Souboj automatik: Nokia 9 PureView vs. Huawei P30 Pro

Dnešní smartphony umí pořídit nádherné snímky a když někdo sáhne po manuálním režimu, tak jsou snímky ještě o poznání lepší. Bohužel, ale drtivá většina uživatelů po manuálním nastavení nesáhne a fotí tedy na automatiku. V nastavení se nevyznají a jednoduše chtějí vzít mobil, klepnout na ikonu fotoaparátu a začít fotit.

 

V tomto článku jsem se chtěl tedy podívat na porovnání dvou fotomobilů Nokia 9 PureView a Huawei P30 Pro. Oba modely mají své výhody a zároveň také nevýhody. Nebudu tu porovnávat zoom, focení v noci, systémy či výkon. Níže jsem pořídil snímky na automatiku, kdy jsem na žádném z mobilů nic nenastavoval. Výpomoc AI jsem na Huawei vypnul, protože snímky spíše kazí.

Když se podíváte na snímky níže, tak v některých případech se na první pohled od sebe moc neliší. Někdy se může zdát, že jsou pořízeny jedním mobilem. Oba mobily fotí na automatiku jednoduše skvěle a je jen radost vidět, kam se mobilní fotografování posunulo.

Je dobré si také říci, že každému se může líbit odlišné barevné podání a nechť si každý udělá názor sám. Při pohledu na snímky na mém notebooku bych však řekl, že Nokia má v některých případech věrohodnější barevné podání a více ostrosti v rozích snímků. Dává si však na čas s post-processingem, který má Huawei zas o poznání rychlejší.

 

 

Nezapomeňte se mrknout také na:

 

Porovnávací snímky:

Můžete mi také dát vědět, jestli bych měl udělat více takových článků. 😉

Vyfoceno mobilem Nokia 9 PureView

Nokia 9 PureView
Huawei P30 Pro
Ořez detailu předchozího snímku
Levý horní roh snímku
Pravý spodní roh snímku
Nokia 9 PureView
Huawei P30 Pro
Ořez detailu předchozího snímku
Levý horní roh
Levý spodní roh

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*