Nejlepší akční mobilní hry současnosti pro Android a iOS

Stále se divím, proč pro mobilní telefony nejsou opravdu pořádné mobilní hry, když výkon některých mobilů je dnes na vysoké úrovni. Občas se však objeví i nějaká slušná mobilní hra, kterou stojí za to vyzkoušet. Každému vyhovuje jiný žánr her, což je naprosto v pořádku. Níže jsem vypsal pár mobilních her, které jsou dle mého názoru aktuálně nejlepší. Jedná se o akční hry, protože ty mám nejraději.

V seznamu mobilních her níže bych velmi rád zmínil i Apex Legends Mobile, protože to byla nesmírně povedená hra. Port se vývojářům povedl, byl výborně optimalizovaný a hra byla zábavná. Bohužel hra na obou mobilních platformách oficiálně končí…

Máte nějakou oblíbenou mobilní hru a není zmíněna v seznamu níže? Zmínit ji můžete v komentářích pod článkem. 😉

Rainbow Six Mobile

Rainbow Six je známá herní série, která míří právě i na mobily a tablety. Dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších aktuálních mobilních her a funguje výborně s ovládáním dotykem po displeji, ale také s Xbox gamepadem.

Fortnite – aktuálně nejnáročnější mobilní hra

Fortnite asi nemusím představovat, protože se jedná o nesmírně oblíbenou battle royale hru. Za úkol máte přežít a zabít všechny nepřátelé, a to jsou ve skutečnosti lidi, co hrají proti vám přes internet. Pro mobily je port hry totožný s jinými platformami a není nijak omezený. Plnohodnotný Fortnite tedy máte stále v kapse.

Hra je zcela zdarma a aktuálně je dostupná pro platformu Android. Je nutné ji stáhnout mimo Obchod Play. Instalace je však velice jednoduchá. Pro pohodlné hraní je zapotřebí mít nějaký slušnější mobil nejlépe s procesorem Qualcomm Snapdragon. Do některých mobilů není povolena ani instalace.

Call of Duty: Warzone Mobile

Pokud si na mobilu chcete zahrát opravdu pořádné Call of Duty s ostatními online, rozhodně můžete vyzkoušet Call of Duty: Warzone Mobile. Jedná se o oficiální port běžné verze známé z počítačů a herních konzolí. Dle mého názoru je výrazně lepší, než starší mobilní ořezávátko Call of Duty: Mobile.

Hra je aktuálně dostupná jen pro vybrané trhy. Česko ani Slovensko mezi nimi nejsou. V článku se však můžete dočíst, jak toto omezeníi obejít a hru si na Androidu bez problémů zahrát. V případě iOS je nutné změnit region Apple ID a stáhnout ji z Apple AppStore.

Farlight 84 – náhrada za Apex?

Apex Legends: Mobile nám na mobilních platformách skončil, ale nemusíme smutnit. Jestli nechcete Fortnite, můžete vyzkoušet zcela novou battle royale hru Farlight 84. Ta má poměrně dost prvků z Apexu, ale i dalších podobných her. Má velmi dobrou optimalizaci, grafické zpracování a pohodlná je i střelba. V nabídce jsou i skiny, které si případně můžete dokoupit.

The Walking Zombie 2

Někteří zombie hry milují, někteří je nenávidí. Já patřím do první skupiny a příjemně překvapen jsem ze hry The Walking Zombie 2. Ta pochází od českého studia Alda Games a nenabízí jen FPS akci, ale dokonce i slušnější příběh. Vše je přeloženo do češtiny a velice zajímavá je i grafika hry. Podle screenshotů v obchodech s aplikacemi hra vábně nevypadá, ale ve skutečnosti je skvělá a hodně návyková.

Hra je dostupná pro platformy Android a iOS v oficiálních obchodech s aplikacemi zdarma. Obsahuje automaticky spuštěné reklamy po ukončení misí a za jednorázovou částku 130 Kč je můžete odstranit. Touto částkou neodstraníte jen otravné reklamy, ale podpoříte i vývojáře. Další reklamy pro získání různých herních bonusů jsou čistě dobrovolné. Doporučuji také přejít do nastavení hry a nastavit si vyšší citlivost pohybu.

