Sledujte teplotu vašeho telefonu přímo v liště Androidu

V horkých dnech se asi každý setkal s nadměrným zahříváním mobilu. Doufejme, že dalších takových dní se v roce 2022 již nedočkáme, ale aplikace pro sledování teploty ve vašem mobilu se může hodit. Je jednoduchá, a navíc zcela zdarma.

Aplikací pro sledování teploty v Android mobilu je mnoho, ale našel jsem jednu, kterou není třeba nijak spouštět, přesto teplotu uvidíte hezky v rolovací systémové liště. Umí to malá aplikace Quick Battery Tile od vývojáře WidgApp Mobile Solutions.

Systémová lišta v Xiaomi, Realme a Nokia

Quick Battery Tile si stačí jen stáhnout, nainstalovat a spustit. V případě potřeby ji udělte veškerá potřebná oprávnění. Poté už jen stačí vysunout rolovací lištu, klepnout na ikonu pro úpravu a zástupce aplikace Quick Battery Tile do lišty přidat. Pak už by měla zobrazovat aktuální teplotu mobilu.

Aplikaci jsem testoval na mobilech: Xiaomi 12 Pro (Android 12), POCO F4 GT (Android 12), Tecno Camon 18 Premier (Android 11) a Nokia G11 (Android 11). Bohužel mi nefungovala pouze na mobilu Tecno, kde teplotu jednoduše neukazovala.

Skenuj pro stažení aplikace

 

Aby vše správně fungovalo…

Výrobci mobilů se v dnešní době snaží softwarově řešit úsporu baterie. Někdy to má za následek, že aplikace jsou automaticky na pozadí zavírány a nefungují pak správně. Je tedy fajn případně povolit automatické spouštění aplikace a udělit ji výjimku v úspoře baterie. Tyto možnosti má každý mobil trochu jinde, ale níže najdete cesty, které vám mohou pomoci.

  • Xiaomi s MIUI 13/Android 12:
    Dlouze klepnout na ikonu aplikace/O aplikaci a povolit funkci automatického spouštění. Dále stačí klepnout na „Spořič baterie“ a zvolit „Žádná omezená“. V „Ostatní oprávnění“ a Oprávnění aplikací“ je dobré vše povolit
  • Realme/Oppo s Android 11/12:
    Dlouze klepnout na ikonu aplikace/Informace o aplikaci a v „Využití baterie“ vše povolit. Povolte také vše v „Oprávnění“.
  • HONOR:
    Přejděte do nastavení telefonu a do vyhledávacího pole napište „Optimalizace baterie“. Klepněte na „Není povoleno“ a zvolte „Všechny aplikace“. Teď najděte aplikaci, klepněte na ní a zakažte úsporu baterie u této aplikace
Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*