Vyzkoušejte internetový prohlížeč Vivaldi na počítači i mobilu

Internetových prohlížečů je poměrně dost a je rozhodně fajn, že každý si může vybrat svůj oblíbený. Vyzkoušet můžete třeba i prohlížeč Vivaldi, které cílí především na ty nejnáročnější uživatele, co chtějí hodně funkcí. Přizpůsobit si totiž můžete vše možné a nechybí ani oblíbené funkce ze staré verze prohlížeče Opera 12.

 

Pro jaká zařízení je dostupný

Vivaldi je dostupný pro počítače se systémy Windows, Mac a Linux na stránkách Vivaldi.com. Vývojáři však myslí také na mobilní platformy a prohlížeč můžete vyzkoušet i na mobilech a tabletech se systémy Android a HarmonyOS. Aplikace je tedy dostupná v Obchodě Play i Huawei AppGallery.

 

Hlavní výhody prohlížeče?

V době psaní tohoto článku právě vyšla nová verze Vivaldi 5.0, která během mého testování fungovala velice dobře. Načítání stránek bylo svižné a hlavní výhodou prohlížeče jsou různé možnosti a nastavení. Mezi ty patří třeba již zabudovaný AdBlock, který neblokuje jen reklamy, ale také různé sledovačem, a to na mobilu, tabletu i počítači.

Zdroje: Vivaldi.com

Další výhodou prohlížeče je výborná synchronizace všech záložek, ale to dnes již umí asi každý prohlížeč. To, co ale ostatní moc dobře neumí je zabudovaný e-mailový klient či čtečka RSS. Na počítači tak stačí jen rozkliknout možnosti vlevo dole a během okamžiku máte před sebou všechny tyto funkce.

K dispozici je i Vivaldi překladač, který umí i češtinu. Překládat můžete i celé stránky. Na mobilech je velkou výhodou, že otevřené stránky se nahoře zobrazují v listech, jako je tomu u počítače. Během chvilky tedy můžete stránku zavřít a rychle otevřít novou. Především na tabletu pak prohlížeč vypadá dost podobně, jako na počítači.

Příjemné také je, že si můžete prostředí přizpůsobit dle potřeby. K dispozici jsou různá témata, ale také propracovaný tmavý režim. Ten můžete ocenit především při používání prohlížeče ve večerních hodinách.

Zdroje: Vivaldi.com

 

Stojí tedy Vivaldi za to?

Vivaldi 5.0 je opravdu propracovaný prohlížeč, který mi během mého testování na žádném zařízení nespadl a fungoval dle mých představ. Jeho hlavní výhody jsem tu vyjmenoval a myslím si, že prohlížeč rozhodně stojí za zvážení. Především na Androidu jsem jej začal používat jako hlavní internetový prohlížeč. 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*