RECENZE: HONOR Magic4 Pro – návrat mezi nejlepší se mu povedl

Na našem trhu bylo možné si už nějakou dobu nové mobily značky HONOR s Google službami zakoupit, ale jednalo se spíše o modely určené pro méně náročné uživatele. Žádný vlajkový model u nás dostupný nebyl, ale to se teď mění. V této recenzi jsem se podíval na vlajkový model HONOR Magic4 Pro, který se pokusí vrátit výrobce HONOR mezi elitu. Zaujmout se snaží velkým modulem zadních fotoaparátů, bezpečným odemykáním obličejem nebo otiskem prstů a nekompromisním výkonem. V době psaní recenze se mobil prodával za 27 990 Kč s DPH.

Výrobce mobilních telefonů HONOR je nyní samostatnou společností, která již nespadá pod Huawei. Nevztahují se na něj tedy žádné sankce a nové mobily značky HONOR již mají opět operační systém Android se všemi službami od Googlu, a to včetně Obchodu Play.

 

 

 

Pozitiva:

  • Obsah balení
  • Design s hezkými barvami a zakřivením
  • Konstrukce má zvýšenou odolnost IP68
  • Moc hezký displej se zakřivením
  • Slušné stereo reproduktory
  • Bezpečné odemykání obličejem
  • Nová ultrazvuková čtečka otisků prstů
  • Výborný procesor
  • 100 W drátové i bezdrátové nabíjení
  • Někdo může ocenit funkci Chytrá kapacita baterie
  • Výborné zadní fotoaparáty
  • Hezká stabilní videa z hlavního fotoaparátu
  • Široký záběr a kvalita selfie kamery
  • Přehledná a spolehlivá Androidí nadstavba
  • Výborná konektivita s Wi-Fi 6, 5G, UWB i infraportem
  • Odpovídající cena

 

Negativa:

  • Problematické ostření s 10x digitálním zoomem
  • Natáčení videí – neumí 8K, ultraširokoúhlým fotoaparátem nelze pořizovat videa a 4K video je časově omezeno
  • Drátové nabíjení mohlo být trochu rychlejší
  • Dostupnost 100 W bezdrátové nabíječky
  • Dvouletá softwarová podpora

 

 

 

Co najdu v prodejním balení?

HONOR do krabičky k mobilu přiložil vše, co budete pro používání mobilu potřebovat. Nechybí rychlý nabíjecí adaptér, metrový USB-C kabel pro nabíjení či přenos dat, spona pro vysunutí nanoSIM slotu a nějaké ty zbytečné návody. Výrobce musím moc pochválit za již zmíněný rychlý nabíjecí adaptér, ale i ochranný silikonový kryt. Hned po vybalení tedy můžete na mobil nasadit kryt a svůj mobil chránit bez nutnosti si další kryty dokupovat.

 

 

 

Design a konstrukce – sympaťák s batohem na zádech

HONOR Magic4 Pro je na našem trhu dostupný v azurové (Cyan) a černé (Black) barevné variantě. Na test jsem obdržel zajímavější azurovou verzi, která vypadá hezky. Mobil má hezky oblé tvary a díky zakřivením vpředu i vzadu do ruky padne výborně a příjemně se drží. Dle očekávání se však jedná o moderní velký mobil s rozměry: 163,6 x 74,7 x 9,15 mm a váhou 215 gramů. Někteří mohou ocenit také zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu s certifikací IP68.

Už když se podíváte na čelní stranu mobilu, je hned jasné, že se jedná o dražší mobil. Každému tedy bude jasné, že asi v ruce nemáte mobil za 5 tisíc. Velký 6,81palcový displej má totiž po stranách zakřivení, které je působivé. V displeji se nachází pilulkový průstřel dvou kamer se senzory senzory. Nad displejem je pak nenápadná mřížka reproduktoru pro hovory.

