zadku totiž peněženka nezpůsobí nevzhledný hrbol a nenaruší tak outfit.

Na přední straně najdete zaklapovací magnetický patent, který zajistí, že Vám karty nevyletí z peněženky. Dá se navíc použít pro pohodlné vytažení karet. Toho lze využít, i když je peněženka připevněna ne telefonu, protože magnety drží opravdu bytelně, zvláště na krytu od PD. To máme hned dvě výhody oproti MagSafe peněžence od Apple. Další výhodu v porovnání s Apple peněženkou lze najít v tom, kolik tahle peněženka pojme karet. Oficiální stanovisko je až 7 kousků. Pokud ale nemáte hromadu kreditních/debetních karet, dokážete sem napasovat rovných 8 životně důležitých plastových obdélníčků a možná ještě více. Mně se nejvíce osvědčila kombinace pěti karet a místo na nějakou hotovost.

 

 

Závěr

Na výběr máte rovnou ze dvou peněženek. Tu, kterou mám já, tedy jednoduchou variantu a pak také variantu zvanou Stand Wallet. Tu můžete využít také jako stojánek pro telefon, ať už jste kdekoliv. Za klasickou verzi utratíte 1 390 Kč a za verzi se stojánkem pak připlatíte další dvě stovky. I zde se lze spolehnout na doživotní záruku. Na druhou stranu si myslím, že by skoro nebyla třeba. Nemám totiž tušení, kde by se mohla peněženka v následujících letech rozbít jinak, než mou vlastní chybou. Já se ještě zasním a vzkazuji lidem z Peak Design – takový řemínek na Apple Watch by byl boží! A bude mi to ladit všechno k sobě.

Tím ale můj seriál s Peak Designem nekončí. Již brzy se můžete těšit na recenzi 45l macka Travel Backpack a s tím spojeným příslušenstvím. I velký batoh může totiž být pro geeky.

 Novinka na závěr pro majitele Google Pixelů 6 a 6 Pro. I pro vás bude již brzy k dispozici celý tento ekosystém.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*