Huawei Watch GT 2 – Elegantní chytré hodinky, se kterými si zavoláte (RECENZE)

Kvalitních chytrých hodinek není na trhu mnoho, ale Huawei i na náš trh uvedl zajímavé hodinky Huawei Watch GT 2. Již nějakou dobu se na našem trhu prodávají a snaží se zaujmout svým elegantním designem, měření sportovních aktivit, OLED displejem s řadou ciferníků a někteří jistě ocení prostředí hodinek v češtině a slovenštině. V době testování se cena hodinek pohybovala lehce pod hranicí 6 000 Kč s DPH.

 

 

Obsah balení – i krabička může vypadat dobře

Na první pohled se může zdát, že se jedná o běžné a nudné prodejní balení. Po otevření krabičky jsem však nabyl dojmu, že si na designu krabičky dal někdo opravdu záležet. Vše má své místo a nenajdete jen samotné hodinky, ale také nabíjecí magnetickou kolébku, návody a chválím za dostatečně dlouhý nabíjecí kabel. Je tedy dobře, že se Huawei nechytil trendu konkurence, kdy je do balení přidáván cca 5 cm nabíjecí kabel, který je dobrý leda tak na hození do koše.

 

 

 

Design a zpracování – do společnosti, ale i sportování

Na testování jsem dostal hodinky Watch GT 2 ve 46 mm velikosti, ale k dispozici je i menší 42 mm verze. Mnou testované větší hodinky bez pásku váží krásných 41 gramů a na ruce nejsou po chvilce téměř cítit. Menší varianta pak bez pásku váží 29 gramů.

 

Mnou testovaná varianta je ze stříbrné nerezové oceli s koženým řemínkem. Působí elegantním dojmem a rozhodně je lze vzít k obleku do společnosti, ale i na cvičení či do bazénu. Kožený řemínek však není úplně vhodný pro sportování, ale naštěstí je možné jej snadno odejmout a vyměnit dle potřeby. Můžete tedy klidně zajít do hodinářství či nějaký e-shop a zakoupit si silikonový řemínek, který by byl pro sportovní aktivity včetně plavání vhodnější. Když už jsem zmínil plavání, tak nechybí zvýšená odolnost 5 ATM. To znamená, že hodinky vydrží povrchové potopení do 0,5 metru.

 

Nejdůležitější je především čelní část hodinek, protože ta je vidět nejčastěji a musí tedy působit reprezentativně. Najdeme na ní ochranné  3D sklo OLED displeje. Kvůli zakřivení skla nemá displej po stranách žádnou vystouplou kovovou ochranu, jak tomu bylo u předchozí generace. Působí to však po designové stránce lépe a po celou dobu testování jsem na skle nezaznamenal žádný škrábanec, a to jsem je používal denně.

Pravý bok hodinek nabízí pouze dvě tlačítka, která jsou dostatečně velká a pohodlně je lze ovládat i při běhání nebo ve vodě. Spodní část hodinek je z plastu a lze si na ní všimnout lehce vystupující části, kde se nachází všechny potřebné senzory a také dva piny pro připojení nabíjecí kolébky. Nechybí ani otvor pro mikrofon a výdechy reproduktorů. Všimnout si lze také drobným hvězdičkových šroubků, které slouží pro vyjmutí celé plastové části. To je dobré zjištění, protože odborný servis může v případě potřeby vyměnit akumulátor (baterii) bez problémů, což u řady chytrých hodinek není možné.

 

 

 

Displej – takto to má vypadat

Huawei Watch GT 2 disponují barevným OLED displejem s úhlopříčkou 1,39“ (palce) a rozlišením 454 x 454 px. Menší varianta hodinek nabízí 1,2palcový displej s rozlišením 390 x 390 px. Obě varianty nabízí hezký kruhový displej, což je jen dobře. V případě mé varianty má displej opravdu hezké barvy a vysoký jas. Čas je tedy vidět i na přímém světle.

 

K dispozici jsou různé ciferníky a v mobilní aplikaci si můžete vybrat mezi analogovými ciferníky s ručičkami, které mám nejraději, ale k dispozici jsou i digitální. Některé ciferníky obsahují informativní prvky o ušlých krocích či třeba spálených kaloriích.

