Skládací mobily s ohebnými displeji jsou pro náš trh stále novinkou. Výrobce Oppo je vyrábí již dlouho, ale na náš trh je bohužel nepřinášel. To se však konečně mění a na našem trhu je v prodeji mobil Oppo Find N2 Flip. Chce nalákat na elegantní design a „véčkovou“ konstrukci. Zaujmout může také malým vnějším displejem, stereo reproduktory, výkonem pro náročné uživatele a rychlé nabíjení. V době psaní recenze bylo možné mobil pořídit za cenu kolem 20 tisíc Kč.
Pozitiva:
- Příkladný obsah prodejního balení
- Elegantní design, konstrukční zpracování a ergonomie
- Pěkný hlavní LTPO OLED displej
- Malý displej umí být užitečný
- Skládací konstrukce má své výhody
- Stereo reproduktory
- Povedená haptická odezva
- Propojení s Windows
- Spolehlivé odemykání mobilu
- Výkon pro nejnáročnější hry
- Výdrž na jedno nabití
- 44 W drátové nabíjení
- Stabilní videa
- Svižný systém a příjemné prostředí ColorOS
- Konektivita – DualSIM, eSIM, Wi-Fi 6
Negativa:
- Mohl mít OIS
- Někomu může chybět bezdrátové nabíjení
- Nemá certifikaci zvýšené odolnosti
Obsah prodejního balení – tak to má vypadat!
Oppo Find N2 Flip je elegantní mobil a zasloužil si tedy i hezké prodejní balení. Ano, je to pouze krabička, kterou si pravděpodobně položíte na poličku. Ona ale i hezká krabička umí ještě více přidat hřejivému pocitu, že konečně máte nového mobilního miláčka. V krabičce má vše své místo a výrobce na rozdíl od některé konkurence k mobilu přidal výkonný 67 W nabíjecí adaptér, metrový nabíjecí/datový kabel, průhledný plastový kryt, sponu pro vysunutí nanoSIM šuplíku a návody.
Design a zpracování – moc pěkné véčko!
Chytré mobily jsou roky jen nudné placky a liší se často jen tvarem modulu fotoaparátů na zádech. Skládačky jsou tedy něco nového a Oppo Find N2 Flip má „véčkovou“ konstrukci. Po složení je malý a vejde se i do menších kapes kraťasů, batohu nebo kabelky. Je také tenký a lehký. Dle výrobce váha mobilu činí pouze 191 gramů. Vlastně bych řekl, že váha mobilu je po celé konstrukci ideálně rozprostřená, takže se mobil ani na jednu stranu nepřevažuje. Do ruky padne skvěle a ergonomii jsem si pochvaloval.
- V rozloženém stavu činí: 166,2 (výška) x 75,2 (šířka) x 7,45 (tloušťka) mm
- Ve složeném stavu pak činí: 85,5 (výška) x 75,2 (šířka) x 16,02 (tloušťka) mm.
Jsem rád, že se Oppo Find N2 Flip i na náš trh dostal ve dvou barevných provedeních. Já na test dostal pěknou elegantní černou, ale dámy jistě ocení i fialovou barvu. Kryt mobilu je skleněný, ale má matnou úpravu, díky které nejsou na mobilu vidět mastnoty. Úprava skla se mi opravdu hodně líbí a mobil je příjemný na dotek. Můžete ho chránit také přiloženým plastovým krytem, ale já ho nepoužíval. Je totiž škoda schovávat tak pěkný design.
V zavřeném stavu můžete používat malý 3,26palcový displej. Do skleněného krytu zapadá výborně a po stranách je zaoblený. Hned vedle displeje se nachází dvojice lehce vystupujících fotoaparátů, LED blesk a malá černá tečka se senzory.
