Nitter umožňuje vyhledávat na Twitteru bez registrace a sledování

Říká se, že sociální síť Twitter umírá, a to po jejím odkoupením Elonem Muskem. Ten na síti dělá všelijaké experimenty, a především zpoplatnil ověření účtů nebo cenzuruje odkazy na jiné sociální sítě (odkaz na článek). Proto vzrostl zájem o decentralizované sociální sítě Mastodon (nahradí twitter) nebo Pixelfed (nahradí Instagram). Potřebujete něco na Twitteru najít? Jde to i bez registrace a sledování.

Nitter je open-source projekt, který může provozovat každý. O jeho vývoj se stará anonymní vývojář pod přezdívkou Zedeus. Projekt slouží pro čerpání obsahu z Twitteru, ale bez registrace, vyplňování citlivých údajů a sledování. Vyhledávat účty nebo tweety můžete zcela anonymně a bez otravných reklam. Můžete si i svobodně vybrat, jakou instanci budete chtít používat.

 

Řešení pro počítače

Na počítačích můžete samozřejmě využívat webovou verzi a vybrat si můžete i instanci (server). Za sebe mohu doporučit Nitter.cz od aktivistů z NoLog.cz, které zastává právo na soukromí uživatelů. Na webu stačí jen zadat, jakého uživatele nebo co v tweetech potřebujete najít.

Výborný je doplněk Nitter Redirect do internetových prohlížečů. Ten se stará o to, aby se jakýkoliv Twitter odkaz přesměroval na vámi vybranou Nitter instanci. Zabráníte tak zobrazení reklam a sledování. Doplněk je k dispozici zdarma pro prohlížeče založené na Chromiu, což jsou třeba: Brave, Vivaldi, Opera nebo Google Chrome. Užít si jej však mohou i uživatelé prohlížeče Mozilla Firefox.

Níže můžete vidět video s ukázkou funkčnosti přesměrování Twitter odkazů na Nitter.cz.

 

Řešení pro mobily a tablety

Samozřejmě, že Nitter můžete ve webové verzi používat na jakémkoliv zařízení bez ohledu na operační systém. Majitelé mobilů/tabletů s Androidem si však mohou stáhnout mobilní aplikaci Nitter for Android, která je dostupná ke stažení ve svobodném obchodě s aplikacemi F-Droid. Doporučuji si stáhnout celý F-Droid, ať dostáváte i nové aktualizace aplikace, ale samozřejmě si můžete ze stránek stáhnout i instalační APK soubor pouze aplikace Nitter.

Po instalaci aplikace si vpravo nahoře můžete změnit instanci, kterou budete chtít v aplikaci používat. Stačí jen vložit odkaz na instanci a klepnout na tlačítko „Save preferences“ pro uložení nastavení. Celý proces nastavení instance a vyhledávání v aplikaci můžete vidět ve videu níže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*