Xiaomi Redmi Note 4X v modré edici Hatsune Miku (RYCHLÁ RECENZE)

U výrobce Xiaomi je zvykem, že se na různých trzích nachází několik variant jednoho mobilu. Během léta 2017 jsem recenzoval mobil Xiaomi Redmi Note 4. Nyní se mi do rukou dostala trošku netradiční modrá varianta s dlouhým názvem: Xiaomi Redmi Note 4X Hatsune Miku Special Edition.

Speciální edice se vlastně moc od klasické verze Notu neliší. Nabízí však velmi netradiční krabičku, která překvapila hned po vybalení z balíčku, protože nejsem fanouškem žádného anime či podobných postav. Na krabičce se nachází postavička Hatsune Miku, kterou jistě moc dobře znají fanoušci japonských her.

 

 

Mobil poskytl ověřený e-shop GearBest.com, který jej prodává za $203.21 (asi 4 194 Kč).

 

Jak je na tom doprava?

V České republice se Note 4X Miku Edition bohužel neprodává, ale lze jej objednat ze zahraničí. Jak je to ale s dopravou? Není se čeho bát, protože Gearbest.com umožňuje odesílání zboží z Evropských skladů. Je však nutné si nějaký ten dolar připlatit. Jedná se o cenu kolem $8.42 (asi 173 Kč) a to je opravdu zanedbatelná cena. Balíček pak lze sledovat a dorazit by měl za 3-7 pracovních dnů. Ze zkušenosti mi mobil z EU skladu dorazil za 4 dny.

 

 

 

 

 

Obsah balení – Netradiční krabička

Krabička je vážně netradiční a zaujme postavičkou Hatsune Miku. Po vysunutí modrého obalu s postavičkou uvidíme už jen tradiční bílou krabičku, kterou moc dobře známe z klasických modelů Note. Uvnitř se však nachází mobil Note 4X v nádherné modré barvě. Nechybí ani potřebné papíry, “špendlík” sloužící k vysunutí slotu se Micro a NanoSIM včetně MicroSD, MicroUSB nabíjecí kabel a také 2A nabíjecí adaptér. Jelikož se nejedná o distribuci pro Evropu, tak adaptér v našich zásuvkách bohužel nevyužijete. Stačí si ale za 43 Kč pořídit EU plug. Beztak doma určitě nějaký ten adaptér najdete. 😉

 

 

 

 

 

Design – Krásná modrá barva

Myslím si, že design nemá moc smysl popisovat. Je totožný, jak klasický Note 4. Odlišná je tedy pouze barevná varianta zad. Celá záda jsou z hliníku a jsou celá světle modrá. Dle mého názoru se jedná o nejhezčí variantu Notu 4 a je velká škoda, že Xiaomi neprodává i levné Redmi 3S/4X ve stejné barvě.

 

 

Čelní strana je bílá a dle mého názoru kombinace bílé čelní strany a modrých zad vypadá opravdu moc pěkně. Nad displejem se nachází reproduktor pro hovory, 5 Mpx selfie kamerka a všechny potřebné senzory. Pod displejem se nachází senzorová tlačítka, která jsou bíle podsvícena a mají vibrační odezvu.

 

 

Pravá strana mobilu nabízí tlačítka, která se nijak neviklají a drží pevně na svém místě. Levá strana nabízí hybridní slot pro NanoSIM, MicroSIM nebo MicroSD kartu. Horní část nabízí mikrofon pro záznam zvuku během pořizování videí, infraport pro ovládání domácích spotřebičů a 3,5 mm jack pro připojení sluchátek či jiného příslušenství. Spodní část pak nabízí mřížku napodobující reproduktor a ukrývá pouze mikrofon. Uprostřed se nachází nabíjecí konektor MicroUSB a pravá strana pak nabízí skutečný hlasitý reproduktor.

 

 

 

 

 

Výkon a hardware – Náročné hry nejsou problém

Do rukou se mi dostala varianta se 3 GB RAM a 32 GB interním úložištěm, ale Gearbest jej prodává v lepší variantě se 4 GB RAM a 64 GB interním úložištěm. Paměť lze také rozšířit pomocí MicroSD karty s maximální kapacitou 128 GB. O výkon se dále stará procesor Qualcomm Snapdragon 625 s taktem 2 GHz.

Během testování jsem zkoušel hrát náročnější hry World War Heroes, Unkilled, Need For Speed No Limits a spoustu dalších. Se spouštěním či hraním neměl mobil sebemenší problém. Pochválit musím i chlazení procesoru a po dlouhém hraní se mobil nijak nadměrně nezahříval.

