Google Camera 9.0 – portovaná verze fotoaplikace ke stažení

Google v nedávné době vypustil aktualizaci mobilní aplikace Google Camera. Ta slouží pro focení a je dostupná jen v mobilech Google Pixel. Roky však šikovní vývojáři vytváří porty aplikace, které můžete používat i na mobilech jiných značek. Portována je už i právě nová verze Google Camera 9.0.

Google Camera poměrně dlouho neprošla nějakou výraznější změnou, ale to se právě u nové verze mění. Přináší modernější prostředí a lépe umístěné ovládací prvky. Řekl bych, že na některých mobilech je efektivnější i noční režim a bokeh u portrétního režimu.

Aby vše fungovalo

Je na místě zdůraznit, že se jedná o portovanou verzi, nikoliv o verzi aplikace od Googlu. Na některých mobilech tedy nemusí fungoval úplně ideálně. Nejpodporovanější jsou tradičně mobily s procesory Qualcomm Snapdragon, ale vyzkoušet ji můžete i na jiných procesorech.

Po instalaci a prvním spuštění budete požádáni o udělení potřebných oprávnění. Aby aplikace fungovala správně, je zapotřebí ji povolit vše. Nemusíte se však obávat, že by poloha byla následně zaznamenávána do metadat fotek. Tuto funkci si totiž můžete poté snadno vypnout v: Nastavení vlevo nahoře/Další nastavení/Uložit polohu.

U některých mobilů je dobré povolit pořizování fotek v nejvyšším možném rozlišení. To uděláte v: Nastavení vlevo nahoře/Další nastavení/Rozlišení fotek z fotoaparátu/Max resolution.

Po stažení APK souboru se může stát, že bude mít koncovku .zip. Ve správci souboru soubor přejmenujte a odstraňte tuto koncovku, aby formát souboru končil s koncovkou .apk.

Portované verze Google Camera 9.0 ke stažení:

Kde seženu jiné portované verze?

Portovaným verzím Google Camery se na tomto webu věnuji roky. Jsou k dispozici tedy články se staršími verzemi, které můžete na svém mobilu vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*