Podívejte se, jak fotí vlajkový mobil HONOR Magic4 Pro

Nelze si na mobilu nevšimnout mohutného modulu fotoaparátů s přisvětlovacím bleskem. Hlavní snímač má 50 Mpx rozlišení, světelnost f/1,8 a velikost 1/1,56“. Ultraširokoúhlý fotoaparát pak má také 50 Mpx rozlišení, světelnost f/2,2 a záběr 122°. Třetí fotoaparát je teleobjektiv sloužící pro 3,5x optický zoom s rozlišením 64 Mpx, světelností f/3,5 a optickou stabilizací obrazu (OIS). K dispozici je i TOF 3D senzor pro snímání hloubky ostrosti.

Hlavní fotoaparát umí pořídit moc pěkné snímky ve dne i v noci s efektivním nočním režimem. Snímky pořízené tímto fotoaparátem ve dne mají sice občas trochu přesaturovanější, ale pro oko líbivější barevné podání a nechybí ani dostatek detailů po celé ploše snímků. Fotoaparát si hravě poradí i s protisvětlem či focení detailního makro snímku. V noci se pak detaily logicky vytrácí, ale s použitím nočního režimu získáte prosvětlenější snímky s minimálním digitálním šumem.

Ultraširokoúhlý fotoaparát jsem si během mého testování opravdu pochvaloval. Ten má často přirozenější barevné podání, než ultraširokoúhlé fotoaparáty konkurence a má také automatické ostření a větší zorné pole 122°, zatímco konkurence se často zastavila na 115°. Velice spokojený jsem byl i s ostrostí pořízených snímků, a to i v jejich rozích. Tomuto fotoaparátu vlastně nemám co vytknout.

HONOR se v případě tohoto modelu zaměřil také na přibližování, které se v mnoha situacích rozhodně hodí. Nasadil tedy 3,5x teleobjektiv pro bezztrátový optický zoom, který za dobrých světelných podmínek fotí hezké snímky a rozhodně je použitelný. V aplikaci fotoaparátu se nabízí také 10x zoom, ale ten už není optický ale spíše softwarový, takže dochází k ořezávání snímků z jiného fotoaparátu. Kvalita 10x zoomu je však pro opravdu vzdálené objekty také použitelná, ale narážel jsem na problém jeho používání při bližších objektech, kdy fotoaparát zcela odmítal ostřit. Mobil nabízí až 100x digitální zoom, ale ten asi moc nevyužijete.

Když to shrnu, tak HONOR Magic4 Pro se rozhodně řadí mezi ty nejlepší současné fotomobily. Fotoaparátům vlastně nemám moc co vytknout a výrobce by mohl doladit jen ostření bližších objektů za použití 10x digitálního zoomu, který bych já osobně občas využil.

 

Snímky nafocené mobilem:

Pod každou fotkou se nachází popisek, jakým fotoaparátem a za jakých podmínek byl daný snímek pořízen.

Hlavní fotoaparát
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
3,5x optický zoom
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
3.5x optický zoom
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
3,5x optický zoom
Hlavní fotoaparát bez zoomu
2x digitální zoom
5x digitální zoom
Hlavní fotoaparát
Ultraširokoúhlý fotoaparát
Špatné světelné podmínky, automatika, hlavní fotoaparát
Špatné světelné podmínky, automatika, ultraširokoúhlý fotoaparát
Špatné světelné podmínky, automatika, 3,5x optický zoom
Ve tmě, noční režim, hlavní fotoaparát
Špatné světlo, noční režim, hlavní fotoaparát
5x digitální zoom
10x digitální zoom
20x digitální zoom

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*