Hliníkový rám mobilu se v mnou testované barevné variantě hezky leskne. Na jeho horní části se nachází hlasitý reproduktor, infraport pro ovládání domácích spotřebičů a zdířka mikrofonu. Levý bok je zcela prázdný a na pravém boku mobilu jsou dobře umístěná tlačítka pro regulaci hlasitosti a zamykací tlačítko. Vespod mobilu je šuplík se dvěma sloty pro nanoSIM karty, mikrofon, nabíjecí konektor USB-C a druhý hlasitý reproduktor.

Zadní kryt je ze skla a jeho strany jsou zakřivené stejně, jako displej. Na zádech se nachází opravdu masivní modul fotoaparátů, senzorů a LED diod. Fotoaparáty jsou právě velkým lákadlem tohoto mobilu, ale o těch se budu rozepisovat později. Modul z těla mobilu sice vystupuje, ale ne nějak přehnaně. Celá záda, ale i boky mobilu lze chránit ochranným průhledným krytem z balení.

 

 

 

Displej – hezká podívaná se stylovým zakřivením

HONOR Magic4 Pro má velký 6,81palcový LTPO OLED displej se zakřivením po stranách a WQHD+ rozlišením (1 312 x 2 848 px). Potěší i vysoká 120 Hz obnovovací frekvence, kterou si v nastavení displeje můžete upravit na 120, 90 nebo 60 Hz. K dispozici je i dynamické nastavení pro automatické vybíraní snímkovací frekvence dle potřeby. Já se však nijak neomezoval a během testování jsem vždy používal maximální frekvenci 120 Hz.

V displeji se nachází také pilulkovitý průstřel dvou kamer a potřebných senzorů, kde nechybí ani senzor okolního světla pro automatickou regulaci jasu. Ta funguje příkladně a viditelnost na přímém slunci je také na velmi dobré úrovni. Pochválit pak musím i pozorovací úhly a barevné podání OLED displeje. Barevné podání i teplotu barev lze upravit v nastavení. V nastavení displeje najdeme také možnost využívání tučného písma v prostředí, úpravu velikosti textu či prvků v prostředí. Komfortní čtení pro tlumení modrého světla je také přítomné a dostalo se i na černobílý režim eBook pro pohodlné čtení článků nebo e-knih.

Jelikož HONOR nasadil nový LTPO OLED displej, tak displej nebude mít takovou spotřebu na baterii. To se bude hodit hlavně při používání obrazovky Always-On (Vždy na displeji), která zobrazuje čas, datum a příchozí notifikace (upozornění) z aplikací i na zhaslém černém displeji. Funkce po celou dobu testování fungovala výborně a lze zvolit, aby obrazovka byla aktivní po celý den a nic důležitého vám neuniklo.

 

 

 

Zvuk – stereo reproduktory nehrají vůbec špatně

Mobil nabízí dva stereo reproduktory pro multimédia. Jeden se nachází na horní a druhý na spodní části mobilu. Reproduktory hrají hlasitě a spokojený jsem byl i s jejich kvalitou. Užít si tedy můžete nejen poslech hudby, ale i hraní her či sledování videí.

Se 3,5 mm jack konektorem se do budoucna nepočítá, proto jej HONOR do tohoto modelu ani nenasadil. Použít tedy musíte bezdrátová sluchátka, která hrála alespoň v mém případě velice dobře, a to díky podporovaným kodekům: aptX/aptX-HD, AAC, LDAC a SBC. Po připojení bezdrátových sluchátek lze sáhnout i po úprava zvuku v: Nastavení telefonu/Zvuky a vibrace/Kvalita zvuku a efekty. V nastavení zvuku najdete také možnost si vibrat režim vibrování při vyzvánění pro každou SIM kartu zvlášť. Můžete tak mít originální styl vibrací, co nikdo nemá.

 

 

 

Odemykání mobilu – FaceID v Androidím světě a nová čtečka otisků

HONOR se po stránce zabezpečení chlubí bezpečným odemykáním obličejem i otiskem prstu. V displeji se nachází dvě kamery, protože HONOR nasadil druhou kameru pro 3D skenování obličejem, jako to v minulosti měl Huawei a má to i Apple ve svých iPhonech. Obličej je tedy skenován detailněji, můžete si nastavit odemykání pouze pokud máte otevřené oči a odemykání mobilu by mělo být výrazně bezpečnější, než kdyby probíhalo skrze běžnou selfie kamerku. Odemykání je také rychlé a spolehlivé i za špatných světelných podmínek.

