RECENZE: Peak Design Mobile Tripod, stativ jako kreditka

Vždycky jsem toužil po stativu od společnosti Peak Design. Ale zas tak moc nefotím, abych si obhájil jeho cenu. Když Peak Design představil řadu Mobile, hned po krytu jsem se nejvíce těšil na Mobile Tripod. Já vím, je to asi jako když si dítě splní sen o Mustangu tím, že pod stromečkem najde jeho malou elektrickou verzi. Ale konečně mám Peak Design stativ!

Lehký, pevný a zábavný

Kdyby existoval web, kde by se psaly recenze třemi slovy, asi bych si v tomhle případě vystačil. Opravdu je díky anodizovanému hliníku super lehký. Opravdu je taktéž pevný a všechny pohyblivé části se mohou chlubit dostatečnou tuhostí. Stejně tak je zábavný a proto ho občas doporučuji sundat. U mě to v kanceláři vypadalo tak, že jsem neustále roztahoval nohy. Na tom stativu samozřejmě.

Balení je stejné, jako u všech dalších produktů Peak Design, což už asi nikoho nepřekvapí. Bílá vysouvací krabička nabídne uvnitř produkt, kartičku pro registraci produktu na webu a můj oblíbený pytlík. Pokud i zde vidíte nějaký dvojsmysl, chápu, je jaro. Ale buďme seriózní.

Stativ je v černé barvě, na šířku má půl centimetru a pokud ho strčíte do kapsy, je to jako mít v kapse trochu větší kreditku. Pokud ho máte přidělaný na telefonu s Peak Design Mobile krytem, pak skoro nepoznáte rozdíl oproti tomu, kdybyste stativ na krytu neměli. Možná jen budete mít o něco více vypouklou kapsu. Ale s těmi velkými telefony dneška je to tak jako tak samozřejmý jev.

Ze které strany začít? No tak třeba od magnetu. Zadní část nabídne pogumování, aby nedocházelo ke zbytečnému dření a materiál na druhé straně (sklo telefonu nebo kryt) zůstal nepoškozen. Pod gumou je magnet, který je odsouzen pro přiložení k telefonu. Když jsem v závorce psal sklo, tak ano, sklo. Opravdu můžete stativ přidělat i na holý telefon, protože podporuje MagSafe. Na krytu od PD drží samozřejmě naprosto skvěle.

Tripod máme přidělaný k iPhonu (vy možná i k Samsungu!), a tak otáčíme telefon displejem dolů. Po prozkoumání z boku si lze všimnout, že má stativ štíhlejší profil na horní části a ten nejtlustší pak na spodní části, kde se nachází kulová hlava a vedle něj logo PD. Ve středu tohoto výtvoru pak najdete tři zasunuté nožičky, které můžete snadnou vytáhnout díky výřezu. Kulová hlava se točí všemi směry, s čímž se samozřejmě počítá. Pak už stačí jen roztáhnout nožky od sebe a telefon můžete vesele ustavit na stanovené místo. Aby vše drželo s podkladem, mají spodní části nohou pogumování. Nic tak neklouže. Nohy tripodu se nemusí jen roztahovat. Jako stojan poslouží i když jsou při sobě. A jako držák do ruky, když je necháte při sobě směrem dolů.

Povím vám i jedno tajemství. Jsem takový špáral, co si občas něco schválně nepřečte a věc raději zkoumá. A když jsem tak prsty různě cvrnkal po stativu, objevil jsem součástku, které se nějak moc poslušně chtělo ven. Jedná se o malý magneticky přichycený imbus, kterým můžete regulovat tuhost kulové hlavy. Boží!

Zapomenout pak nesmím na to, že stativ lze využít s telefonem na výšku i na šířku. Kreativních možností tak máte nespočet a na malou věc o velikosti karty a tloušťce pár karet to je prostě paráda.

Závěr

Mnoho lidí nad touto šikovnou hračkou bude uvažovat jako nad něčím, co se hodí jen kreativcům a vášnivým cestovatelům. Kdepak drahé dámy a drazí pánové. Ona je to šikovná věc i do takové kavárny, když zrovna potřebujete z telefonu udělat zařízení, přes které se připojíte na online schůzku. Je to fajn i do kanclu, kde postavíte telefon sobě přímo na oči, třeba vedle počítače. Scénářů je spousta. A věřím, že každý najde ten svůj. Já bych se s vámi měl podělit ještě o cenu. Ta je 2 090 Kč. Opět se můžeme bavit o tom, že je to více. Ale nezapomeňte, že získáte navíc doživotní záruku a velmi kvalitní produkt.

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Proč je to tak drahý? :/

    1. Může to tak na oko působit. Ale má to hned několik faktorů: jednak kvalita zpracování, nechybí podpora MagSafe a myslet je dobré také na doživotní záruku. Potom tu jsou zřejmě i brandové důvody, z Peak Designu se stala, troufnu si tvrdit, kultovní značka, hlavně napříč fotografy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*