Zavzpomínejte na Windows XP 4K tapetami a pinballem

Windows XP je legendární desktopový operační systém. Mladší generace ho sice už nepamatují, ale já na něj pamatuji rád. Měl své chyby, a to především ty bezpečnostní, ale moc dobře si pamatuji, jak snad každý v mém okolí přecházel z nepovedené verze Windows Vista právě ke starým „XPéčkům“.

Windows XP je už opravdu velmi starý systém, který bych v dnešní době rozhodně nepoužíval. Uveden byl 25. října 2001 a jeho používáním se tedy vstavujete velkým bezpečnostním rizikům. Microsoft jeho podporu dne 8. dubna 2014 sice již ukončil, ale stále se najdou tací, co Windows XP ve svých počítačích mají. Bohužel se často jedná o firmy, ale využívá jej i americká armáda, u které je přechod k novějším systémům dost problematický a velmi nákladný. Platí tedy Microsoftu za prodlužování neveřejné podpory.

Zavzpomínejte na „XPéčka“ tapetami

Microsoft na svůj web před pár měsíci uvedl hezké 4K tapety na plochu vašeho desktopu. Na wallpapers.microsoft.design se nachází sice pěkné moderní tapety, ale ke stažení je zdarma i balík microsoft_nostalgic.zip. Obsahuje čtyři tapety ve 4K rozlišení a samozřejmě nechybí ani legendární tapeta zelené louky bliss.jpg.

Zahrát si můžete i 3D Pinball Space Cadet

3D Pinball Space Cadet je legendární hra, která byla Microsoftem již předinstalována ve Windows XP. Zná ji tedy opravdu velké množství lidí. Chcete si hru zahrát? Dnes existují portované verze, a ty fungují v internetovém prohlížeči, na mobilech s Androidem i nových verzích Windows.

A co takhle Hledání min?

Existuje dost verzí Hledání min, ale ty moderní se mi nějak nelíbí. Na jakémkoliv zařízení si ale můžete zahrát ty staré, a to přímo na webu mines.vercel.app. Funguje dobře i na dotykovém displeji mobilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*