Vždy jsem se smál tomu, když konkurenční jihokorejský výrobce ještě nedávno neuměl vyřešit skládání displeje tak, aby mezi oběma částmi nebyla mezera. Oppo to měl vyřešené již dávno a týká se to i tohoto modelu. Vnitřní displej je v zavřeném stavu chráněný dobře a zpracování pantu je příkladné. Otevírání i zavírání mobilu funguje bez problémů, není slyšet žádné vrzání a nemám pocit, že by mělo dojít k nějakému mechanickému poškození. Mobil jsem přitom jako velice náročný uživatel nijak nešetřil. V zavřeném stavu v místě pantu si lze všimnout i hezky zpracované plochy s logem výrobce.
V rozloženém stavu mobil nabízí velký 6,8palcový displej. Rámečky kolem displeje jsou tenké a uprostřed horní části displeje je průstřel malé selfie kamerky. Nad displejem se nachází mřížka hlasitého reproduktoru. Dost lidí ale bude jistě zajímat místo ohybu, které výrobce vyřešil výborně a vlastně lépe, než jihokorejská konkurence. Trochu cítit je, ale ne nijak moc. Všimnout si ho lze jen z některých úhlů.
Rám mobilu je hliníkový a v mnou testovaném barevném provedení se hezky leskne. Na jeho horní části jsou zdířka mikrofonů, levý bok je zcela prázdný a na pravém boku jsou ideálně umístěna tlačítka regulace hlasitosti a zamykací tlačítko. V něm se ukrývá zabudovaná také čtečka otisků prstů. Vespod mobilu je schovaný malý šuplík pro dvě nanoSIM, zdířka mikrofonu, USB-C a druhý hlasitý reproduktor.
Design mobilu se mi hodně líbí, chválím ergonomii a s celkovým konstrukčním zpracováním jsem velmi spokojený. Někomu jen může chybět nějaká certifikace zvýšené odolnosti.
Jak jsou na tom oba OLED displeje?
Nejdříve se podívejme na hlavní vnitřní displej, protože ten bude každý používat nejčastěji. Jedná se o LTPO OLED panel s úhlopříčkou 6,8palce a Full HD+ rozlišením (2 520 x 1 080 px). OLED panel se výrobci vážně povedl a má pěkné barevné prodání. To si můžete celkem dobře upravit a nechybí „Přirozený“ režim barev. Pozorovací úhly jsou také příkladné. Já si v nastavení navigace systému jen upravil citlivost krajů při ovládání gest na maximum – více informací. Za tuto možnost výrobce chválím, protože mi přednastavená nízká citlivost nevyhovuje.
Displej je vážně vydařený a ukázkově funguje automatická regulace jasu. Spokojený jsem byl i s viditelností na přímém světle. Výrobce udává maximální jas displeje 1 600 nitů. Zapnout si lze i „Zobrazení přírodního tónu“, což je funkce pro automatickou úpravu teploty barev dle osvětlení kolem vás. Jelikož se jedná o moderní LTPO OLED displej, umí si obnovovací frekvenci automaticky upravovat dle svých potřeb od 1 Hz do maximálních 120 Hz. Má také nižší spotřebu energie a pochválit výrobci musím pěknou obrazovku Always-On (Vždy na displeji). Ta umí zobrazit obrázek, čas, datum a příchozí oznámení i na „zhaslém“ displeji.
Mobil má také vnější malý 3,26palcový OLED displej. Jeho obnovovací frekvence je běžných 60 Hz, je dotykový a má dostatečné rozlišení 720 x 382 px. Funguje u něj automatická regulace jasu, viditelnost je slušná a výrobce udává maximální jas displeje 900 nitů.
