Sennheiser HD 4.50 BTNC – Příjemná sluchátka za rozumnou cenu (RECENZE)

Německý výrobce Sennheiser na našem trhu prodává dostupnější bezdrátová sluchátka Sennheiser HD 4.50 BTNC. Sluchátka se snaží nabídnout nejlepší poměr cena/výkon a v době testování se na našem trhu prodávala za cenu lehce pod 4 000 Kč.

 

 

Obsah balení – cestovní pouzdro nechybí

V poměrně rozměrné krabičce se nenachází jen sluchátka, ale také ochranné cestovní pouzdro s vnitřní přihrádkou pro kabely. Chválím také za přibalený 2,5 mm – 3,5 mm jack kabel a dostalo se i na dostatečně dlouhý nabíjecí microUSB kabel a stručné návody.

 

 

 

Konstrukce a design – praktičnost a pohodlí

Sluchátka Sennheiser nenabízí žádné designové výstřelky a zaměřují se především na praktičnost a kvalitní zpracování. To však neznamená, že jsou sluchátka ošklivá a dle mého názoru vypadají dobře. K dispozici jsou jen v černém provedení se stříbrnými prvky.

Konstrukce je z plastu, který však působí kvalitním dojmem a vše drží pevně na svém místě. Náhlavní most je potažen pravou kůží, která přidává na elegantním dojmu a je vyplněna pravděpodobně molitanem či jiným podobným materiálem.

 

Velikost si lze vysunutím měnit dle potřeb a v mém případě jsem musel použít téměř největší možnou velikost. Věřím tedy tomu, že sluchátka padnou na hlavu každému. Před každým sluchátkem (mušlí) se nachází také plastový kloub, který je možné ohnout a sluchátka tak kompaktně složit a následně třeba vložit do přibaleného cestovního pouzdra. Někteří se mohou plastových kloubů zaleknout, ale nijak nevržou a působí kvalitně.

Ze samotných náušníků jsem byl opravdu hodně nadšený a musím říci, že jsou dle mého názoru o něco lepší, než u dražšího modelu PXC 550. Jsou větší, takže se mi do nich bez problémů vejdou celé uši. Díky opravdu jemné kůži a výplni jsou při používání velice příjemné a bez problémů jsem je používal i při několikahodinové práci na notebooku. Pravé sluchátko na sobě nese všechna ovládací tlačítka, signalizační barevnou diodu, jack konektor pro připojení kabelu, nabíjecí konektor microUSB a také mikrofon.

 

 

 

Ovládací prvky a hlasová upozornění

Všechny ovládací prvky se nachází jen na pravém sluchátku. Nechybí tedy malé tlačítko pro zapnutí/vypnutí/nové spárování s malou signalizační diodkou, klasická tlačítka pro regulaci hlasitosti, ale také multifunkční tlačítko, které je možné stisknout či posouvat. To lze použít jedním stiskem pro přijmutí hovoru a pozastavení/spuštění skladby. Posouváním do stran pak lze rychle přeskakovat skladby. Všechny tyto funkce bylo možné používat na libovolném mobilu s libovolným hudebním přehrávačem, nevyjímaje Spotify a Deezeru.

 

Tlačítka nejsou moc výrazná, ale během chvilky jsem si na ně zvykl a používal je hodně často. Nejvíce jsem si oblíbil multifunkční tlačítko pro přeskakování skladeb. Pokud však hledáte ovládání pomocí dotykových gest, tak ta v tomto segmentu budete hledat marně a budete si muset připlatit za Sennheiser PXC 550.

Sluchátka také umí hlasově upozornit na zapnutí/vypnutí a spojení s mobilem či jiným zařízením, aby nebylo nutné sledovat signalizační diodku. Upozornit umí také na nízká stav vybití, jak je u sluchátka tohoto výrobce zvykem. Upozornění je dostatečně hlasité, takže jej jistě nikdy nepřeslechne.

 

 

 

Zvuk – důraz na basy a potlačení hluku

Kvalitu zvuku Sennheiseru mám rád a umí překvapit i u cenově dostupných modelů. HD 4.50 BTNC sice nedosahují kvalit nejvyššího modelu PXC 550, ale umí příjemně překvapit svou vysokou hlasitostí, a především důrazem na basy.

 

Zvuk je vyvážený a problém jsem neměl s žádným hudebním žánrem a milovníci basů si zvuk rozhodně vychutnají. Výborné jsou také výšky a se zvukem jsem neměl žádné problémy. Jen u některých skladem se mi zdají středy trošku zkreslené, ale zvuk si můžete také libovolně upravit v mobilní aplikaci.

Když to shrnu, tak ze zvukového přednesu jsem byl opravdu nadšený a se sluchátky jsem zkoušel i telefonovat, kdy jsem krásně čistě slyšel druhou stranu a nikdo si nestěžoval, že bych nebyl slyšet. Mikrofon na pravém sluchátku je tedy dostatečně citlivý.