HONOR Magic4 Pro má opravdu bezpečné odemykání obličejem, což poznáte i při odemykání třeba bankovních aplikací či správců hesel. Tyto aplikace totiž můžete odemykat právě obličejem, což při méně bezpečném odemykání skrze selfie kameru není umožněno. HONOR má tedy velkou výhodu.

Pod displejem se nachází také moderní senzor Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2 pro bezpečné odemykání otiskem prstů. Nová čtečka již není optická, ale ultrazvuková. Odemykání mobilu je krásně rychlé, údajně bezpečnější a spolehlivé i přes nalepenou ochrannou fólii na displeji.

HONOR se pochlubil také funkcí AI Privacy Call (AI Soukromý hovor), která se pomocí algoritmů stará o to, aby vaše okolí neslyšelo příchozí hovory.

Podle výrobce se v mobilu nachází také oddělený nezávislý čip. Ten by se měl na hardwarové úrovni starat o uchovávání vašich hesel, která nebudou putovat do žádného cloudového úložiště a nikdo by k nim tedy neměl mít přístup. V mobilu je dále také druhý systém vyvinutý s Qualcommem, a ten se stará o bezpečné prostředí při provádění různých operací.

 

 

 

Výkon, výdrž na jedno nabití a nabíjení

HONOR Magic4 Pro pohání vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 s maximálním taktem 3 GHz. Na náš trh se dostala konfigurace mobilu s 8 GB pamětí RAM a 256 GB interním úložištěm (UFS 3.1). Paměť dále není možné rozšířit paměťovou kartou, jak je v dnešní době u vlajkových mobilů zvykem. Přeci jen 256 GB úložiště je dostatečné a na další data poslouží nějaké z cloudových úložišť.

Možná si říkáte, že 8 GB RAM je na danou cenovou kategorii málo. Je sice pravda, že konkurence v této cenové kategorii nabízí paměti s kapacitou 12 GB RAM, ale na nedostatek výkonu narážet rozhodně nebudete. Výkon je dostatečný na běh všech aplikací na pozadí, náročné používání multitaskingu i hraní těch nejnáročnějších mobilních her současnosti na maximální možné grafické nastavení. Během testování jsem hrál nejnáročnější hru Fortnite, kterou bylo možné hrát bez sebemenšího problému. To samé platilo pro Apex Legends.

Testy mobilu v AnTuTu Benchmark, AnTuTu Storage Test a Geekbench 5

 

Jak je na tom chlazení procesoru?

Vlajkové procesory Qualcomm Snapdragon jsou ze stran vývojářů mobilních aplikací i her nejpodporovanější, takže si zábavu budete moci užívat bez omezení. To nelze prohlásit o procesorech MediaTek, Exynos či procesoru od Googlu. Jsou také neuvěřitelně výkonné a na kompromis zkrátka nenarazíte. Je ale pravdou, že poslední roky je poměrně dost trápí zahřívání. Byl jsem tedy zvědav, jak se HONOR Magic4 Pro zahřeje během náročného hraní. Zahřátí v ruce ucítíte, ale ne nijak nadměrně. Vlastně byl o něco chladnější, než konkurence s tímto procesorem, ale nejednalo se o nějaký zásadní rozdíl.

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

V útrobách mobilu se nachází akumulátor s kapacitou 4 500 mAh. Kapacita to není nijak převratná a výdrž se logicky odvíjí podle toho, jak intenzivně budete mobil používat. Já se nijak neomezoval a měl jsem neustále zapnutou 120 Hz obnovovací frekvenci. Řekl bych, že mobil běžné denní pracovní nasazení bez problémů vydrží. Když jej budete trochu šetřit, můžete se dostat i na jeden a půl dne. Výdrž je tedy spíše průměrná.

