Honor Band 3 – Povedený fitness náramek pro Android i iOS (RECENZE)

Fitness náramky jsou celkem oblíbené a ve svém okolí pozoruji, že je nosí stále více lidí. Jsou levné a umí měřit veškerou denní aktivitu. Čínská společnost Honor za kterou stojí populární Huawei má svůj vlastní fitness náramek Honor Band 3. Ten láká na kvalitní konstrukci a měření všech potřebných aktivit za příjemnou cenu kolem 1800 Kč.

 

 

Obsah balení:

  • Honor Band 3
  • Nabíjecí kolébka
  • MicroUSB kabel
  • Návody

 

 

 

Design, konstrukce a displej:

Náramek hned po vybalení z krabičky působí elegantním dojmem. K dispozici je mimo mnou testované černé varianty také v modré a oranžové variantě. Barva se týká pouze gumového řemínku. Jedná se o sportovní fitness náramek a konstrukce je tedy z plastu a gumového pásku. Výrobce ale chválím za použité materiály, které jsou kvalitní a plasty na Bandu 3 se nijak neviklají. Celkové rozměry náramku činí 43mm x 16.5 mm x 10.3 mm a váha je příjemných 18 gramů.

 

Na čelní části se nachází PMOLED displej s velikostí 0,91″ (palce). Jedná se tedy o rozlišení 128 x 32 px. Displej chrání lehce zaoblené ochranné „sklíčko“. Jedná se spíše o ohnutý plast, který je ale velmi kvalitní. Za celou dobu testování se mi nestalo, že by se na čelní straně vyskytl mikro škrábanec či oděrky a to jsem náramek nešetřil ani při práci na zahradě. Za zpracování ochrany displeje musím výrobce tedy pochválit.

 

Pod displejem se nachází také označený kruh, který znázorňuje senzor. Klepáním do tohoto kruhu se prostředí náramku ovládá. Jak je to ale s viditelností? To je věčný problém fitness náramků. S viditelností jsem neměl žádné velké potíže a v noci či v šeru byl čas s datem vidět skvěle. Bohužel na přímém světle jsem se setkával s problémy, což je u těchto náramků obvyklé a konkurence na tom není lépe.

 

Ve srovnání s konkurenčním náramkem od Xiaomi má Band 3 od Honoru také větší čísla v displeji a díky tomu je vše mnohem lépe vidět. Za velikost ikon a čísel musím výrobce moc pochválit. Další velkou pochvalu si výrobce odnese za zobrazení času a data zvednutím ruky bez nutnosti dotknutí se tlačítka pod displejem a také ovládání prostředí gestem – otáčením zápěstím. Tyto funkce má i konkurenční Xiaomi Mi Band 2, ale Honoru to funguje svižněji a mnohem spolehlivěji.

Na spodní části si můžeme všimnout jen senzoru pro měření srdečního tepu, dvou kovových pinů pro nabíjení a také dvou šroubků na každé straně. Tyto šroubky pevně drží gumový řemínek. Pokud by se během používání gumový řemínek přetrhl, tak jej lze vyměnit. Zapínání řemínku je stejné jak u konkurence. Konec stačí protáhnout očkem a zacvaknout dva cvočky do zdířek. Během mého používání se mi nestalo, že by se řemínek samovolně či během spánku rozepnul a zapnutí tedy drží dobře.

 

 

 

Zvýšená odolnost:

Sportovní náramky dle mého názoru musí mít zvýšenou odolnost. Honor Band 3 disponuje voděodolností až do 50 metrů. To je u fitness náramků nadprůměrné a konkurence nabízí většinou voděodolnost od jednoho do pěti metrů. Prach náramku také vůbec nevadí. Během testování jsem Honor Band 3 z ruky téměř vůbec nesundaval a vystavil jej prachu a dalším nečistotám. Do zařízení nic neproniklo včetně vody a odolnost výrobce zvládl skvěle.

