Asistent Huawei si již můžete vyzkoušet na svém Huawei/Honor mobilu

Huawei byl donucen nahradit služby Google, což se mu alespoň zatím poměrně daří. Výrobce se snaží přizpůsobovat své aplikace tak, aby se skutečně jednalo o plnohodnotné náhrady. Je zajímavé pozorovat, s jakou rychlostí se plní obchod s aplikacemi AppGallery, ale také jak rychle se zlepšují jiné systémové aplikace.

Podíval jsem se také na asistenta Huawei, což je náhrada za Google asistenta. Na našem trhu se jedná o náhradu celé obrazovky Google, která se nachází hned vedle úvodních obrazovek Androidu. 

Huawei svého asistenta již nabízí na oficiálních stránkách. Stačí si stáhnout APK a nainstalovat jej do svého mobilu od Huawei/Honor. Jedná se o beta verzi, ale alespoň na mobilu Honor 20 mi funguje velice dobře. V případě potřeby je možné jej odinstalovat a nadále používat Google kanál.

Co ale tedy obrazovka asistenta Huawei umí? Nabízí vyhledávací pole, které umí rychle vyhledávat kontakty, aplikace, skenování QR kódů a zástupce pro rychlé psaní poznámky, oblíbených fotek či úkolů. Smartcase je užitečná kolonka s informacemi z kalendáře a nechybí ani informace o tom, kdo má zrovna svátek a výsledky sportovních utkání. Pak už jsou k dispozici jen zpravodajské články.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*