RECENZE: Tesla Smart Pet Fountain UV – chytrá fontánka na vodu pro vašeho mazlíčka

Společnost Witty s.r.o. na našem trhu prodává i zajímavé chytré produkty pro domácí mazlíčky. Mezi nimi je třeba dvojice chytrých fontánek pro vodu Tesla Smart Pet Fountain. Jedná se vlastně o totožné fontánky na vodu, ale rozdíl je v tom, že ta s označením UV umí vodu dezinfikovat. Fontánky od Tesly tedy zajistí, aby váš mazlíček měl dostatek vody, i když na víkend odjedete na chalupu.

V době psaní této recenze bylo možné zakoupit lepší verzi fontánky Tesla Smart Pet Fountain UV za akční cenu 1 290 Kč s DPH. Fontánka bez UV dezinfekce vody pak stála 999 Kč s DPH. Obě fontánky si můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Tesla (odkaz).

Zdroje: shop.teslasmart.com

 

 

Pozitiva:

 • Hezký moderní design
 • Jednoduchá údržba
 • Kvalitní pletený kabel v balení
 • 2L obsah vody
 • Velice nízký odběr elektřiny
 • Tichý chod
 • Čištění vody skrze filtry
 • UV dezinfekce vody
 • Mobilní aplikace v češtině/slovenštině pro Android a iOS
 • Wi-Fi připojení
 • Cena a časté slevy

 

Negativa:

 • V mobilní aplikaci nelze vidět aktuální stav objemu vody

 

 

 

Co najdete v prodejním balení?

V prodejní krabičce k fontánce překvapivě dostanete adaptér do zásuvky a dlouhý pletený USB-C kabel pro napájení celé fontánky. Dále jsou k dispozici filtry a různé návody. Nic podstatného tedy neschází.

 

 

 

Vzhled a zpracování fontánky

U produktů značky Tesla od Witty se mi líbí, že nabízí moderní, ale ne nijak křiklavý design. Fontánka jednoduše skvěle zapadne do vašeho bytu. Nejedná se ani o žádné přerostlé monstrum, takže je vhodná i pro menší kočky. Celkové rozměry fontánky dle stránek výrobce činí: 230 x 175 x 160 mm a doporučená provozní teplota je 0-50°C.

Rozebrání fontánky probíhá skrze horní část, kdy jen stačí trochu silněji vzít za gumovou pásku a celou horní bílou část vyjmout. Horní část z druhé strany ukrývá také filtry, které se starají o čistění vody a jsou součástí balení. Uvnitř je pak také čerpadlo a nádobka pro nalití čisté vody o objemu dvou litrů a lze ji celou vyjmout, aby bylo možné ji občas důkladněji vyčistit. To je vlastně vše, co se uvnitř ukrývá. Všimnout si pak můžete jen nápisů, kam by neměla přijít voda a v těchto částech máte být při dolévání vody opatrní.

Z čelní strany fontánky se nachází jen průhledné části znázorňující, kolik ještě má váš mazlíček k dispozici vody a tlačítko pro spuštění režimu připojení. V případě lepší UV verze je po zapnutí dezinfikování vody vidět i modré UV osvětlení.

 

 

 

Hlučnost, filtrace a dezinfikování vody a odběr elektřiny

O proudění vody z vnitřní nádobky nahoru se stará malé čerpadlo, které má dostatečný výkon. Během mého testování jsem fontánku používal zapnutou neustále. Po celou dobu fungovalo čerpadlo bez sebemenšího problému či navýšení hlučnosti. Vlastně běh fontánky je překvapivě krásně tichý, takže rušeni nebudete ani během spánku.

Výrobce se chlubí, že váš mazlíček bude neustále dostávat čistou vodu, a to díky již zmíněným filtrům. Ty se skládají z bavlny, aktivního uhlí a pryskyřice. Starají se dle výrobce nejen o samotné čištění, ale i změkčování vody a odstranění zbytkového chlóru. Filtry je dobré časem také vyměnit za nové. Lze je zakoupit na oficiálním e-shopu za cenu kolem 250 Kč, ale některé velké e-shopy je prodávají často ve slevách o stovku levněji. Jedná se tedy o zanedbatelnou investici.

K dispozici jsem měl lepší verzi fontánky s UV světlem, které se stará o zabíjení bakterií ve vodě. Díky tomu je dle výrobce voda bezpečná až celé tři dny. Dezinfikování UV světlem můžete zapnout klepnutím na jedno tlačítko v mobilní aplikaci a po dezinfikování se světlo automaticky vypne.

Asi nikoho nepřekvapí, že fontánka se takřka vůbec neprojeví na vyúčtování za elektřinu. Dodávaný adaptér do zásuvky totiž nabízí maximální výkon 4,5 W (1A). Jen pro porovnání dnes je standart nabíjet mobil pomalým 18 W nabíjením. Některé drahé vlajkové mobily pak mají 100 W a výkonnější nabíjení.

