NoxPlayer – Nejlepší emulátor Androidu na PC

Chcete si nějakou aplikaci či hru z Androidu užít i na počítači s Windows? Díky emulátoru NoxPlayer to není žádný problém. Jelikož se jedná o pouhý emulátor, tak Android spustíte přímo ve Windows. Instalace je tedy velice jednoduchá a Windows nijak nepoškodí.

V NoxPlayeru si můžete emulovat systém Android 4, 5 nebo 7. V mém případě jsem používal Android 5, který mi fungoval dobře a přístupný byl i Obchod Play. Emulací můžete po instalaci v aplikaci Multi-Drive mít více a spouštět je dle libosti. K dispozici máte také možnost se přepnout do mobilního nebo tabletového poměru rozhraní.

 

 

Ovládání emulátoru

V pravém panelu při spuštěné emulaci také můžete ovládat hlasitosti v systému, spustit systém na celou obrazovku, spustit správce souboru, instalovat APK soubory mimo Obchod Play a přepínat emulace. Úplně dole se pak nachází trojice Androidích tlačítek – zpět, domů a multitasking.

V emulovaném systému se tedy pohybujete pomocí myši, kdy simulujete dotyk prstu. Využívat můžete i klávesnici, která na rozdíl od jiných emulátorů funguje naprosto skvěle, a to včetně diakritiky a českého rozložení.

 

 

Co mi fungovalo?

Jak už jsem zmínil, tak v systému je plně funkční Obchod Play. Stáhnotu si tedy můžete své oblíbené aplikace. Mohu potvrdit, že skvěle fungují Tabulky a Disk od Googlu, TikTok, Telegram, Facebookové aplikace, AdGuard pro blokování reklam i různé VPN služby (v mém případě ProtonVPN).

Vývojáři emulátoru se také chlubí tím, že Androidí hry můžete hrát na PC. Na Fortnite pochopitelně musíte zapomenout, protože Epic Games všechny emulátory blokuje. Vyzkoušel jsem však i hry PUBG Mobile a Angry Birds 2, a obě hry fungují bez problémů. Je však třeba mít dostatečně výkonný počítač.

AdGuard pro blokování reklam
Aplikace TikTok a Speedtest
Google Disk

 

 

Co mi nefungovalo?

V době psaní článku jsem používal verzi NoxPlayer v6.6.0.5, kdy bylo funkční jen emulování systémů Android 4 a Android 5. Novější Android 7 bohužel funkční nebyl. Je velká škoda, že nelze emulovat alespoň novější verzi Android 9 či 10, ale toho se třeba dočkáme časem.

Asi největším problémem byla nemožnost využívat zaplacené aplikace v Obchodě Play. Do Obchodu Play se sice bez sebemenšího problému přihlásíte a placené aplikace si najdete, ale nestáhnete je. Po kliknutí na tlačítko „Install“ se zobrazí možnost aplikaci znovu zaplatit, což následně skončí chybovou hláškou. Je to velká škoda, protože osobně bych ocenil aplikaci Threema na svém počítači.

Emulátor má také problém se zavřít. Okna sice zavřít lze a emulace se úspěšně ukončí, ale na pozadí stále běží procesy programu. To je znát na zátěži RAM a často jsem se divil, proč je běh počítače při práci zpomalený. Stačilo však spustit správce úloh, najít procesy Nox.exe a ukončit je.

 

 

Kde emulátor stáhnu?

Pokud si chcete NoxPlayer vyzkoušet, tak si jej můžete bezplatně stáhnout z oficiálních stránek BigNox.com Program je i po instalaci zdarma.

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*