Threema vysvětluje, že za každou službu včetně WhatsAppu platíte

Aplikace Threema není v našich krajinách příliš známá, protože není zdarma. Jedná se o chatovací aplikací, která se podobá WhatsAppu, ale na rozdíl od běžných aplikací nesbírá citlivá data, a především nabízí end-to-end šifrování pro psaní, hovory i odesílání souborů. Služba se na sebe však snaží upozornit díky vtipných reklamním spotům.

 

Threema se ve svých krátkých reklamních spotech často vysmívá konkurenčním aplikacím, které takové soukromí nezajišťují. V novém spotu se Threema snaží vysvětlit, proč vlastně není zcela zdarma, jak je tomu např. u populárního WhatsAppu. Každý uživatel by se měl zamyslet, proč je Facebook, WhatsApp a řada dalších aplikací vlastně zcela zdarma. Provoz každé služby něco stojí a nejsou to jen platy zaměstnanců. Je tedy pravdou, že uživatel vždy za dané služby platí, ale ne vždy platí penězi, nýbrž svými daty. Citlivé informace včetně fotek si bezplatné služby ukládají, mohou je prodávat třetím stranám a na získaných datech cílit reklamu.

Aplikace Threema není sice zdarma, ale pokud někomu záleží na soukromí a chce posílat citlivé informace, jako jsou např. hesla, citlivé fotky atd., tak jednorázová investice kolem 80 Kč není tak vysoká. Je také dost smutné, že někteří uživatelé jsou ochotni za mobil zaplatit 15 a více tisíc Kč, ale pár drobných za aplikaci nikoliv a často je dokonce pirátí z pochybných stránek.

Přečtěte si také:

Odkazy ke stažení:

 

Zdroje: Threema Blog

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

6 komentář

 1. Po posledním útoky, který WhatsApp měl, jsem ho vyměnil za aplikaci Threema a věřím, že nic lepšího bych nenašel.

  1. To tam s tebou museli odejít ale všichni uživatelé WA.

 2. To je sice hezké, ale pokud ji nebude mít aspoň polovina lidí, co znám, tak ji nemá smysl používat. Bohužel.

  1. Adolf Pupík

   Je to velice jednoduché. Jelikož jsem zrušil trvale FB/Messenger, tak jsem lidem řekl, že buď mi budou psát na Threemu nebo Telegram, nebo mi psát prostě nebudou.

 3. Vyzkoušel jsem všechny appky a Threema je jediná bez chyb při přenášení fotek a videí. Pak už jen Whatsapp. Ostatní appky dělaly chyby, nebo neodeslaly, očesaly kvalitu a tak.

  1. WhatsApp že neočesává fotky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*