K čemu malý displej je? Umí zobrazit nejen hezké animace, ale i všechna oznámení, číst můžete zprávy, odepisovat na ně a podporovány jsou i mini aplikace. Díky nim můžete rychle ovládat budík, fotit se hlavním kvalitním fotoaparátem, sledovat počasí, připomínky událostí z kalendáře, ovládat kalkulačku, časovač, Google Mapy, úkoly, Google Peněženku, audio záznamník, Google kalendář, TikTok, Reddit, Telegram (verze z Obchodu Play) a další. Je tedy užitečný, ale mini aplikací zas tolik není. Přibývají aktualizacemi, ale já do mobilu doinstaloval i neoficiální řešení, díky kterému jsem byl schopen na displeji diktovat zprávy hlasem v jakékoliv aplikaci, ovládat různé aplikace chytré domácnosti, spouštět jakoukoliv jinou aplikaci nebo mobilní hru.
Proč bych vlastně měl chtít skládačku?
Ve svém okolí se mobil Oppo Find N2 Flip líbil asi každému a každý si ho chtěl alespoň osahat. Budete tedy středem pozornosti, ale občas jsem zaslechl „Je to krásný, ale proč vlastně chtít skládací mobil?“. To už si samozřejmě každý musí odůvodnit sám a každý máme také jiné potřeby. Je ale více situací, kdy skládací mobil oceníte.
Skládací Oppo nejen skvěle vypadá, ale má i užitečné funkce. Pro někoho může být hlavní, že ve složeném stavu jsou rozměry výrazně nižší. Lépe se vejde do kapes, nevypadává z kapsy při vylézání z auta a pant drží v různých polohách. Já si mobil v polorozložené poloze položil na stůl, měl videohovor po aplikaci Telegram a u toho pracoval na notebooku. Výborně se takový mobil hodí i pro focení nebo pořizování stabilního videa. Stačí ho někam položit, zapnout časovač a vyfotit se z dálky. Ve složeném stavu se pak můžete vyfotit hlavním fotoaparátem a scénu uvidíte na malém vnějším displeji.
Více jsem se výhodám skládacích mobilů od Oppo věnoval v samostatném článku v tomto odkaze.
Zvuk a haptická odezva
Se zvukem jsem byl u Oppo Find N2 Flip velice spokojený. Mobil má dva stereo reproduktory, a to nad displejem a vespod mobilu. Ten nad displejem neslouží tedy jen pro hovory, ale i na veškerý multimediální obsah. Je hlasitý a míří přímo na uživatele i během hraní her. Hlasitost obou reproduktorů je dostatečná a snaží se i o nějaké ty basy.
3,5 mm jack audio konektor budete u tohoto mobilu hledat marně, jak by asi každý v dnešní době očekával. Během testování jsem zkoušel připojení DAC převodníku a skrze Tidal poslouchal hudbu v maximální možné kvalitě do drátových sluchátek. Systém si s převodníkem poradil výborně a umožnil využití celé zvukovky mobilu Tidalem, díky čemuž je možné si užít vyšší kvalitu hudby. Audiofilové budou tedy s mobilem spokojeni.
Pro bezdrátový poslech slouží Bluetooth 5.3, které je výrazně lepší jak starší verze. Umí poskytnout vyšší kvalitu připojení i na delší vzdálenost. Vypozoroval jsem, že tato verze Bluetooth má také nižší spotřebu energie. Po celou dobu testování jsem byl s bezdrátovým poslechem hudby v různých sluchátkách a reproduktorů spokojený. Podporovány jsou kodeky: SBC, AAC, aptX, aptX HD a LDAC. U některých sluchátek je možné se mezi kodeky přepínat v nastavení Bluetooth.
A jak je na tom haptická odezva? Tu se výrobce ve svých propagačních materiálech chlubil a vlastně má proč. V: Nastavení telefonu, Zvuky a vibrace, Haptika můžete zapnout/vypnout pokročilou haptiku a nastavit její intenzitu. Já ji nastavil na maximum a funguje výborně nejen při procházení systémem gesty, ale také během hraní her. V nastavení zvuku si můžete povolit živý přepis, nastavit vibrace při příchozích zprávách, budíků a hovorů. Dostalo se i na funkci Dolby Atmos s různými režimy.
