Fortnite na cestách: Je lepší jej hrát na mobilu nebo na Nintendo Switch?

Fortnite je velice oblíbenou battle royale hrou. V současné době se také jedná o vůbec nejnáročnější mobilní hru, kterou si na svůj Android mobil můžete stáhnout. Při testování mobilních telefonů používám Fortnite, jako takový benchmark, na kterém spolehlivě otestuji výkon mobilního zařízení. V tomto článku jsem se ale podíval na to, jestli je lepší hrát Fortnite na mobilu nebo zda je lepší si koupit Nintendo Switch/ Switch Lite.

Jaký je Fortnite na mobilech?

Výkon mobilních telefonů za poslední roky neuvěřitelně vzrostl a dnes již není třeba utratit 20 tisíc za mobil, aby zvládl Fortnite. Některé mobily dnes už mají i neuvěřitelných 12 GB RAM a neuvěřitelně výkonné procesory.

Hraní Fortnitu na mobilech má však jedno velké ale… Bohužel optimalizace hry je tragická a je třeba mít tedy výkonnější mobil, a i na něm můžete občas zaznamenat padání FPS (snímky za vteřinu). Pokud tedy nejste ochotni za mobil utratit vyšší cenu, tak se hraním Fortnitu s dobrou grafikou moc nepočítejte.

Zmínit však musím i výhody, jako je třeba hraní se 60 FPS (jen na některých mobilech), vyšší grafické detaily, vibrační odezva a lze zapnout automatickou střelbu. Především kvůli automatické střelbě je hraní snadnější.

 

Jaký je Fortnite na Nintendo Switch?

Ať si každý o herních konzolích říká, co chce, ale jejich největší výhoda je ta, že na daný hardware musí vývojáři hru plně optimalizovat. Nemusíte tedy řešit žádný výkon a prostě víte, že vám daná hra bude fungovat. To samé se týká i herních konzolí Nintendo Switch a Switch Lite, do kterých si Fortnite můžete také stáhnout zcela zdarma.

Na Nintendu si automatickou střelbu sice nezapnete, takže míření a střelba je těžší nežli na mobilu, ale přeci nejste noobové. Konzole má opravdu velkou výhodu, a to je již zmíněná výborná optimalizace. Hra funguje se 30 FPS stabilně a bez záseků. Další velkou výhodou Nintenda je bezesporu cena. Bazarově lze Switch Lite sehnat za 4000 Kč. V době psaní tohoto článku bylo možné nový Switch Lite sehnat v akci pod 5 tisíc Kč.

Recenze herní konzole Nintendo Switch Lite

 

Závěr – co tedy na Fortnite koupit?

To je opravdu těžká otázka, protože mobil máte neustále v kapse, což je jeho obrovská výhoda. Nintendo Switch/Switch Lite však nejsou velké konzole a vejdou se i do menšího batohu či tašky. I když mám v kapse opravdu výkonné mobily, tak Fortnite hraji raději na Nintendu Switch Lite, protože pokles FPS na mobilu mi opravdu vadí. Na cestách si na mobilu vytvořím Wi-Fi hostpot a mohu hrát online i na Nintendu kdekoliv.

Pokud přemýšlíte, že svému dítku koupíte na Fortnite nějaký mobil, tak musíte počítat s vyšší cenou, i když už se objevují mobily za dobrou cenu. U Nintenda však máte opravdu jistotu, že Fortnite fungovat bude. Konzole nabízí také řadu opravdu skvělých titulů, které si na mobilu zkrátka nezahrajete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*