Jaký mobil s Androidem a LTE od 2500 Kč do 4000 Kč?

Smartphony nemusí být vždy drahé a pokud člověk nevyžaduje ten nejlepší fotoaparát, tak na trhu najde zajímavé kousky. Dříve bylo pravidlem, že levný Androidí mobil nefungoval, sekal se a časem byl nepoužitelný. To už dávno není pravda a dnes jsou i levné mobily použitelné.

Povinnost dnešních smartphonů je pochopitelně LTE všech pásem včetně venkovského 800 MHz a proto zde nebudu rozepisovat mobily, které tuto podporu nemají. Čína tuto cenovou kategorii doslova ovládá a nabízí zajímavé kousky. Ano, mobilů v této cenové kategorii je daleko více, než v tomto článku, ale do článku jsem popsal mobily se kterými mám zkušenosti.

 

Mobily se čtečkou otisků prstů:

Dnes už si nedokážu představit denně používat mobil bez čtečky otisků prstů. Odemykání je velmi rychlé a příjemné. Čtečky se konečně dostávají i do levných mobilů a nemusí sloužit jen pro odemykání mobilu, ale také samotných aplikací. Některé nadstavby v systému umožňují zamykání Messengeru, galerie fotek či jiných aplikací. Zvolené aplikace se tedy bez přiložení prstu na čtečku či zadání PINu nespustí. Pokud tuto funkci však nějaký mobil nemá, tak si lze stáhnout bezplatné aplikace pro zamykání aplikací.

 

 

Xiaomi Redmi 4X – Když potřebujete velkou výdrž

Jedná se o model, který je nástupce populárních mobilů Redmi 3 a hlavně Redmi 3S, který již měl čtečku otisků prstů, slušný výkon v dané kategorii a bohužel postrádal 800 MHz LTE pásmo. Model 4X nabízí 3 GB RAM, 32 GB interního úložiště s možností rozšíření paměťovou kartou a DualSIM. Musíte si však vybrat, jestli chcete využívat dvě SIM karty a nebo jednu SIM a MicroSD kartu. Uvnitř mobilu tepe osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 435.

 

Největším lákadlem je baterie, která má kapacitu 4100 mAh a dle mých zkušeností mobil může vydržet bez problémů celé dva dny. Tělo je kovové a konstrukce kvalitní. Na čelní straně se nachází kompaktní 5″ (palců) displej s HD rozlišením. V mobilu se nachází operační systém Android 6.0 s masivní nadstavbou MIUI 8. O systém se výrobce stará a nadstavba je velmi často aktualizována.  Na zádech nechybí 13 Mpx čočka fotoaparátu, která v této cenové kategorii podává slušný výkon. Na našich větších e-shopech se Xiaomi Redmi 4X prodává v černé a zlaté variantě za cenu kolem 3 800 Kč.

 

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global – Když chcete větší displej

Note 4 Global nabízí větší 5,5″ (palců) displej s FullHD rozlišením. Na našem trhu lze koupit variantu se 3 GB RAM a 32 GB interním úložištěm za cenu na větších e-shopech kolem 3 990 Kč. K dispozici je i varianta se 4 GB RAM a 64 GB interním úložištěm, ale ta se nevejde do cenovky 4 000 Kč. Paměť lze rozšířit pomocí paměťové karty MicroSD a opět se zde nachází hybridní slot.

Xiaomi Redmi Note 4

 

Uvnitř mobilu tepe procesor osmijádrový Qualcomm Snapdragon 625, který utáhne i náročnější hry. Ty si na velkém displeji užijete více, než na malém 5″ displeji a to samé se týká sledování filmů či videí. Tento model opět láká na slušnou výdrž baterie 4 100 mAh a 13 Mpx fotoaparát. Více o tomto mobilu si můžete přečíst v podrobné recenzi.