World War Polygon

České herní studio Alda Games ukazuje, že mobilní hry skutečně umí, proto zde musím zmínit i jejich další hru World War Polygon. Ta nabízí také zajímavé grafické zpracování, příběh s českým překladem a FPS akci v období 2. světové války. Jestli máte hry z tohoto období rádi, tak si myslím, že World War Polygon stojí za vyzkoušení.

Hra je dostupná pro platformy Android a iOS v oficiálních obchodech s aplikacemi zdarma. Také obsahuje automaticky spouštěné reklamy, ale za jednorázovou částku je můžete odstranit a hrát bez reklam. Další reklamy pro získání různých herních bonusů jsou čistě dobrovolné.

Mighty DOOM

Mighty DOOM není úplně novou mobilní hrou, ale aktuálně vychází pro celý svět. Nejedná se sice o plnohodnotný DOOM, ale hra je to zábavná, má nesmírně jednoduché ovládání a pro hraní v čekárnách či autobuse je fajn. Vylepšovat si můžete nejen svou postavu, ale i různé zbraně.

Hra je dostupná zdarma a měla by se brzy objevit v Obchodě Play pro Android a Apple AppStore pro iOS. V případě Androidu si ji již můžete stáhnout neoficiální cestou a začít hrát. Příjemně překvapen jsem tím, že alespoň v současné době neobsahuje žádné otravné reklamy.

PUBG Mobile – upadající, ale stále dobrá hra


Staré mobilní hry jsou také skvělé, i když se na ně začíná pomalu zapomínat. Třeba takové PUBG Mobile bylo kdysi nesmírně oblíbenou battle royale hrou, ale začíná se na ní zapomínat a kvůli úpadku hráčů je aktuálně i verze pro PC dostupná zcela zdarma. PUBG je dostupné pro platformy Android a iOS zdarma a hrajete v í proti skutečným hráčům online.

Akční hry od MADFINGER Games

České herní studio MADFINGER Games před lety vydalo a svou dobu nevídané hry. Tehdy byla populární hra třeba Dead Trigger a následně Dead Trigger 2. Obě hry nabízí slušnou akci a vašim úkolem je drtit zombie a plnit různé mise. Vydána byla také hra Unkilled, která je také zombie akční hrou, ale zmínit musím i výbornou hru Shadowgun Legends. Všechny tyto hry jsou ve světě mobilních her legendární a stále mají poměrně dost fanoušků. Vlastně i po napsání tohoto článku mám chuť si je hned zas po letech zahrát. 😀

Call of Duty: Mobile

Herní série Call of Duty je mnoho let velice oblíbená a je pravdou, že některé díly série jsou vážně povedené. Plnohodnotné Call of Duty z PC a herních konzolí na mobilu očekávat nelze, ale zahrát si můžete Call of Duty: Mobile.

Jedná se o akční hru, kde se svým týmem zabíjíte protivníky s použitím různých zbraní. Přítomny jsou i různé úpravy, ale i režim battle royale, který já osobně v případě této hry si vůbec neoblíbil. Doporučuji však běžný akční režim, kde je akci vážně dost. Potěší, že hrajete online proti skutečným hráčům, hra je dostupná zcela zdarma pro platformy Android a iOS, je bez reklam a má příjemné ovládání.

Dobré je zmínit, že snad ještě letos se dočkáme vydání nové mobilní hry Call of Duty Warzone: Mobile. V Obchodě Play se můžete již registrovat.

NEW STATE Mobile

PUBG Mobile jsem v tomto článku již zmiňoval, ale pro mobily je k dispozici i hra NEW STATE: Mobile. Ve skutečnosti se jedná o takové modernější PUBG a opět se jedná o online battle royale. Má tedy mnoho podobných prvků, ale jiné mapy. Hru mají někteří hráči rádi a rozhodně zabaví, ale dle mého názoru je o něco lepší původní PUBG Mobile.

Hra je dostupná zdarma pro Android a iOS v Obchodě Play a Apple App Store.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*