Mobily Xiaomi začnou blokovat cílení reklam a získávání informací o vás

Xiaomi je známo tím, že na své Androidí nadstavbě MIUI neustále pracuje a vydává její pravidelné aktualizace. To se týká i dostupnějších modelů, na které Xiaomi také nekašle a dostávají nové funkce, opravy chyb i bezpečnostní záplaty. Není nic překvapivého, že výrobce již pracuje na nové verzi nadstavby MIUI 14 postavené nad systémem Android 13. Na Xiaomi 12 Pro již testuji některé beta verze systémových aplikací, kde lze vidět nové funkce. Třeba aplikace Zabezpečení dostane lepší ochranu soukromí uživatelů.

Asi každý dnes již ví, že mobilní aplikace i webové stránky o vás sbírají různé informace, a to kvůli cílení reklamy. To se někomu však nelíbí a není se moc čemu divit, protože o vás mohou sbírat citlivé informace. Tomu můžete zabránit blokováním reklam či zapnutím různých nástrojů.

Společnost Apple v novém iOS již nabídla blokování cílení reklam a odhlásit se z nich můžete i v nastavení Androidu (návod). Xiaomi nabídne funkci „Virtuální ID“, která bude zabraňovat aplikacím k přístupu k vašemu unikátnímu identifikátoru, což znamená, že žádná aplikace se o vás nedozví skutečné informace, a to včetně vašich zájmů. Bude k tomu generovat virtuální ID. Nastavení funkce si budete moci také spravovat a případně celé vaše virtuální ID vyresetovat.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*