O nabíjení se stará oboustranný konektor USB-C a mobil podporuje 100 W drátové a 100 W bezdrátové nabíjení. Mobil umí i bezdrátové reverzní nabíjení, ale výrobce nikde nespecifikuje jeho výkon. Řekl bych, že má 10 W reverzní bezdrátové nabíjení, ale nemám to nijak potvrzené. Z úplného vybití do 50% stavu se akumulátor drátově nabije za přibližně 15 minut a do 100% stavu pak za přibližně 30 minut. Drátové nabíjení je tedy bleskové, ale konkurence je často již rychlejší. Na druhou stranu zatím žádný jiný mobil na našem trhu nemá 100 W bezdrátové nabíjení. Jen škoda, že tak výkonnou bezdrátovou nabíječku výrobce u nás neprodává.

V: Nastavení telefonu/Baterie máte k dispozici různé úsporné režimy, ale i režimy pro údajné prodloužení životnosti baterie. Dostalo se i na funkci Chytrá kapacita baterie, kdy se akumulátor ve skutečnosti nenabije do 100%, díky čemuž ušetříte nějaké ty nabíjecí cykly. Já tyto funkce zcela vypnul, protože se mobilem nehodlám nijak omezovat. Někdo tyto funkce však ocení.

 

 

 

Jak vypadá aplikace pro focení a pořizování videa?

V mobilu najdeme dobře známou aplikaci fotoaparátu, kterou můžete u mobilů značky HONOR znát již roky. V případě tohoto modelu aplikace nepostrádá žádnou podstatnou funkci a k dispozici je skenování QR kódů, AI – pomoc umělé inteligence, blesk, různé filtry či podrobnější nastavení aplikace.

Po pravé straně je k dispozici posuvné tlačítko pro přepínání mezi fotoaparáty 0,6x (ultraširokoúhlý), 1x (hlavní fotoaparát), 3,5x (teleobjektiv), 10x (hybridní zoom) a lze jej posunout až na 100x digitální zoom. Ocenil bych umístění celé této funkce hned nad pruh s režimy, kde by to bylo lépe po ruce. Mezi pruhy s režimy najdeme režim clony, noční režim, portrétní režim s rozostřeným pozadím, natáčení videa v režimu filmu s poměrem stran 21:9, Pro režim pro manuální nastavení parametrů a další užitečné funkce. Fotit lze i v maximálním rozlišení fotoaparátu.

S aplikací nemám žádný zásadní problém a vypadá i funguje dobře. Jen by výrobce ještě mohl zapracovat na její rychlosti. Ona není nijak tragicky pomalá, ale ve srovnání s některými konkurenčními telefony je přepínání mezi fotoaparáty a režimy pomalejší.

 

 

 

Jak fotí fotoaparáty v obrovském zadním modulu?

Nelze si na mobilu nevšimnout mohutného modulu fotoaparátů s přisvětlovacím bleskem. Hlavní snímač má 50 Mpx rozlišení, světelnost f/1,8 a velikost 1/1,56“. Ultraširokoúhlý fotoaparát pak má také 50 Mpx rozlišení, světelnost f/2,2 a záběr 122°. Třetí fotoaparát je teleobjektiv sloužící pro 3,5x optický zoom s rozlišením 64 Mpx, světelností f/3,5 a optickou stabilizací obrazu (OIS). K dispozici je i TOF 3D senzor pro snímání hloubky ostrosti.

Hlavní fotoaparát umí pořídit moc pěkné snímky ve dne i v noci s efektivním nočním režimem. Snímky pořízené tímto fotoaparátem ve dne mají sice občas trochu přesaturovanější, ale pro oko líbivější barevné podání a nechybí ani dostatek detailů po celé ploše snímků. Fotoaparát si hravě poradí i s protisvětlem či focení detailního makro snímku. V noci se pak detaily logicky vytrácí, ale s použitím nočního režimu získáte prosvětlenější snímky s minimálním digitálním šumem.