Výrobce si odnáší pochvalu za funkci Always On, kterou můžete znát z mobilů. Ta funguje tak, že neustále zobrazuje analogový/digitální ciferník hodin s nižším jasem, takže displej úplně nezhasne. To má za následek nižší výdrž na jedno nabití, ale osobně mi vadí, když displej hodinek zhasne.

 

 

 

Operační systém – CZ/SK jazyk potěší

Výrobce si dal na prostředí hodinek opravdu hodně záležet a nabízí vlastní operační systém. Je také dobré si říci, že do hodinek nelze instalovat další aplikace a využívat musíte jen ty, které do systému předinstaloval výrobce. Je to ale špatně? Osobně další aplikace nepotřebuji, ale někdo mít takové potřeby může. Nevýhodu však vidím v tom, že kvůli uzavřenosti nelze hodinkami bezkontaktně platit. Pochválit však musím přítomnost češtiny a slovenštiny v celém prostředí. Hodinkám nedělá problém ani diakritika.

 

Prostředí hodinek se také příjemně ovládá, a to pomocí gest a dvou tlačítek po pravém boku. Horní tlačítko slouží pro vyvolání menu, kde se nachází všechny potřebné funkce. K dispozici je rychlé spuštění cviků, záznamy aktivit, stav cvičení, měření srdečního tepu, přehled o spánku a stresu, dechové cvičení, hudební přehrávač, kontakty, protokol hovorů, barometr, kompas, počasí, zprávy, stopky, časovač, budíky, svítilna, funkce pro nalezení telefonu a nastavení.

 

Přímo v hodinkách bez využití aplikace lze připojit bezdrátová sluchátka, nastavit stažené ciferníky, jas displeje, zvuky a tichý režim pro ztlumení všech příchozích oznámení. Jsem také rád, že k dispozici je i nastavení intenzity vibrací a režim nerušit. Výborně i fungují příchozí notifikace z mobilu na hodinky.

Musím uznat, že ikony vypadají v prostředí hezky a po celou dobu testování byl systém svižný a nenastal žádný problém. Překvapený jsem byl ze svítilny, o které jsem si nejdříve říkal, že v hodinkách je jen do počtu. Byl jsem však překvapen tím, jak displej ve tmě tato funkce umí rozzářit a může být i užitečná. Můžete si ji přiřadit k druhému spodnímu tlačítku, aby byla rychle po ruce. K tomuto tlačítku si lze přiřadit libovolnou funkci.

 

Hodinky lze probudit zvednutím ruky či poklepáním na Always On ciferník. Prostředí nabízí také ovládací gesta a vysunut lze horní roletku podobně, jak je tomu u mobilu. V roletce se nachází ikonky pro rychlé nalezené mobilu, aktivaci režimu nerušit, budíky a ikona pro nastavení. Na této obrazovce lze také sledovat procenta nabití a případně i datum.

Využít lze i gesta tahy prstů do stran, kde se nachází měření srdečního tepu, přehled o stresu, hezky vypadající a jednoduché informace o počasí, hudební přehrávač a naměřená data. Je celkem škoda, že hodinky zobrazí jen základní informace o spánku a pro více informací je nutné použít mobilní aplikaci.

Nabízí se i poslední gesto, a to tahem prstu ze spodní části displeje nahoru, čímž se dostanete ke čtení příchozích zpráv. Na zprávy není možné odepisovat, ale lze je bez problémů číst, a to nejeden SMS, ale také z Telegramu, Messengeru a jiných chatovacích aplikacích.

 

 

 

Jaké fitness aktivity umí měřit?

Huawei Watch GT 2 nejsou jen hezké hodinky s vydařeným prostředím, ale umí také zaznamenat sportovní aktivity. Nabízí tedy klasické údaje o ušlých krocích, vzdálenosti a spálených kaloriích. Měření kroků a vzdálenosti fungovalo velmi dobře, a to pravděpodobně díky zabudovanému GPS modulu.

 

GPS však využijete především při sportování a přímo na hodinkách můžete spustit aktivitu běhu venku, kdy se GPS během okamžiku aktivuje a svůj běh budete mít zvýrazněný na mapě v mobilní aplikaci. K dispozici je i měření aktivity běhu na trenažeru, chůze, jízdy na kole, plavání, turistiky a přespolní běh. Výrobce však šel ještě dále a k dispozici je i triatlon, orbitrek, veslování a další.

