Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro přinesou voděodolnost, Snapdragon 8 Gen 2 a MIUI 14

Společnost Xiaomi chystá představit nové produkty již brzy. Objevila se i poznámka oznamující, že k představení v domovské Číně dojde již 1. 12. 2022 v 19:00. Představeny budou nové mobily řady Xiaomi 13, chytré hodinky Xiaomi Watch S2, bezdrátová sluchátka možná i další produkty.

Na internetu se začínají objevovat různé rendery, ale dokonce i důvěryhodné fotky mobilů. Z těch lze vyčíst, že oba mobily Xiaomi 13 nabídnou větší modul fotoaparátů Leica. Měl by se v nich již z továrny nacházet operační systém Android 13 s nadstavbou MIUI 14. Některé produktové materiály naznačují, že by z nadstavby MIUI 14 mohlo jít odinstalovat ještě více aplikací a systém bude zabírat méně místa. Alespoň u obrázku ke klasickému modelu Xiaomi 13 je vidět i zmíněna certifikace IP68, což znamená, že mobil odolá prachu i vodě a lze jej potopit do jednoho metru po dobu půl hodiny. Předpokládám, že voděodolnost by měl mít i Pro model.

Klasický model Xiaomi 13 nabídne hranatý rám mobilu, zatímco vybavenější model Xiaomi 13 Pro zakřivené sklo vpředu i vzadu, jako tomu je u současného modelu Xiaomi 12 Pro. O výkon se bude starat procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, nové interní úložiště UFS 4.0 a paměti RAM LPDDR5X.

Zdroje: Fenibook 1/2/3, Weibo 1, Equa leaks 1/2/3/4/5/6/7

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*