Ultraširokoúhlý fotoaparát jsem si během mého testování opravdu pochvaloval. Ten má často přirozenější barevné podání, než ultraširokoúhlé fotoaparáty konkurence a má také automatické ostření a větší zorné pole 122°, zatímco konkurence se často zastavila na 115°. Velice spokojený jsem byl i s ostrostí pořízených snímků, a to i v jejich rozích. Tomuto fotoaparátu vlastně nemám co vytknout.

HONOR se v případě tohoto modelu zaměřil také na přibližování, které se v mnoha situacích rozhodně hodí. Nasadil tedy 3,5x teleobjektiv pro bezztrátový optický zoom, který za dobrých světelných podmínek fotí hezké snímky a rozhodně je použitelný. V aplikaci fotoaparátu se nabízí také 10x zoom, ale ten už není optický ale spíše softwarový, takže dochází k ořezávání snímků z jiného fotoaparátu. Kvalita 10x zoomu je však pro opravdu vzdálené objekty také použitelná, ale narážel jsem na problém jeho používání při bližších objektech, kdy fotoaparát zcela odmítal ostřit. Mobil nabízí až 100x digitální zoom, ale ten asi moc nevyužijete.

Když to shrnu, tak HONOR Magic4 Pro se rozhodně řadí mezi ty nejlepší současné fotomobily. Fotoaparátům vlastně nemám moc co vytknout a výrobce by mohl doladit jen ostření bližších objektů za použití 10x digitálního zoomu, který bych já osobně občas využil.

 

 

 

Jak umí pořizovat videa zadními fotoaparáty?

Mobil umí pořizovat videa hlavním fotoaparátem s maximálním rozlišení 4K se 30 nebo 60 FPS (snímky za vteřinu). Přepnout se můžete i do filmového režimu s poměrem stran 21:9, kdy můžete využít i HDR10+ se 24 FPS. Konkurence často umí pořizovat videa ve vysokém 8K rozlišení, což HONOR bohužel neumí. Vadí to ale někomu? Ve skutečnosti jsem neviděl žádný mobil od konkurence, který by uměl pořizovat opravdu kvalitní 8K video. Ona vlastně 8K videa v současné době nemají ani ještě moc využití.

  • 4K video – 21:9/16:9 se 24/30/60 FPS
  • Full HD video – 21:9/16:9 se 30/60 FPS
  • HD video: 16:9 se 30/60 FPS
  • Přední kamera: 4K se 30 FPS

Během pořizování videa můžete pořizovat snímky i digitálně zoomovat. Ještě před zahájením záznamu videa můžete sáhnout také po 5x a 10x digitálním zoomu, ale bohužel z nepochopitelného důvodu nelze pořizovat videa ultraširokoúhlým fotoaparátem. Rozhodnutí výrobce opravdu nechápu a někoho může nemožnost natáčení videí tímto fotoaparátem zamrzet. Zapnout můžete i režim Super noc, podsvícení bleskem a sáhnout lze i po různých filtrech.

A jak je na tom kvalita videí? Hlavní 50 Mpx fotoaparát sice postrádá optickou stabilizaci obrazu (OIS), ale elektronická stabilizace odvádí výbornou práci. Videa v maximálním rozlišení jsou hezky stabilní, mají krásné barvy i ostrost. Vlastně jsou na tom stejně, jako snímky. Jen nechápu omezení pořizování 4K videa do 15 minut. Většině lidem to asi postačí, ale náročnější mohou být tímto limitem omezováni.

 

 

 

A co focení selfíček?

Pro pořizování selfies je v displeji přítomná 12 Mpx kamera se světelností f/2,4. I při focení přední kamerou si v běžném režimu fotoaparátu můžete všimnout tlačítek pro široký záběr 0,6x, 0,8x a běžný 1x. za tuto možnost výrobce chválím, protože můžete pořídit hezky široká selfíčka s hezkým pozadím či více kamarády. Dostalo se i na můj oblíbený portrétní režim, kdy je za vámi rozostřené pozadí. Ten již tak široký záběr nenabízí, ale rozostření funguje výborně a někdo může ocenit i zbytečné režimy pro zkrášlení.