 

 

 

Co je na fontánce vlastně chytrého?

Jedná se o chytrou fontánku, takže umí připojení k vašemu domácímu Wi-Fi routeru, aby ji bylo možné vzdáleně ovládat mobilním telefonem či tabletem se systémy Android, iOS/iPadOS. Podporováno je klasické 2,4 GHz Wi-Fi připojení, které dnes podporuje každý router. Aplikaci chválím, že je tedy dostupná pro všechny mobilní operační systémy, ale také za překlad aplikace do češtiny a slovenštiny.

Jak fontánku uvést do provozu? Je to extrémně jednoduché a alespoň v mém případě jsem nenarazil na sebemenší problém. V mém případě stačilo do fontánky naplnit vodu, zapojit ji do zásuvky a během chvilky na čelní straně fontánky se rozblikala dioda, což znamená, že je fontánka připravena k připojení k Wi-Fi síti. Stačí tedy do mobilu stáhnout aplikaci Tesla Smart, přihlásit se ke svému Tesla účtu, vpravo nahoře klepnout na tlačítko +, Přidat zařízení, vlevo zvolit „Péče o zvířata“, vybrat vaši verzi fontánky a řídit se pokyny. Během pokynů budete vyzváni k výběru vaší domácí Wi-Fi sítě a zadání jejího hesla. Poté dojde k připojení fontánky a následnému uložení do aplikace.

V mobilní aplikaci si můžete fontánku klidně přejmenovat dle svých potřeb, a dokonce zvolit časové rozmezí, kdy má být fontánka automaticky zapnuta a vypnuta. Fontánku lze zapnout nebo vypnout i velkým tlačítkem v aplikaci. Vpravo dole je pak tlačítko pro dezinfikování vody.

Fontánka je také chytrá v tom, že vám sama připomene, že by bylo dobré vodu doplnit. Má v sobě totiž ukrytý senzor, kterou hladinu ve fontánce hlídá. Upozornění probíhá skrze samotnou fontánku, ale obdržíte také notifikaci (upozornění) přímo v mobilní aplikaci. Fontánka tedy umí vše, co se od ní očekává, ale já osobně bych v aplikaci uvítal možnost sledovat aktuální objem vody.

 

 

 

Jak si mazlíček na fontánku zvykne?

Fontánka je vhodná pro kočku, ale i nějaké menší plemeno psa. Váš mazlíček poprvé bude na fontánku koukat asi divně a bude ji zkoumat ze všech stran. Po pár minutách si na ní však zvykne a bude z ní bez problémů pít. Je ale ze začátku nutné počítat s tím, že si mazlíček s vodou začne hrát a voda bude tedy všude kolem. V mém případě si kočka s vodou hrála pár minut a pak k ní chodila už jen pít nebo jen tak na tekoucí vodu koukat.

 

 

 

Závěr – když chcete pro vašeho mazlíčka luxus

Pokud chcete, aby váš milovaný mazlíček patřil mezi snoby a nepil z obyčejné misky, jak nějaká podřadná lůza, rozhodně vám fontánka Tesla Smart Pet Fountain nesmí doma chybět. 😀 Fontánka nejen dobře vypadá, ale i skvěle funguje a já jsem během testování nezaznamenal sebemenší problém. Vodu čistí skrze filtry, UV verze vodu i dezinfikuje, upozorní na nedostatek vody a lze ji pohodlně ovládat mobilem. Co více si přát? Já bych ještě ocenil jen sledování aktuálního objemu vody ve fontánce v aplikaci a výrobce by tuto funkci mohl nasadit třeba v nějaké příští generaci fontánek.

2 komentář

 1. Tereza Schejbalová

  Nevim proč ale po první Fontáně od Tesla která po měsíci začala mít problém když jsem měnila vodu se zaklapnutím víka tedy přesněji s kontakty které spouštějí čerpadlo..Postupně koroze kontaktů, tady se nedotýkaly vždy správně aby rozlehly čerpadlo.Az se stalo ,že jeden z kontaktů úplně vystřelil i s pružinkou jak to zkorodovalo…Hrozně mě to štvalo protože náš buldoček mnohem víc chodil pít…a líbila se mi výška i velikost i množství vody v nádrži…Nenašla jsem žádnou která by buď splnovala co měla tato,nebo byla hlučná ,nebo špatná velikost,nebo neměla wifi a nedala se navolit tím ani neinformovala ,ze je málo vody….,tak jsem Tesle dala druhý pokus,že hold jeden z vadných výrobků…a koupila stejnou fontánu…A co se stalo ani ne do měsíce…to samé…,a jak čtu nejsem jediná kdo má ten samý problém…

  1. Adolf Pupík

   Já fontánu používal dva roky a bohužel jsem se s korozí také setkal. Aktuálně používám dlouhodobě Xiaomi a je mnohem lepší. Pozlacené piny jsou větší a kvalitnější. https://infoek.cz/recenze-xiaomi-smart-pet-fountain-2023/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*