 

 

 

 

Měření aktivit – Velká pochvala

Honor Band 3 jako správný fitness náramek měří všechny potřebné aktivity. Jedná se tedy o měření kroků, ušlé vzdálenosti, spálených kalorií, spánku a také srdečního tepu. Musím říci, že jsem byl z měření velmi mile překvapen. K měření kroků a ušlé vzdálenosti nemam žádné výtky a funguje skvěle. Náramek se během počítání kroků nijak nepletl a kroky jsem si i počítal sám a sledoval jejich počítání na mobilu v reálném čase. Co se ušlé vzdálenosti týče, tak ta není stoprocentní, protože se v náramku nenachází GPS modul. I tak funguje velmi dobře a ve srovnání s ušlou vzdáleností podle Google Maps se tolik neplete. Měření srdečního tepu snad ani popisovat vůbec nemusím.

 

 

Co se měření spánku týče, tak tady je na tom Honor Band 3 jedním slovem výborně. U konkurence měření spánku nefunguje úplně dobře během krátkých zdřímnutí či spánku ve dne. Během mého testování jsem se měření spánku věnoval dost a opravdu jsem si výsledky měření pochvaloval. Funguje přesně a jako jediný náramek mi dokázal změřit spánek po noční směně, což je velmi příjemné. Naměřenou dobu spánku lze zobrazit přímo na náramku a stačí u ikonky boty s počtem kroků podržet vyznačené tlačítko pod displejem a doba spánku včetně ušlých kroků, vzdálenosti i kalorií se během okamžiku zobrazí. Podrobnější informace však naleznete v aplikaci. Tam je spánek také velmi dobře rozdělený a lze vidět kvalitu spánku i rozdělení mezi klasickým spánkem a zdřímnutím. Za měření spánku si výrobce odnáší velkou pochvalu.

 

V prostředí náramku si také lze všimnout ikonky „chodícího panáčka“ s nápisem „RUN“. Jedná se o funkci pro měření běhu a tu dost lidí ocení. U této ikonky stačí podržet dlouze tlačítko pod displejem, náramek zavibruje a začne odpočítávání. Po jeho skončení začne měření spálených kalorií, času běhu, naběhaných kroků včetně vzdálenosti a také srdečního tepu.

 

Další kolonkou v prostředí je ikonka plavání s nápisem „SWIM“. Slouží pochopitelně pro měření plavání a tady bohužel nenajdeme mnoho a měří tedy jen a pouze čas plavání a spálené kalorie. Měření stejně jak u běhu spustíte dlouhým podržením tlačítka a ukončit jej lze poklepáním na tlačítko.

 

 

 

Mobilní aplikace a spojení s mobilem – Dvě aplikace?

Výrobce chválím, že podporuje obě hlavní platformy a náramek tedy lze spojit s mobilem se systémem Android 4.4 a novějším a iOS 8 či novějším. Připojení probíhá pochopitelně skrze Bluetooth 4. Jedná se o úspornou verzi Bluetooth, které nemá téměř vůbec žádný vliv na výdrž baterie v mobilu.

První párování náramku s mobilem je krapet matoucí. Prvně je nutné si stáhnout aplikaci Huawei Wear (odkaz pro Android/odkaz pro iOS). Po spuštění aplikace jsem byl požádán hned ke stažení druhé aplikace Huawei Heath, což prvně vypadalo poněkud zvláštně. Pro plnohodnotné používání je nutné používat tedy dvě aplikace. Je velká škoda, že výrobce všechny potřebné funkce neimplementoval do jedné.

 

První aplikace se slovíčkem „Wear“ na konci slouží jako správa náramku.  V této aplikaci nejde tedy tak o naměřené aktivity, ale spíše o nastavení zařízení. Lze nastavit automatické měření srdečního tepu, funkci Huawei TruSleep pro přesnější měření spánku (doporučuji aktivovat), nastavení gest pro otáčení zápěstí, aktualizovat firmware náramku či všechny ostatní funkce. Celá aplikace je přehledná a kompletně v češtině, což řadu uživatelů potěší.

