AdGuard efektivně blokuje reklamu na počítači i mobilu

AdGuard je zajímavý nástroj pro efektivní blokování reklam. Můžete jej mít na desktopových platformách Windows, Mac a Linux, ale také mobilních systémech Android a iOS. Nástroje se snaží blokovat všechny reklamy na internetu, a to i na webech, kde je většina AdBlocků nezablokuje.

 

 

Doplňky pro prohlížeč na počítačích

Pro desktopové systémy můžete využít jednoduchého doplňku do internetového prohlížeče. Ten je dostupný pro Operu, Google Chrome, Firefox a dokonce i na Safari. Je dostupný tedy pro všechny, což mohu jen pochválit. 

Doplněk jsem testoval v prohlížeči Opera, kde jsem si jeho funkčnost pochvaloval. Načítání stránek nebylo nijak zpomalováno, rozumněl si i s jinými blokátory reklam a obešel i různé AdBlockové ochrany na všech známých webech.

 

 

Doplňky pro prohlížeče na mobilech/tabletech

Pokud chcete blokovat reklamu i na mobilech/tabletech, tak také lze využít efektivních doplňků. Na mobilu Honor 20 se systémem Android jsem vyzkoušel doplněk do prohlížeče Samsung Internet Browser, kde fungoval velice slušně. Nainstalovat si jej lze i do prohlížeče Yandex Browser.

Jablíčkáři také mohou reklamy blokovat! Existuje doplněk pro internetový prohlížeč Safari, kde to alespoň dle screenshotů funguje dost podobně, jako u dvou již zmíněných prohlížečů na Androidu.

 

 

Efektivnější řešení pro Android a Windows

Pro systém Android a Windows existuje ale i efektivnější řešení. To umí blokovat reklamy kdekoliv v prostředí, takže blokovány jsou i reklamy v aplikacích. To funguje efektivně a opět jsem jej testoval na platformě Android (Honor 20).

Musíte si však nainstalovat nástroj, který to umožňuje. Pro systém Windows je stažení a instalace zcela běžná, ale v případě Androidu je nutné stáhnout APK mimo Obchod Play. Instalace je však velice snadná a nastavení je v češtině.

Konečně se jedná o opravdu efektivní řešení, což mnoho uživatelů ocení, ale… Pokud chcete využívat klasické VPN pro maskování skutečné IP adresy, tak tyto nástroje využívat nemůžete.

AdGuard v počítači/mobilu vytvoří lokální VPN, díky čemuž je blokování tak efektivní mnohem efektivnější, než běžný doplněk. Bohužel to však přináší tu nevýhodu, že už není možné zapnout klasické připojení k VPN, což je logické.

Sleduj na Instagramu:

4 thoughts on “AdGuard efektivně blokuje reklamu na počítači i mobilu”

  1. Vivat a sláva vývojářům. Konečně něco co spolehlivě funguje a bojuje proti tomu humus systému reklamy, který na nás útočí ze všech stran každý den. Každý kdo se odmítá na ten sajrajt už dívat, má snadnou možnost volby jak s nimi vyjebat….

  2. Jj bez adguard ani krok. Prvně vám to ušetří spoustou DAT a za druhé hned stránky vypadají zase normálně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*