Hodinky umí také aktivní měření srdečního tepu, a to i ve vodě. Dále nabízí informace o stresu, ale nějak nevím, k čemu jsou takové údaje dobré. Vyzdvihnout musím měření spánku, které funguje výborně, což se třeba o Xiaomi říci rozhodně nedá. Na rozdíl od některé konkurence umí hodinky spolehlivě měřit spánek jak v noci, tak i zdřímnutí ve dne. Pro přesnější měření doporučuji v aplikaci aktivovat funkci Huawei TruSleep.

Řekl bych, že hodinky po stránce měření aktivit umí vše dle očekávání, ale přeci jen bych rád viděl i EKG senzor. Je sice pravda, že ten ne každý využije, ale některá konkurence jej již nabízí. Třeba se jej dočkáme v další generaci.

 

 

 

Mobilní aplikace – pro obě platformy

Huawei Watch GT 2 využívají Bluetooth 5.1 a spárovat je lze s mobily se systémem Android 4.4 a novějším a také jablečným iOS 9.0 a novějším. K obsluze slouží dobře známá aplikace Huawei Zdraví (Huawei Health), která je dostupná ve storech s aplikacemi zdarma.

 

Celé prostředí je opět v CZ/SK jazyce, takže prvotní spárování a ovládání aplikace zvládne každý. Celý procesor párování s mobilem Huawei P30 Pro zabral jen pár vteřin. – Celý postup párování a aktualizací firmwaru

Ovládání aplikace je příjemné a hned po spuštění máte k dispozici naměřené aktivity. Pro více informací si všechny záznamy můžete rozklepnout a sledovat tak i graficky znázorněná data o spánku, ušlých krocích atd. K dispozici jsou i mapy s trasou běhu, tempo a také přehledné tabulky.

 

Ve spodní části se nachází kolonka cviků, která nabízí různé tréninkové programy a měření aktivit. V kolonce zařízení se nachází řada ciferníků a myslím si, že výběr je celkem bohatý a každý si vybere. Do hodinek si v aplikaci můžete nahrát také hudbu, aby ji bylo možné poslouchat přímo v reproduktorech hodinek, ale také v připojených bezdrátových sluchátkách.

V kolonce zařízení najdete připojené hodinky, které stačí rozklepnout a nyní si můžete podrobně nastavit funkce hodinek. Zde s enachází již zmíněná aktivace funkce Huawei TruSleep pro přesnější měření spánku a k dispozici je i automatické měření stresu a nepřetržité měření srdečního tepu. Nastavit si lze i budíky, oblíbené kontakty, které se pak zobrazí v hodinkách, povolení notifikací a gesto aktivace displeje po zvednutí zápěstí.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení – bez úcty ke konkurenci

V těle hodinek se nachází akumulátor s údajnou kapacitou 455 mAh. Ten je uživatelsky nevyjímatelný, ale jak jsem již zmiňoval, tak konstrukci lze odborně rozebrat a servis může v případě potřeby akumulátor vyměnit.

 

Výrobce se chlubí tím, že hodinky vydrží na jedno nabití celé dva týdny a 30 hodin plynulého cvičení s aktivní GPS a sledováním srdečního tepu. To jsou vážně odvážná čísla, vzhledem k tomu, že velká část hodinek nevydrží ani celé dva dny na jedno nabití. Je také dobré zmínit, že menší varianta hodinek slibuje jen 7denní výdrž na jedno nabití.

Musím říci, že výrobce nelhal a teoreticky je možné se na dvoutýdenní výdrž na jedno nabití dostat. Hodinky jsem denně používal a nijak jsem se neomezoval, takže jsem používal denně budíky, sledoval především data o spánku a s hodinkami si hrál. Výdrž s vyšplhala na krásný 1 týden a 4 dny. S funkcí Always On jsem se dostal na krásný celý den na jedno nabití.

K nabíjení pak slouží bílá nabíjecí kolébka, na kterou stačí hodinky jen položit, připojit USB-C kabel a hodinky se začnou nabíjet. Chválím za přidaný USB-C kabel, který je dostatečně dlouhý, což u konkurence také není úplně běžné. Pochválit musím i rychlé nabíjení a z úplného vybití do 100% stavu se akumulátor nabije za přibližně 1 hodinu.