Prostředí aplikace Huawei Wear

 

Druhá aplikace s názvem „Health“ se po instalaci v mobilu nachází pod názvem „Zdraví“. Tato aplikace slouží jako přehled všech naměřených aktivit. Tuto aplikaci jsem tedy pochopitelně využíval velmi často. Zpracování této aplikace je výborné, vše je krásně přehledné a opět kompletně počeštěné. Hned po spuštění aplikace lze vidět ušlé kroky, vzdálenost či kalorie. Po rozklepnutí lze sledovat podrobné grafy za celou dobu používání náramku či aktivity sdílet. To samé se nachází v kolonce spánku, která po rozklepnutí zobrazí podrobné informace o celkovém spánku včetně hlubokého a lehkého spánku také oddělené zdřímnutí. Nechybí ani výsledky srdeční frekvence a také výsledky cvičení, což je naměřený běh. Honor také chválím za přidání vlastního plánu a nechybí ani možnost propojení s aplikací třetích stran např. Google Fit.

Prostředí aplikace Huawei Health

 

 

 

Budíky a notifikace:

U fitness náramků jsem vždy velmi často používal budíky, které jsou ve většině případech velmi efektivní. Honor Band 3 nabízí možnost nastavení budíků v aplikaci Huawei Wear. Tam lze nastavit budíků více a náramek v nastavený čas začne na ruce vibrovat. Někoho vibrace probudí a někoho zase ne. Každý si to musí zkusit sám a já si buzení včetně síly vibrací pochvaloval. Pro vypnutí budíku je nutné dlouze stisknout tlačítko. Nechybí ani funkce chytrého buzení, které vás probudí během lehkého spánku, aby bylo vstávání příjemnější.

Nastavení budíků a notifikací

 

Co se notifikací týče, tak ty spousta uživatelů po náramku vyžaduje. Honor Band 3 pochopitelně přijímáni notifikací také podporuje a při příchozím upozornění zavibruje a ukáže ikonku aplikace např. u zpráv zobrazí ikonku a jméno. Přijímání upozornění na náramek si můžete nastavit u všech aplikací v aplikaci Huawei Wear v sekci „Správa upozornění“.

 

 

 

Výdrž a nabíjení – Výrobce slibuje 30 dní, ale …

Už na krabičce si ve specifikacích lze všimnout chlubením se třicetidenní výdrží na jedno nabití. To působí velmi dobře, ale reálně jsem se dostal na 10-15 dní. Záleží jen na každém, jak náramek bude využívat. Já jsem občas používal notifikace a každý den budíky, které mají větší spotřebu na baterii. Pokud by někdo využíval měření srdečního tepu, tak se výdrž může vyšplhat jen na 10 dní. Stále se jedná o velmi dobrou výdrž na jedno nabití, ale konkurence je na tom často o něco lépe.

Nabíjecí kolébka

 

Co se nabíjení týče, tak tady si Honor odnáší pochvalu. V balení se nachází malá nabíjecí kolébka. Do kolébky stačí náramek jen zacvaknout a připojit do ní nabíjecí kabel MicroUSB, který se také nachází v balení. Pro nabíjení je možné náramek s nabíječkou připojit do počítače, powerbanky či adaptéru v zásuvce. Doba nabíjení trvá kolem jedné a půl hodiny, což je standardní.

 

 

 

Závěr a konkurence:

Musím říci, že jsem byl z náramku Honor Band 3 velmi mile překvapen a jeho používání je velmi příjemné. Je krásně lehký a díky zaobleným tvarům na ruce sedí výborně. Konstrukce je kvalitní a pochválit musím za velikost čísel a písmen na displeji, což konkurence je na tom většinou hůře. Měření aktivit je na skvělé úrovni a co se týče měření spánku, tak v tom jsem byl velmi spokojený a náramek to zvládá jedním slovem výborně. To stejné se týká aplikace, která nabízí podrobné informace o spánku a všech aktivitách. Potěšit může také kompletní překlad do češtiny, což také stále není u konkurence obvyklé.

