Přehřívá se vám mobil? Jak ho uchladit a čemu se raději vyhnout?

V letním období netrpíte jen vy, ale i elektronika. Především mobilní telefony, které máme neustále v ruce se začínají přehřívat, a to je zcela normální. Výrobci dokonce často doporučují v takových podmínkách mobil vůbec nepoužívat, ale to asi nikdo poslouchat přeci jen nebude.

Jako velmi náročný uživatel, který mobil používá opravdu náročně se každé léto s jakýmkoliv mobilem potýkám s problémem přehřívání. To má za následek, že systém může uspávat některé aplikace na pozadí, aby procesor nebyl tak vytěžován, je snižován výkon ve hrách a i nabíjení. V takové situaci je dobré mobil tedy rychle uchladit, aby se mohl během chvilky zas začít používat s maximálním výkonem.

Jak tedy mobil efektivně uchladit a čemu se vyvarovat?

V žádném případě nestahujte mobilní aplikace, které slibují rychlé uchlazení procesoru. Je to naprostý nesmysl a většinou se jedná o aplikace plné reklam či malware. Žádná aplikace efektivně mobil tedy neuchladí. Zapomeňte také na vkládání mobilu do lednice či mrazáku, jak doporučují někteří YouTubeři. Jedná se totiž jen o vtip, kterého se však někteří bohužel chytí… 😀

Řešení je velice jednoduché a vyjde na pár korun. Stačí si někde sehnat chladící vložku do tašek a boxů uchovávající potraviny v chladu. Tu stačí v mrazáku zmrazit, položit na stůl a mobil následně na ní položiz. Během chvilky se mobil opravdu efektivně uchladí, a to i při využívání rychlého nabíjení.

Chladící vložky lze pořídit v různých velikostech, a top třeba v obchodě Eva (odkaz). V době psaní článku bylo možné zakoupit malou 350 g vložku za 49 Kč, 800 g vložku za 95 Kč a velkou 1200 g za 129 Kč. Jedná se tedy o levnou investici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*