 

 

 

Reproduktory a hovory

Huawei Watch GT 2 disponují reproduktory a také mikrofonem na své spodní části. Příchozí hovory na mobilu můžete přijmout pohodlně na displeji hodinek a telefonovat skrze hodinky. Hovory jsou kvalitní a druhá strana si nestěžovala, že bych nebyl slyšet. Tato funkce pro mé používání nedává žádný smysl, ale určitě by někdo využití našel např. při řízení.

 

Hodinky mají také své 4 GB interní úložiště, takže do nich lze přesunout i skladby z mobilu. Musíte tedy nahrát jen stažené skladby ve formátu MP3 a hodinky nepodporují služby Spotify, Deezer a jiné. Nahrávání skladem je skrze mobilní aplikaci snadné a celkem rychlé.

Přehrávač na hodinkách funguje spolehlivě, má dostatečně velké ovládací prvky a hudbu lze spustit, pozastavit, přeskočit skladby a ovládat hlasitost na displeji, ale také pomocí tlačítek na boku hodinek. V přehrávači se také nachází tlačítko, které slouží pro přepínání mezi přehráváním hudby z reproduktorů hodinek a připojených bezdrátových sluchátkách.

Pokud tedy vlastníte bezdrátová sluchátka či reproduktor, tak hudbu můžete poslouchat i bez přítomnosti mobilu, což při běhání řada uživatelů ocení. Poslech hudby jsem skrze Bluetooth testoval se sluchátky Sennheiser HD 4.50 BTNC a také reproduktorem Beoplay P6. Párování bylo bezproblémové a poslech hudby nebyl trhaný.

 

 

 

Závěr – k dokonalosti chybělo tak málo

Z hodinek Huawei Watch GT 2 mam opravdu dobrý pocit a jedná se o vydařené hodinky. V době psaní recenze se cena pohybovala lehce pod hranicí 6 tisíc Kč s DPH, což ve světě chytrých hodinek není nijak vysoká cena a myslím si, že je přiměřená.

Za danou cenu hodinky nabízí opravdu krásný design a příkladné zpracování. Chválím za možnost libovolné výměny řemínku dle potřeby, krásný OLED displej, poměrně velké množství ciferníků a prostředí v CZ a SK jazyce. Konkurenci pak Huawei zavaří zabudovaným GPS modulem, nadprůměrnou výdrží na jedno nabití, funkcí Always On a někteří jistě ocení i reproduktory na hodinkách a možnost telefonování.

K dokonalosti chybělo opravdu jen málo a některým uživatelům může vadit nemožnost si do hodinek instalovat další aplikace, jako je např. Spotify. Osobně bych však spíše uvítal NFC pro bezkontaktní placení a neuškodil by i EKG senzor.

 

 

 

Co se mi líbí?

 • Krásný design a příkladné zpracování
 • Dostatečně dlouhý nabíjecí kabel v balení
 • Lze použít řemínky z obyčejných hodinek
 • Odborný servis může vyměnit akumulátor
 • OLED displej s funkcí Always On
 • Prostředí hodinek i mobilní aplikace je v CZ/SK jazyce
 • Zabudovaný GPS modul
 • Někdo ocení reproduktory a mikrofon
 • Úložiště pro hudbu

 

Co se mi nelíbí?

 • Někomu může vadit, že do systému nelze instalovat další aplikace
 • Neumí bezkontaktní platby
 • Hodinky nemají senzor EKG

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

4 komentář

 1. 5ATM neznamená možnost se potopit do 50m,ale ze odolávají střídající vodě a vlhkosti. Jen tak pro info 10ATM je možnost plavání v bazénu a snorchlovani a az 20ATM znamená možnost běžného potápění. Tak lidi nematte. Jinak vypadají dost dobře.

  1. Jednalo se o překlep, tedy spíše o automatickou opravu Wordu. Nechápu, jak jsem si toho nemohl všimnout. Mělo tam být „povrchové potopení do 0,5 metru“.
   Chyba je již opravena. 🙂
   Moc děkuji za upozornění!

  2. já se s chytrýma hodinkama co sou do 5ATM potápím už dva roky a žádnej problém. přes rok každej týden na bazéně, kde plavu i po dně a na dovolené mezi 5-7m

 2. Příteli,nemáte pravdu vy.5atm.je na plavání v bazenu,rybníku atd.Ne na potápění. Zdravím Zd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*