Bez portrétního režimu s větším záběrem
S portrétním režimem

 

 

 

Operační systém – dobře známá nadstavba s Google službami

V době psaní této recenze se v mobilu nacházel operační systém Android 12. Android byl tradičně upraven nadstavbou Magic UI 6.0. Jedná se o dobře známou nadstavbu, kterou můžete znát i z jiných mobilů značky HONOR. Pokud ještě máte mobil značky Huawei a chcete nový mobil, tak nadstavba od HONORu vám bude nejblíže a nebudete se muset učit s novým prostředím.

Někteří běžní uživatelé to stále ještě neví, ale HONOR již nespadá pod Huawei a jedná se o samostatnou společnost. Nejsou na něj uvaleny žádný americké sankce, díky čemuž může využívat nové technologie a Google služby, včetně Obchodu Play. Všechny své oblíbené aplikace a hry si tedy bez problémů můžete stáhnout a bez omezení používat.

A co nějaká podpora? Výrobce v současné době pro globální trh slíbil dvouletou softwarovou podporu nových verzí Androidu i bezpečnostních záplat, kterou by časem mohl navýšit. Já osobně tedy doufám, že ji navýší, protože konkurence má často 3-4 roky podpory…

Jak jsem již zmiňoval, nadstavbu Magic UI 6.0 můžete znát i z jiných mobilů HONOR a podobá se i systému od Huawei. Má tedy stále stejné funkce s přehledným nastavením telefonu. Líbí se mi, že nadstavba si od Huawei vypůjčila možnost vytvářet velké složky, do kterých umístíte své aplikace. Zvolit si také můžete, jestli chcete všechny ikony aplikací a her přímo na úvodních obrazovkách či klasické menu aplikací tzv. šuplík.

Změna velikosti vytvořených složek s aplikacemi

Systém mi po celou dobu testování fungoval krásně rychle a spolehlivě. Problém jsem neměl ani s funkčností aplikací běžících na pozadí či příjmem notifikací. Nadstavbě bych vytknul jen to, že po dlouhém klepnutí na ikonu aplikace se nedostanete do žádného jejího nastavení, jako je tomu u drtivé většiny konkurenčních mobilů. Abych tedy dané aplikaci zakázal ukončování jejího běhu na pozadí, musím vždy jít do nastavení telefonu, což je zdlouhavé a otravné. Níže jsem vypsal cestu, kde se nachází možnost zakázání ukončování aplikací na pozadí. Díky tomu budete mít bezproblémové příchozí notifikace (upozornění), připojení k VPN a synchronizace.

  • Přejděte do nastavení telefonu a do vyhledávacího pole napište „Optimalizace baterie“
  • V optimalizaci baterie klepněte na „Není povoleno“ a vyberte „Všechny aplikace“
  • Nyní najděte aplikaci, u které potřebujete nepřetržitý běh na pozadí např. Facebook Messenger, klepněte na něj a vyberte možnost „zakázat“
  • To je vše. Toto nastavení doporučuji provést u všech aplikací pro komunikaci

 

 

 

Konektivita – na výborné úrovni

I levnějším novodobým mobilům HONOR jsem vychvaloval jejich výbornou konektivitu a byla by tedy ostuda, kdyby vlajkový model na tom byl hůře. Naštěstí je na tom jedním slovem výborně a dovolím si říci, že spokojený bude opravdu každý. Ve spodní části mobilu se ukrývá malý šuplík se dvěma sloty pro fyzické nanoSIM karty. Využívat tedy můžete funkce dualSIM a mobil podporuje také eSIM. SIM sloty podporují také všechna 5G/LTE pásma a problém nebudete mít ani s VoLTE.

HONOR má konektivitu výbornou, protože na rozdíl od některé konkurence je při cestování třeba v autobuse či autě přeskakování mobilních sítí mezi 5G a LTE rychlé a nedochází k ukončování stahování. To má za následek sice vyšší spotřebu na baterii, ale ušetří vám to nervy při používání internetu na cestách. Výborně mi fungoval také Wi-Fi hotspot pro připojení dalších zařízení. U hotspotu lze nastavit vlastní název i heslo Wi-Fi sítě a zvolit lze zabezpečení WPA2/WPA3 i 2,4/5 GHz pásma. Škoda, že neumí vytvářet hotspot s již Wi-Fi 6 (60 GHz). Naštěstí nechybí ani možnost zákazu automatického vypínání hotspotu.

