Zahrajte si 3D Pinball z Windows XP na PC, webu i mobilu

Windows XP je dnes již mrtvý operační systém, který byl kdysi velice oblíbený. Pamatujete na hru 3D Pinball Space Cadet? Ta byla v systému již předinstalována, takže si ji mohl zahrát zdarma úplně každý a bez stahování. Chcete si na legendární „XPéčka“ zavzpomínat? Zahrát si můžete legendární hru i na nových zařízeních.

Webová verze bez instalace?

Strašně se mi líbí, když se najdou šikovní programátoři, co legendární hry přenesou na web. Zavzpomínat na staré hry tedy můžeme na jakémkoliv zařízení bez instalace, a to platí i právě pro 3D Pinball Space Cadet. Stačí jen navštívit odkaz : alula.github.io/SpaceCadetPinball/ a můžete začít hrát.

Verze pro mobily?

Verzí pro mobily bylo v minulosti celkem dost, ale dnes už často nefungují na novějších verzích Androidu. Narazit můžete i na hrozné verze plné reklam, ale naštěstí jsou tu rozumní vývojáři, kteří vytváří povedené porty a publikují je zdarma bez reklam.

Ve videu můžete vidět verzi testovanou na mobilu Xiaomi 13 Pro se systémem Android 13/MIUI 14. Hra fungovala naprosto bez problémů a stačí si jen chvilku zvyknout na ovládání tlačítky vespod displeje.

Jedná se o portovanou verzi, takže se nejedná o oficiálně vydanou hru. Nemůže být tedy ve službě Obchodě Play. Stáhnout si ale můžete instalační APK soubor, který stačí jen spustit a nainstalovat. V odkaze níže stačí jen stáhnout nejnovější verzi s názvem „pinball.apk“.

Verze pro chytré hodinky?

Verze pro chytré hodinky bohužel neexistuje, ale mobilní hra je dobře optimalizována, takže se mi ji podařilo zprovoznit v chytrých hodinkách Xiaomi Watch 2 Pro s WearOS a Huawei Watch 4 Pro s HarmonyOS 3.1. Instalace a nastavení není tak složité a hru můžete mít k dispozici neustále na zápěstí.

Verze pro instalaci i do nových Windows?

Pokud chcete zažít nádech nostalgie, tak si 3D Pinball můžete stáhnout i do Windows 11. Níže naleznete odkaz ke stažení hry. Hned po instalaci je dobré si nastavit ovládání, které najdete v: Options/Player Controls. V mém případě jsem přenastavil „Left Flipper“ na levou šipku a „Right Flipper“ na pravou šipku, jak můžete vidět na screenshotu níže.

Zahrát si pinball můžete i v chytrých hodinkách!

3D Pinball Space Cadet se mi podařilo zprovoznit i v chytrých hodinkách Huawei Watch 4 Pro. Funkční tedy bude i v jiných hodinkách s HarmonyOS a WearOS systémy.

2 komentář

  1. soubor již není dostupný

    1. Moc děkuji za upozornění! Soubor jsem znovu nahrál na jiný server. Můžete začít stahovat. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*