Propojení mobilu s počítačem
Operační systém Windows 11 již dlouho umí pokročilé propojení s moderním Android mobilem. U mobilů Oppo však propojení funguje opravdu výborně, protože je tato funkce od Microsoftu integrována přímo do systému mobilu. Najdete ji v nastavení telefonu, ale i v horní roletce systému. Propojení je rychlé a na počítači toho můžete ovládat opravdu dost.
Během testování jsem propojení mobilu Oppo Find N2 Flip používal denně s notebookem s Windows 11 (Build 26063.1/24H2). Vše fungovalo výborně a přímo na počítači jsem mohl vyřizovat příchozí hovory, psát SMS zprávy (i když ty dnes už nepoužívám), sledovat veškerá oznámení a odepisovat v nich na zprávy. Prohlížet si můžete také veškeré fotky v galérii a snadno je uložit do počítače třeba pouhým přetáhnutím kurzoru. Funkční je i spouštění mobilních aplikací v okně na počítači a jejich ovládání. Sledovat pak můžete i stav nabití nebo dostupnost signálu.
Odemykání mobilu a zabezpečení
Oppo Find N2 Flip nabízí optickou čtečku otisků prstů zabudovanou v zamykacím tlačítku. Dle mého názoru je to nejlepší umístění a snadno jsem na ní dosáhl v rozloženém i složeném stavu mobilu. Můžete mobil odemknout v zavřeném stavu a používat malý vnější displej. Není tedy nutné nejdříve mobil otevírat. Nastavit si také můžete, zda se má mobil odemknout ihned běžným dotykem čtečky nebo stisknutím. Zamykat lze i vybrané aplikace nebo soubory.
Podporována je i funkce pro odemykání obličejem. Ta funguje skrze selfie kamerku ihned po rozevření mobilu nebo v případě vnějšího displeje ho stačí probudit a dojde k odemknutí skrze hlavní fotoaparát. Ve všech případech je odemykání rychlé a spolehlivé i za horších světelných podmínek. Můžete si nastavit, aby nebylo možné mobil odemknout obličejem, když máte zavřené oči.
Jak je na tom výkon mobilu? Zvládne i náročné mobilní hry?
Většina skládacích mobilů jsou spíše stylovky a nejedná se alespoň zatím o nejvýkonnější mobily na trhu. Trochu jsem se bál, jak na tom bude Oppo Find N2 Flip s výkonem. Během testování jsem ho rozhodně nešetřil, používal hromadu náročných aplikací a hrál ty nejnáročnější (často ještě nevydané) mobilní hry. Výkonu má mobil opravdu dost a spokojený bude i nejnáročnější mobilní hráč. Zážitku z hraní dost přidávají slušné stereo reproduktory, pokročilá haptiká i krásný OLED displej.
Jaké vnitřnosti mobil vlastně má? Výrobce nasadil osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 9000+ s maximálním taktem 3,2 GHz. Čip byl vyroben 4 nm procesem ve společnosti TSCM. Na náš trh se oficiálně dostala verze mobilu s 8 GB RAM LPDDR5 a 256 GB interním úložištěm UFS 3.1. Mobil nepodporuje paměťové karty. V: Nastavení telefonu, Informace o zařízení, RAM je k dispozici funkce pro automatické navýšení pamětí RAM až o dalších 8 GB. Systém si paměť navýší automaticky skrze interní úložiště, a to v případě potřeby.
Výrobce ukázkově zvládl i chlazení procesoru. Zadní část sice během hraní hřeje, ale ne nijak nadměrně a teplota se zastavila většinou na 39°C. To je dobré, protože často teplota u mnou testovaných mobilů přesahuje 45°C.