Sluchátka také disponují funkcí NoiseGuard, která se stará o aktivní potlačení okolního hluku. Jedná se tedy přesně o sluchátka vhodná pro cestování autobusem či jiným prostředkem, kde můžete narazit na hlučné cestující a chcete mít klid. Výbornému potlačení okolního hluku dost pomáhá také velikost samotných mušlí, do kterých se mi vejdou celé uši, takže jsem své okolí téměř vůbec neslyšel.

 

Specifikace:

 • Kodeky: AptX
 • Impedance: 18 Ω
 • Frekvenční rozsah: 18 – 22,000 Hz
 • Frekvenční rozsah mikrofonu: 100 – 10,000 Hz
 • Akustický tlak: 113dB (pasivní: 1kHz/1Vrms)
 • Celkové harmonické zkreslení: <0.5% (1kHz/100dB)

 

 

 

Mobilní aplikace a spárování

Na levém sluchátku se nachází ikona NFC, takže připojit mobil se sluchátka můžete pouhým přiložením, které mi fungovalo velmi dobře. Sluchátka využívají úsporné Bluetooth 4.2 a pokud nechcete, tak mobilní aplikaci vůbec používat nemusíte.

Při prvotním spárování je nejdříve nutné sluchátka zviditelnit ostatním zařízením. To je velice snadné a stačí mít sluchátka ve vypnutém stavu a dlouze držet zapínací tlačítko, dokud signalizační diodka nezačne blikat modro-červeně. Tehdy jsou sluchátka viditelná a v seznamu nalezených zařízeních stačí jen klepnout na název HD 4.50BTNC a vyčkat pár vteřin, než se spárují.

 

Sluchátka jsem testoval na tabletu i notebooku s Windows 10, kde vše fungovalo výborně a používal jsem je i při hraní her. Nejvíce jsem je však používal s mobily se systémem Android 9.0 Pie – Nokia 9 PureView, HTC U12+ a Huawei P30 Pro. Sluchátka mohou však používat i uživatelé jablečných produktů.

Pokud si chcete zvuk upravovat dle svých potřeb, tak si na mobilech se systémem Android (Obchod Play) a iOS (App Store) musíte stáhnout oficiální aplikaci CapTune. Aplikace může sloužit jako klasický hudební přehrávač, ale především pro nastavení hudby. Ukládat si také můžete různé profily, takže pro cestování i pro poslech při práci můžete používat jiné nastavení a snadno se mezi profily přepínat. Za tuto možnost výrobce moc chválím, ale některým uživatelům může vadit absence češtiny.

 

 

 

Výdrž a nabíjení – na dlouhé cesty

Sennheiser se ve svých propagačních materiálech chlubí až 25 hodinovou výdrží na jedno nabití. Záleží však jen na tom, jak sluchátka budete používat a jak hlasitě hudbu budete poslouchat. Výdrž na jedno nabití je výborná a rozhodně se jedná o sluchátka, která jsou vhodná na cesty, kde nebudete mít po ruce zásuvku s nabíječkou.

Sluchátka jsem během mého testování rozhodně nešetřil a reálně mi na jedno nabití vydržela 20-22 hodin (podle hlasitosti). K nabíjení pak poslouží microUSB konektor a je škoda, že výrobce nesáhl po oboustranném USB-C konektoru, ale v této cenové kategorii sluchátek bych jej ani neočekával.

 

 

 

Závěr – nemám jim co vytknout

Sluchátka Sennheiser HD 4.50 BTNC jsem si opravdu užil a musím říci, že jsou velice příjemná. Za cenu lehce pod 4 000 Kč nabízí výborný zvuk s efektivním potlačení okolního hluku. Moc se mi líbí skladná konstrukce a cestovní pouzdro v balení. Dalším velkým plusem je bezesporu výdrž na jedno nabití a sluchátka bych se nebál vzít i na delší cestu např. do letadla. Bezproblémové je i spárování s mobily různých značek, což se ne o každém výrobci sluchátek dá říci.

Samotným sluchátkům nemám co vytknout. Pokud hledáte kvalitní sluchátka v této cenové relaci a nechcete křiklavý design, tak je mohu jen doporučit. Některým uživatelům může jen vadit angličtina v mobilní aplikaci CapTune.

 

 

Co se mi líbí?

 • Skladná konstrukce a líbivý design
 • Výborný zvuk a jeho nastavení
 • Potlačení okolního hluku
 • Ovládací tlačítka
 • Pouzdro a jack kabel v balení
 • NFC
 • Rozumná cena

 

Co se mi nelíbí?

 • Někteří mohou postrádat češtinu v mobilní aplikaci

 

 

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

 1. Pavel Entner

  Dobrý den, Pupík. Moc povedená recenze sluchátek Sennheiser HD 3.50 BT. Děkuji. P. Entner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*