Mobily Xiaomi mají a dostanou další povedené funkce pro úpravu fotek

Xiaomi pracuje na svých aplikací pro galérie fotek/videí a také úpravy již pořízených snímků. Obě aplikace na sebe vlastně dokonale navazují a všechny tyto funkce se nachází přímo v galérii, kde si fotky a videa běžně prohlížíte. Obě tyto aplikace dostanou také nové funkce a vylepšeny budou i úpravy.

Níže najdete ukázky funkcí z beta verzí aplikací, které testuji na mobilu Xiaomi 12 Pro. Některé z funkcí tedy prozatím nemusíte mít na svém mobilu dostupné, ale dostanete je díky aktualizacím.

 

Portrétní snímky

Zadním i předním fotoaparátem můžete fotit portrétní snímky, kdy je za vámi efektivně rozostřené pozadí. Pokud vám rozostření však nevyhovuje, můžete si jej manuálně přizpůsobit jednoduše právě v galérii fotek. Fotku pořízenou tímto režimem stačí jen otevřít, klepnout na malou ikonu a pomocí posuvníku rozostření snadno upravit. Do snímku můžete vložit také jeden z efektů.

 

 

Nějaké ty základní, ale užitečné úpravy

Pokud se chcete dostat do úprav snímků, tak stačí v galérii fotek najít danou fotku, otevřít ji a pod ní klepnout na ikonu pro úpravy. Ihned se snímek otevře v aplikaci pro úpravy, kde najdete i základní úpravy. Nechybí automatická oprava fotek, ořez, filtry, možnost značení malováním, expozice, světelnost, kontrast, saturace barev a další.

 

 

Odstranění nechtěných prvků z fotek

Určitě se vám někdy stalo, že vám jinak krásný snímek pokazil nějaký chodec, větev či jiný prvek. Takové prvky lze snadno odstranit Photoshopem či nějakou aplikací, ale Xiaomi ji nasazuje přímo do svých aplikací, takže není zapotřebí žádnou další aplikaci shánět.

Funkci pro odstranění prvků najdete tak, že otevřete daný snímek, klepnete na tlačítko úprav a dole klepněte na „AI“. Poté budete mít k dispozici funkci „Erase“ pro odstranění prvků. Můžete si zvolit způsob odstranění, kde je k dispozici rovnou funkce pro odstranění lidí. Skvěle funguje i manuální označování prvků pro odstranění.

 

 

Velké množství úprav oblohy

Mile překvapen jsem také možností úpravy oblohy na již pořízených snímků. To jsou funkce, které se často nachází v placených aplikacích a bezplatné takové aplikace často uložené snímky nemají ve valné kvalitě. Nastavení oblohy je poměrně široké a v běžné fotce lze upravit třeba mraky. I z denní fotky můžete udělat krásnou noční fotku s hvězdami, měsícem, západem slunce atd. K funkci se dostanete tak, že daný snímek v galérii otevřete, pod fotkou vyberete úpravy a dole klepněte na „AI“, kde je funkce pro úpravu oblohy.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*