Výdrž na jedno nabití a výkon nabíjení
Výrobce se u skládacích mobilů musí poprat s umístěním akumulátorů (baterií). Naráží totiž na limity prostoru a rozprostření váhy. Skládací mobily tedy mají menší akumulátory a často i horší výdrž, než mobil s běžnou konstrukcí. Výrobce do Oppo Find N2 Flip umístil dva akumulátory a celkově mají kapacitu 4 300 mAh. To je na dnešní poměry mobilů málo, ale zvolený procesor má nízkou spotřebu energie a výrobce výborně zvládl optimalizaci operačního systému. Výdrž na jedno nabití hodnotím dost nerad, protože se časem může měnit různými vlivy. Celý pracovní den bez hraní her s mobilem určitě vydržíte. Procenta vlastně mizí opravdu pomalu a méně náročný uživatel může vydržet i dva dny na jedno nabití. Z výdrže jsem tedy mile překvapen.
Oppo Find N2 Flip se nabíjí skrze USB-C konektor a přímo v prodejním balení se nachází výkonný 67 W nabíjecí adaptér. Za to musím výrobce moc pochválit a mobil podporuje maximální nabíjecí výkon 44 W originálním adaptérem. Z úplného vybití do 100 % se v mém případě akumulátor nabil do 1 hodiny a 25 minut. Nejedná se o nejrychlejší nabíjení na trhu, ale to nemá žádný skládací mobil. Naopak, Oppo Find N2 Flip má nejen větší akumulátor než velká část konkurence, ale má i rychlejší nabíjení. Někomu však může chybět absence bezdrátového nabíjení.
V nastavení telefonu se nachází tradičně položka „Baterie“. Najdete tam informace o spotřebě, odhadovanou kapacitu akumulátoru a funkce pro nabíjení. Ty umí údajně prodloužit životnost akumulátoru, ale já tyto funkce všude vypínám. Nehodlám se totiž nijak omezovat. V tomto nastavení se nachází také různé úsporné režimy, režim výkonu a další funkce.
Jak je na tom aplikace fotoaparátu?
Výrobce do mobilu předinstaloval vlastní mobilní aplikaci pro focení a pořizování videa. Ta má funkce i pro vnější displej, a to hned první ikonou nahoře. Druhá strana totiž může vidět, jak ji zrovna fotíte. Na vnějším displeji si aplikaci můžete kdykoliv spustit, vidět scénu a vyfotit si selfie hlavním kvalitním fotoaparátem. V takovém režimu je možné sáhnout i po portrétním režimu s rozostřeným pozadím.
V otevřeném stavu displeje se v aplikaci nahoře nachází ikona pro aktivaci vnějšího displeje, nastavení blesku a AI pro automatickou úpravu barevného podání pomocí algoritmů. Hned vedle je už ikona menu pro nastavení poměru stran, časovač, Hi-Res pro focení v maximálním rozlišení, automatické HDR, intervalové focení a podrobné nastavení aplikace. V případě pořizování videa horní část aplikace nabízí rychlé nastavení rozlišení a FPS.
Níže najdeme trojici tlačítek pro ultraširokoúhlý fotoaparát (0,6x), hlavní fotoaparát (1x) a 2x digitální zoom. Poklepáním na tlačítka se dostanete do možnosti využít až 10x digitální zoom. Hned vedle je tlačítko pro retuš obličejů a různé filtry. V pruhu režimů je samozřejmě oblíbený noční režim, portrétní režim s rozostřeným pozadím, video, panoramata, PRO s manuálním nastavením parametrů, časovač, zpomalený záběr, pořizování videa v XPAN režimu, skenování textu a další. Podporováno je také pořizování snímků v surovém formátu RAW a vylepšeném RAW+.
Jak fotí dvojice zadních fotoaparátů?
Skládací mobil Oppo Find N2 Flip na svých zádech nese dvojici fotoaparátů s LED bleskem. Hlavní fotoaparát má 50 Mpx rozlišení, světelnost f/1,8 a zorné pole 86°. Druhý fotoaparát je dle očekávání ultraširokoúhlý se zorným polem 112°, 8 Mpx rozlišením a světelností f/2,2.