Mobil kupodivu nabízí i bezdrátovou technologii UWB, která však zatím bohužel nemá zrovna moc využití. Jedná se o technologii podobnou Bluetooth, ale má řadu výhod např. rychlost, bezpečnost a lepší vyhledávání připojených zařízení. K dispozici je dále i Bluetooth 5.2 se všemi potřebnými kodeky pro bezdrátový poslech hudby, NFC pro využívání bezkontaktních plateb a málem bych zapomněl zmínit podporu 2,4 GHz, 5 GHz a 60 GHz Wi-Fi sítí (Wi-Fi 6).

V systému mobilu můžete narazit také na předinstalovanou mobilní aplikaci Inteligentní ovladač. Aplikace vám umožní používat infraport na horní části telefonu a lze skrze něj ovládat televizory, různé přehrávače, klimatizace, různá osvětlení a mnoho dalších domácích spotřebičů. Kdyby vám nějaké zařízení s infraportem nefungovalo, můžete vyzkoušet i aplikace jiné z Obchodu Play, kde jich je poměrně dost.

Na limity nenarazíte ani při používání map a navigačních aplikací. Mobil využívá navigační systémy: GPS/A-GPS, Galileo, Glonass a Beidou. Mobil již má Google služby, takže klidně můžete konečně využívat Google Mapy, funkční bude i Liftago a vlastně všechny aplikace využívající mapové podklady od Googlu.

 

 

 

Závěr – povedl se návrat mezi elitu?

HONOR Magic4 Pro jsem si během mého testování užíval a myslím si, že se výrobci opravdu povedl. Hodně se mi líbí, že nabízí zakřivené sklo vpředu i vzadu, díky čemuž se krásně drží v ruce. Displej je opravdu krásný a celá konstrukce mobilu působí prémiově a má i zvýšenou odolnost s certifikací IP68. Pochválit musím i stereo reproduktory, bezpečné odemykání mobilu obličejem a otiskem prstu, rychlé drátové i bezdrátové nabíjení, výborné fotoaparáty s velmi dobrou stabilizací videa a výbornou konektivitu. Třešničkou na dortu je pak obsah balení, kde nechybí ochranný silikonový kryt a 100 W nabíjecí adaptér.

Mobil však dokonalý bohužel není a za sebe bych mu vytknul umístění tlačítka pro přepínání fotoaparátů ve fotoaplikaci a neostrost při focení bližších objektů s 10x zoomem. 100 W výkon drátového nabíjení je sice bleskový, ale já bych chtěl rychlejší nabíjení, na které jsem si zvykl u některé konkurence. Když už mobil umí i 100 W bezdrátové nabíjení, bylo by fajn na náš trh uvést také tak výkonnou nabíječku. Někoho pak může zamrzet nemožnost natáčet videa v 8K rozlišení, nemožnost natáčet s ultraširokoúhlým fotoaparátem a také 15minutová limitace při pořizování videa ve 4K rozlišení. Dvouletá softwarová podpora také není nejdelší, ale kdo používá mobil déle, než dva roky? Takových lidí asi moc nebude.

Když to tedy shrnu, tak cena 27 990 Kč s DPH v době psaní recenze byla adekvátní a srovnatelná s konkurencí. Mobil se rozhodně řadí mezi aktuální elitu a na rozdíl od některé konkurence nabízí zvýšenou odolnost vůči vniknutí vody, eSIM a UWB, nejširší záběr ultraširokoúhlého fotoaparátu a bezpečné odemykání obličejem i otiskem prstu. Konkurence však již často má 12 GB RAM, možnost natáčet video v 8K nebo s ultraširokoúhlým fotoaparátem, rychlejší nabíjení a delší softwarovou podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*