Honor Band 3 se na našem trhu pohybuje za cenu kolem 1600-1800 Kč, což není vůbec špatné. Konkurence je ale často o pár stovek levnější. Má smysl si připlatit? To záleží na preferencích uživatele. Osobně si myslím, že je cena přiměřená a jedná se o kvalitní náramek.

Dostáváme se tedy ke konkurenci, která je levnější. Za zmínku stojí populární náramek Xiaomi Mi Band 2. Ten lze sehnat pod 1000 Kč. Nabízí vše, co náramek od Honoru, ale gesta nefungují tak svižně, konstrukce není tak kvalitní a měření spánku není ani zdaleka tak dobré.

Dále nesmíme opomenout TCL Moveband, který umí měřit také ušlou vzdálenost včetně kroků. Spánek měří také velmi přesně, ale bohužel ne během spaní ve dne či zdřímnutí. Dále nenabízí senzor srdečního tepu a prostředí mobilní aplikace není moc hezké. Jeho cena se pohybuje kolem 1000 Kč.

 

 

 

Co se mi líbí:

  • Zpracování a kvalitní konstrukce
  • Velikost písma a čísel v displeji
  • Zobrazení času a data zvednutím ruky/ovládání prostředí otáčením zápěstím
  • Lze používat s Androidem i iOS
  • Voděodolnost do 50 metrů
  • Kvalitní měření spánku a ušlé vzdálenosti
  • Lze propojit s Google Fit
  • Mobilní aplikace jsou kompletně v češtině

 

Co se mi nelíbí:

  • Využívá dvě aplikace – sloučení všeho do jedné by bylo lepší
  • Horší viditelnost na slunci

5 thoughts on “Honor Band 3 – Povedený fitness náramek pro Android i iOS (RECENZE)

  1. Dobry den. Hodinky jsem dostala a jsem s nimi spokojená, ale ty apky nefungují jak maji. V apce wear mi ukaze stejne hodnoty jako na hodinkach, ale kdyz se chci podívat na historii, tak rozkliknu udaje, tim se dostanu do apky zdravi a uz tu mam problem. Ve zdravi mi zobrazi hodnoty, jen co nachodim s mobilem. Tudiz zadna historie s hodinkami,.ani aktualni hodnoty kroku mi to neukaze, jako v apce wear. Co s tim? To nemusim mit zadne apky stazene, kdyz nemam historii a ani ty dve apky nejsou vlastne kompatibilní. Prosla jsem vsechno, ze bych neco nenastavila, prehlidla, ale na nic jsem neprisla.

  2. Nemusis vyuzivat dve aplikacie! Staci si pridat zariadenie v Huawei Healt a ziskas to iste menu ci prostredie ako v Huawei Wear.

  3. Ahoj…hodinky či náramek jsem dostal před cca 14 dny….vše supr, aplikace rovněž fungovali…. bohužel již od prvního nasazování na ruku jsem byl nespokojený se zapínáním…..provléci řemínek očkem (dosti malým) dalo zabrat a v neposlední řadě dopnutí řemínku za tlačením dvou výstupků do mezer No stalo se mi to,,že v neděli při práci ve vodě (ustavení kamenů v Labíčku na takovou terasu jsem pravděpodobně musel někde řemínkem zavadit a hodiny mi spadli a někde jsem je utopil Moje nervy,vůbec nechápu,jak se mi mohli vůbec sejmout a vytáhnout přes mnou již výše kritizované malé očko….Takže náramek supr,ale dopínání za 4:-(((

  4. Zdravím, nevím jestli mi tady dokážete odpovědět, jak jde vidět příspěvky jsou tady od roku 2018, tak uvidíme. Náramek mám necelý rok, dneska jsem se setkala, ale s obrázkem, který jsem ještě neviděla. Byla bych ráda, kdyby mi ho někdo vysvětlil. Ukázalo se mi kruh, přes který jde šipka. Absolutně nevím co to znamená. Neuměl by jste mi někdo poradit? Děkuji

    1. Kolečko s šipkou znamená, že se právě aktualizuje firmware náramku. Stačí jen vyčkat, než se aktualizace dokončí. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top