Pořizování videí zadními fotoaparáty
Oppo Find N2 umí pořizovat video hlavním fotoaparátem v maximálním rozlišení 4K se 30 FPS. Sáhnout můžete také po Full HD se 30 nebo 60 FPS. Je škoda, že nemá optickou stabilizaci obrazu (OIS) a spokojit se budete muset se stabilizací elektronickou (EIS). Ta odvádí překvapivě výbornou práci a videa jsou stabilní. Kvalita videí je podobná jako u fotografie. Barvy jsou hezké, mají dostatek detailů a používat můžete pomoc AI, filtry nebo retuš. Sáhnout lze i po digitálním zoomu a spokojený jsem byl s pořízeným audiem.
Ultraširokoúhlý fotoaparát se v letních dnech venku rozhodně může hodit nejen na focení, ale i pro pořizování videa. To je možné v maximálním Full HD rozlišení se 30 FPS.
A co focení selfíček?
V této recenzi jsem již zmiňoval, že mobil má velkou výhodu v tom, že díky skládací konstrukci je možné pořizovat selfie hlavním fotoaparátem. To jsem si celkem oblíbil a jedná se o mnohem lepší řešení, než fotit méně kvalitní přední kamerou v displeji. Spoušť v takovém případě lze ovládat na displeji, ale samozřejmě pomocí tlačítek na boku mobilu. Snadno si tedy uděláte hezkou fotku i ve skupině lidí.
Na malou selfie kamerku v displeji by se zapomínat ale nemělo. Já ji moc na focení nepoužíval, ale na videohovory poslouží výborně. Ty jsem používal takřka denně s aplikací Telegram. Ona ale umí dost slušně i fotit. Snímky mají hezké barvy, dostatek detailů, obličej není nijak upravený (pokud nebudete chtít) a používat můžete i portrétní režim. Kamerka má vysoké 32 Mpx rozlišení, světelnost f/2,4 a zorné pole 90°.
Galérie pořízena selfie kamerkou v displeji:
Galérie selfie pořízena hlavním fotoaparátem s použitím malého vnějšího displeje:
Operační systém – příjemné prostředí bez nesmyslů
Oppo Find N2 Flip měl v době psaní této recenze operační systém Android 14 a během mého testování obdržel aktualizace. Výrobce udává, že majitelé tohoto modelu budou dostávat pravidelné aktualizace bezpečnostních záplat čtyři roky a tři roky pak nové verze operačního systému Android. Není to nejdelší softwarová podpora na trhu, ale dle mého názoru je dostačující. Výrobce systém také upravil podle sebe prostředím ColorOS 14, které se neustále zlepšuje.
Nejméně tři generace aktualizací operačního systému Android a čtyři roky bezpečnostních aktualizací od data uvedení na trh. – stojí na stránkách výrobce Oppo
Prostředí ColorOS 14 je celé přeloženo do češtiny a nikde jsem nenarazil na žádný problém s překladem. Je uživatelsky přívětivé a neobsahuje žádné zbytečné nesmysly. Používat můžete moderní ovládání gesty, ale i starou trojici tlačítek vespod displeje. Podporuje také funkci plovoucích oken kdekoliv v prostředí, výsuvný panel s oblíbenými aplikacemi, rozdělené zobrazení aplikací a režim vhodný pro děti. K dispozici jsou i gesta pro rychlé spuštění aplikací malováním na zhaslém displeji, screenshot třemi prsty a další.
V systému se sice nachází nějaké ty aplikace, které bych já osobně nevyužil, ale není jich tolik jako u některých jiných výrobců. Můžete je také snadno odinstalovat. Vypnout lze bez problémů i otravného Google Asistenta v zamykacím tlačítku i obrazovku Google Zprávy úplně vlevo. Prostředí má možnost používat krokoměr a rád vidím velké složky, které vypadají jako widgety a lze z nich rychle spouštět aplikace.