 

 

 

 

 

Fotoaparát – 13 Mpx klasika

Zadní fotoaparát nabízí čočku s rozlišením 13 Mpx a světelností objektivu f/2.0. Výrobce musím moc pochválit za elegantní zapuštění čočky do těla mobilu. Přední selfie kamerka má dostačující rozlišení 5 Mpx. Fotky jsou na tom úplně stejně, jak u klasického Notu 4. Fotky jsou vzhledem k ceně na dobré úrovni a nechybí jim detaily ani slušné podání barev.

Videa je možné pořizovat v maximálním rozlišením FullHD se 30 FPS (snímky za vteřinu). Fotoaplikace nabízí také pořizování zpomalených a zrychlených videí. Během pořizování videí je možné i fotit.

 

Vyfoceno za velmi špatného světla bez blesku
Vyfoceno za velmi špatného světla s bleskem
Vyfoceno za dobrého světla s Xiaomi Redmi Note 4

 

 

 

 

 

Výdrž baterie – Nadprůměrná kapacita

Note 4X pod zadním  krytem nabízí nevyjímatelný akumulátor s kapacitou 4100 mAh. To je nadprůměrná hodnota a v reálném používání je výdrž na jedno nabití skvělá. Při běžném pracovním nasazení se může dostat na krásné dva dny. Celý náročný den tedy bez problémů vydrží.

V balení se nachází originální nabíjecí adaptér včetně MicroUSB kabelu. Jelikož se jedná o mobil, který není určen pro náš trh, tak adaptér bohužel nelze využít v našich zásuvkách. Lze si ale zakoupit EU plug za pár drobných, jak jsem již psal na začátku recenze. Doba nabíjení trvá kolem dvou a půl hodiny, což je vzhledem ke kapacitě akumulátoru pochopitelné.

 

 

 

 

 

Operační systém – Svižný Android v podání Xiaomi

Redmi Note 4X nabízí operační systém Android 7 Nugát, který je tradičně upraven nadstavbou MIUI 9. Tato verze MIUI je velmi rychlá a spolehlivá. Myslím si, že systém nemá moc smysl představovat. Nutno ale dodat, že i když se jedná o mobil určen pro zahraniční trh, tak po prvním startu lze zvolit češtinu bez problémů.

V systému se naštěstí nenachází zbytečné předinstalované aplikace. Pochválit výrobce musím za povedenou aplikaci Mi Ovladač, která využívá infraport na mobilu a díky tomu lze ovládat TV či jiné domácí spotřebiče. Vydařená je také aplikace Optimalizace, která umožňuje čistění a optimalizaci systému, antivirus, úsporné režimy baterie, spravování aplikací či zamykání aplikací.

 

 

 

 

 

Připojení a internet – Infraport pro ovládání TV nechybí

Jelikož se jedná o exkluzivitu, která není určena pro náš trh, tak bohužel narážíme na problém s 4G/LTE pásmem 800 MHz. To se vyskytuje většinou na venkovech, ale během testování jsem používal mobilního operátora T-mobile a v mém okolí i na vesnicích jsem LTE bez problémů používal. Je ale velká škoda, že nemá podporu 800 MHz pásma …

Pochválit však musím za hybridní slot, který umožňuje využívání DualSIM. Je nutné si vybrat, jestli chcete používat dvě SIM či jednu SIM a paměťovou kartu. To může některým uživatelům vadit, ale dnes jsou hybridní sloty běžné. Nesmíme zapomenout ani na infraport, který funguje velmi dobře. Umožňuje ovládání žárovek, TV a dalších domácích spotřebičů.

Wi-Fi pochopitelně nepostrádá a bez problémů funguje jak 2,4 GHz, tak 5 GHz Wi-Fi síť. NFC bohužel nenabízí, ale to dnes moc uživatelů beztak nevyužívá. S navigací jsem také neměl žádný problém a poloha byla na mapě nalezena okamžitě a spolehlivě udržena na mapě.

 

 

 

 

Zvuk – Nemá se za co stydět

Hlasitý reproduktor se nachází na pravé dolní straně a dle mého názoru je umístění vhodné. Nijak jsem si jej nepřekrýval ani při hraní her. Hlasitost reproduktoru není vůbec špatná a to samé se týče jeho kvalit. Hodnotím jej jako průměrný a drtivá většina uživatelů bude jistě spokojena.  Na horní části nechybí 3,5 mm jack konektor pro připojení sluchátek, který je kvalitní a zvuk ve sluchátkách byl během testování na velmi dobré úrovni.

 

 

 

 

Co se mi líbí:

  • Hezká modrá barva a povedený design
  • Skvělá výdrž baterie na jedno nabití
  • Svižný systém Android s MIUI
  • Povedený displej
  • Infraport pro ovládání domácích spotřebičů
  • Cena

 

Co se mi nelíbí:

  • Postrádá LTE pásmo 800 MHz
  • Nabíjení mohlo být rychlejší
Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*