Vyzkoušejte správce hesel Bitwarden se synchronizací zdarma

Česká komunita Arch Linuxu nabízí k použití svoje servery pro sociální sítě Mastodon, Pixelfed a PeerTube. Přichází však i se známým bezpečným správcem hesel Bitwarden. Ten si můžete zaregistrovat zcela zdarma, všechna hesla jsou v databázi šifrována na serveru. Ani provozovatel serveru tedy nemůže databázi s hesly číst. Svá hesla následně můžete synchronizovaně používat na všech svých zařízeních bez poplatků a jedná se tedy o jakousi konkurenci placeného LastPassu. Bezpečně můžete ukládat nejen svá hesla, ale i poznámky.

 

Kde se do Bitwardenu zaregistrovat?

Správce hesel byl spuštěn na Bitwarden.ArchosLinux.cz, kde se můžete přihlásit ke svému účtu, ale vytvořit můžete zdarma nový. Registrace jsou aktuálně přístupné všem. Registrace plně funguje s VPN službami, není vyžadováno vaše skutečné jméno a všechny údaje si lze vymyslet. Zadejte jen svůj funkční e-mail, aby bylo možné účet ověřit. HLAVNÍ HESLO K REGISTRACI SLOUŽÍ K DEŠIFROVÁNÍ DATABÁZE S HESLY! NELZE JEJ TEDY V PŘÍPADĚ ZTRÁTY OBNOVIT, PROTOŽE JEJ ZNÁTE JEN VY!

 

 

Je možné přejít z jiné služby?

Chcete přejít třeba z placené služby LastPass? Je to možné a každá služba by vám v dnešní době měla umožnit export vaší databáze s hesly. Tento soubor pak stačí uložit do úložiště svého zařízení a nahrát na server s Bitwarderem. To lze udělat nejlépe ve webovém prostředí.

  • Nejdříve vyberte formát vaší databáze z hesly. Podporován je právě i vyexportovaný soubor s hesly ze služby LastPass. Jen škoda, že v seznamu není Keepass s formátem .kdbx
  • Data do Bitwardenu naimportujete už jen tlačítkem „Import dat“

 

 

Kde stáhnout aplikaci pro počítače, mobily nebo tablety?

Bitwarden je velice známý správce souborů, takže existují vydařené aplikace pro počítače s Windows, Linux, macOS a mobily/tablety se systémy: Android, iOS a iPadOS. Na počítači můžete využívat klidně i doplňky do internetových prohlížečů, ale z bezpečnostního hlediska asi bude lepší využívat klasickou aplikaci.

Prostředí aplikace pro počítače
Mobilní aplikace Bitwarden

 

 

Jak se mám svým účtem přihlásit do aplikace?

Bitwarden je open-source a provozovat jej mohou dobrovolníci na svých serverech. Aplikace tedy vlastně hned po instalaci neví, na jaký server se má připojit a musíte ji to říci. V aplikacích pro počítače i mobily stačí přejít hned na úvodní obrazovce do nastavení a tam pouze vyplnit adresu níže. Adresu uložte a už jen zadejte své přihlašovací údaje.

https://bitwarden.archoslinux.cz/

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*