Se systémem jsem byl po celou dobu testování velice spokojený. Výrobce ho dle mého názoru výborně optimalizoval, byl nádherně svižný a spolehlivý. Nezaznamenal jsem žádné zpomalování a spolehlivě fungoval i běh aplikací na pozadí. Nenastával tedy problém s neustálým během VPN služby a příjmem oznámení. V takovém případě však doporučuji vypnout úsporu baterie u vybraných aplikací.
Jak je na tom konektivita?
Oppo Find N2 Flip v sobě ukrývá malý šuplík pro dvě nanoSIM karty. Jako správný moderní mobil má také podporu elektronických eSIM karet, čehož jsem i využil. Mobil tedy podporuje funkci DualSIM a používat můžete dvě fyzické nanoSIM nebo jednu fyzickou a druhou eSIM. Všechny sloty podporují všechna důležitá pásma mobilních sítí 5G a LTE. S mobilním internetem jsem neměl žádný problém a lze ho sdílet přátelům pomocí Wi-Fi hotspotu.
Velmi spokojený jsem byl s citlivostí Wi-Fi sítí a antény jsou dostatečně citlivé. Mobil podporuje moderní Wi-Fi 6, ale i starší Wi-Fi 5 a Wi-Fi 4. Pro různá chytrá zařízení výborně slouží Bluetooth 5.3, podporováno je OTG a pro mapy a navigace jsou přítomny systémy: GPS/A-GPS, Galileo, Beidou, QZSS a Glonass.
Mobil v sobě ukrývá NFC cívku a používat můžete bezkontaktní platby skrze službu Google Peněženka. Je fajn, že mobil můžete odemknout v zavřeném stavu a začít pohodlně platit. Aplikaci Google Peněženka lze otevřít i na vnějším displeji.
Závěr – krásný a spolehlivý pracant
Oppo Find N2 Flip se v době psaní recenze prodával za cenu kolem 20 tisíc Kč. Můžeme očekávat, že se jedná o poslední kusy a snad se letos dočkáme novějšího modelu Oppo Find N3 Flip i na našem malém trhu. Je cena mobilu vysoká? No, já si myslím, že určitě ne. Ono je třeba si uvědomit, že u skládacích mobilů musel výrobce vyřešit problém s místem nejen pro akumulátory, kvalitu pantu a samozřejmě i ohebný displej. To vše se odráží na ceně mobilu.
Skládačky zatím nedosahují výbavy vlajkových modelů běžné konstrukce. Oppo Find N2 Flip rozhodně nemá nejvýkonnější procesor na trhu, ale je velice výkonný i pro ty nejnáročnější hry, porce pamětí RAM také všem postačí, oba displeje jsou povedené, pochválit musím stereo reproduktory, propojení s Windows, výbornou konektivitu, vysokou výdrž na jedno nabití a na poměry skládaček rychlé 44 W drátové nabíjení. Videa jsou také pěkně stabilní, umí vyfotit hezké fotky a prostředí ColorOS je velice příjemné.
Když si to shrnu, jedná se vlastně o vydařený kousek, který jsem si oblíbil. Měl jsem možnost mít v ruce i mobily od jihokorejské konkurence a v místě ohybu displeje je na tom Oppo lépe. Dle mého názoru má Oppo také nejhezčí skládací mobily dostupné na našem trhu, ale to je čistě subjektivní záležitost. O dokonalý mobil se ale rozhodně nejedná… Někomu může chybět certifikace zvýšené odolnosti vůči vniknutí vody a prachu, absence OIS a bezdrátového nabíjení.
Pokud jste ochotni překousnout zmíněné nedostatky, chcete krásný a spolehlivý skládací mobil pro práci i zábavu, mohu mobil rozhodně doporučit. Jestli vyžadujete nejvyšší možnou kvalitu fotografií a voděodolnost IP68, šel bych spíše do nějakého mobilu s běžnou konstrukcí.