PixelDroid pro Pixelfed již umí editaci příspěvků a má lepší vyhledávání

Popularitě se těší Mastodon, ale zájemci zkouší i sociální síť Pixelfed. Ve zkratce se jedná o decentralizovaný Instagram, který je svobodnější, nepatří žádné velké společnosti, neobsahuje reklamy a žádné šmírující algoritmy. Vybrat si také můžete server a mobilní aplikaci dle svých potřeb.

Za sebe mohu sociální síť Pixelfed doporučit a sám ji využívám na českém serveru Pixelfed.cz, za kterou stojí česká komunita linuxové distribuce Arch Linux. Zaregistrovat se však může každý a je úplně jedno, zda používáte Linux. Jestli už Pixelfed máte, určitě nezapomeňte sledovat náš profil @infoekCZ. 😉

Na Instagramu asi každý zná jen oficiální aplikaci, ale u Pixelfedu máte svobodu ve výběru. Jedna aplikace vám z nějakého důvodu nesedí? Tak zkusit můžete jinou. Výborným klientem je třeba Tusky, ale vyzkoušet rozhodně můžete klienta PixelDroid pro Android. Ten připomíná klasický Instagram, ovládat jej zvládne každý a je v češtině.

Prostředí mobilní aplikace PixelDroid pro sociální síť Pixelfed

PixelDroid ale měl nějaké ty vady a nelze mu to mít za zlé, protože alespoň dle označení je stále ve fázi testovací (nefinální) beta verzi. Dnes vyšla nová verze aplikace v1.0BETA20, a ta přináší na některých mobilech svižnější prostředí, opravuje známé chyby, má konečně přehlednější a lepší sekci vyhledávání a umožňuje rychle smazat a publikovat upravený příspěvek.

Jestli již máte Pixelfed ve svém mobilu nainstalovaný, stačí spustit svobodný obchod s aplikacemi F-Droid, v sekci „Aktualizace“ tahem prstu stránku obnovit a aktualizace tak vyhledat. Více o sociální síti Pixelfed, klientu PixelDroid a jeho instalace se dočtete v mém starším článku – odkaz na článek.

Jak smazat a rychle editovat příspěvek?
Nové vyhledávání v aplikaci PixelDroid

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*