V čem je Xiaomi Mix Fold 2 lepší, než Samsung Galaxy Z Fold 4?

Delší dobu se čekalo, až společnosti Xiaomi a Samsung konečně představí nové generace svých mobilů s ohebnými displeji. Oba mobily si své zákazníky jistě najdou, ale Samsung již tradičně v některých ohledech nepochopitelně zaostává…

Za sebe vidím u Samsungu největší problém v tom, že v zavřeném stavu má mobil obrovskou mezeru mezi oběma stranami vnitřního displeje. Tento problém již v loňském roce vyřešilo třeba Oppo Find N a nové ohebné Xiaomi to také vyřešilo, ale jen Samsung stále zaostává… Mezera není jen ošklivá, ale budou se vám do ní dostávat nečistoty a displej se může třeba kvůli minci poškrábat.

Nahoře Samsung Galaxy Z Fold 4, dole Xiaomi Mix Fold 2 – Zdroje: Ice Universe

Další velký problém vidím v tragickém nabíjení. To se týká nejen všech mobilů od Samsungu, ale i Applu, Sony a dalších. V případě modelu Samsung Galaxy Z Fold 4 budete moci využívat jen 25W drátové nabíjení, které bych překousl u mobilu do 8 tisíc. Xiaomi Mix Fold 2 pak má 67W drátové nabíjení, což také není nějak převratný výkon, ale už použitelný je. Jen pro srovnání vlajkový letošní model Xiaomi 12 Pro má 120W drátové nabíjení.

  • Xiaomi Mix Fold 2 akumulátor: 4 500 mAh, 67W
  • Samsung Galaxy Z Fold 4 akumulátor 4 400 mAh, 25W

Abych ale byl spravedlivý, tak Samsung zas nabízí konstrukci se zvýšenou odolností vůči vniknutí vody. Jedná se pouze o IPX8, ale alespoň něco. Xiaomi žádnou certifikaci nemá. Rozdíl je také v teleobjektivu, kdy Samsung má 3x optický zoom, zatímco Xiaomi „jen“ 2x optický zoom. Xiaomi má navíc však více funkcí v Androidí nadstavbě a infraport pro ovládání domácích spotřebičů.

Zdroje: Xiaomi
Zdroje: Samsung

Zdroje: Xiaomi, Samsung, techarena24.com

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*