 

 

Alcatel A3 – Pro nenáročné

Pokud hledáte mobil na internet, sociální sítě a práci, tak Alcatel A3 může být dobrá volba. Na hraní her jej rozhodně doporučit nemohu, protože nabízí 1,5 GB RAM a 16 GB interní úložiště s možností rozšíření paměti.  Výhodou tohoto mobilu je možnost využívání dvou SIM karet a MicroSD karty současně.

 

Displej je kompaktní a nabízí úhlopříčku 5″ (palců). Dále nechybí 13 Mpx zadní fotoaparát a také selfie 5 Mpx kamerka s bleskem na čelní straně. Konstrukce je z plastu, který je ale velmi kvalitní a operační systém je Android 6.0. Ten je opravdu jen lehce upravený a nejedná se o systém s žádnou masivní nadstavbou. Na našem trhu se Alcatel A3 na větších e-shopech prodává v bílé a černé variantě za cenu kolem 3 300 Kč. Všechny informace naleznete v podrobné recenzi.

 

 

 

Mobily BEZ čtečky otisků prstů:

Čtečky otisků prstů jsou velmi pohodlné a jedním dotekem je mobil odemknutý. Jsou ale uživatelé, kteří čtečkám otisků nevěří a vystačí si se zadávání PINu či hesla. Pro ty jsou na našem trhu také zajímavé kousky za hezké peníze.

 

 

Honor 6A – Kvalita v podání Honoru

Společnost Honor za kterou stojí známý výrobce Huawei se vrhla konečně i do levného segmentu a Honor 6A je první levný kousek. Na našem trhu se prodává v šedé, stříbrné a zlaté variantě na větších e-shopech za cenu kolem 3 700 Kč. Láká na kvalitní tělo, které je z kvalitního plastu kolem telefonu a plechová záda. Nabízí kompaktní 5″ (palců) displej s HD rozlišením, 2 GB RAM a 16 GB interní úložiště. Paměť lze rozšířit pomocí MicroSD a lze využívat i DualSIM. Opět se zde nachází hybridní slot.

 

Nechybí osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 430 a 13 Mpx zadní fotoaparát. Ten ale slouží opravdu jen pro nenáročné. Systém v telefonu je povedený a jedná se o Android 7.0 s masivní známou nadstavbou EMUI 5.1. Vše jsem popisoval v podrobné recenzi.

 

 

Xiaomi Redmi 4A – Pro děti ideální

Pokud jste opravdu nenáročný uživatel a nebo hledáte levný mobil pro děti, tak určitě popřemýšlejte o modelu Redmi 4A. Ten na některých větších e-shopech v akcích kolem 2500 Kč. To je velmi slušná cena a bez akce je cena většinou kolem 2800 Kč. To je opravdu velmi příjemná cena. Prodává se v šedé, zlaté a růžové variantě. Nabízí potřený základ a konstrukce telefonu je celá z plastu. Vzhledem k ceně nelze očekávat hliník či prémiové materiály.

Xiaomi Redmi 4A

 

Pochopitelně ani tomuto levnému modelu nechybí plná podpora LTE, 5″ displej s HD rozlišením a baterie s kapacitou 3120 mAh. O výkon telefonu se stará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425, 2 GB RAM a nechybí ani 16 GB interní úložiště s možností rozšíření díky MicroSD kartě. Slot je hybridní a lze si zvolit zda chcete DualSIM či jednu SIM a MicroSD kartu. Z výkonu budou uživatele tohoto telefonu překvapeni, protože za nízké peníze si mohou zahrát i nějaké ty hry. Více o mobilu v podrobné recenzi.

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Čtečka na otisk by mě zajímala, jestli jde vůbec používat, pokud člověk má ekzém. Občas se mi z používání přípravků mycích kůže vzpamatovává delší dobu. Má tendenci prasknout nebo se kousek odloupnout. Z bezpečnostního hlediska mi to přijde jako super věc. Líbí se mi Xiaomi Redmi 5 Plus zatím nejvíc. Tady na webu ***Odkaz odstraněn*** jsem si je procházela.

    1. Adolf Pupík (Admin)

      Bohužel takovou zkušenost nemám …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*