Jak na mobilech HONOR vypnout Google Asistenta v zamykacím tlačítku?

Výrobce mobilních telefonů HONOR je konečně samostatnou společností a již minulý rok bylo možné si na našem trhu po delší pauze zakoupit konečně mobil od tohoto výrobce se všemi Google službami. Aplikace z Obchodu Play tedy můžete pohodlně stahovat, bezkontaktně platit skrze Google Peněženku a využívat všechny funkce, jako u mobilů jiných výrobců.

V systému nových HONORů se nachází i již předinstalovaný Google Asistent. Ten zasahuje do systému, takže jej bohužel odinstalovat nelze. U nových mobilů vás však může otravovat, že místo vypnutí/restartu mobilu zamykacím tlačítkem vyvoláte právě otravného Google Asistenta… V tomto článku jsem se právě podíval na tom, jak ho v tlačítku vypnout a pokud budete chtít, můžete i celého asistenta v mobilu zakázat.

 

Jak odstranit Google Asistenta ze zamykacího tlačítka?

I pokud máte pod zamykacím tlačítkem Google Asistenta, mobil vypnout tímto tlačítkem můžete. Musíte jen tlačítko držet dlouho.

  • Na svém mobilu HONOR přejděte do: Nastavení telefonu/Funkce usnadnění/Zkratky a gesta
  • Vyberte položku „Asistent Google“ a tlačítkem jej vypněte
  • To je vše! Nyní podržením zamykacího tlačítka vyvoláte tradiční nabídku pro restartování nebo vypnutí mobilu 😉
  • Postup lze vidět i v krátkém videu – odkaz

 

 

Jak otravného Google Asistenta v mobilu zcela zakázat?

  • Na úvodních obrazovkách systému nebo v menu aplikací najděte aplikaci Google a spusťte ji
  • Vpravo nahoře klepněte na ikonu svého Google účtu/Nastavení/Asistent Google/General/Asistent Google a vypnout jej tlačítkem a následným potvrzením

  • Pro opravdu účinnou eliminaci otravného asistenta jej ještě můžete vypnout v: Nastavení telefonu/Aplikace/Výchozí aplikace/Aplikace digitálního asistenta/Asistenční aplikace. Tam můžete zvolit jinou aplikaci, ale vybrat lze i možnost „Žádná“. Když se vrátíte zpět do výchozích aplikací, můžete třeba i Chrome vyměnit za jiný internetový prohlížeč např. Vivaldi je fajn a blokuje reklamy na webu
  • Teď už by měl být od asistenta klid 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*