Xiaomi 12 Pro je stvořen pro nejnáročnější mobilní hráče

Xiaomi si pro letošní trh připravilo vlajkový model Xiaomi 12 Pro. Ten je i na našem trhu dostupný ve dvou paměťových variantách s 8 nebo 12 GB RAM a 256 GB interním úložištěm (UFS 3.1). Mobil také v systému nabízí funkci pro rozšíření paměti RAM o další 3 GB, a to skrze interní úložiště. Srdcem mobilu je pak opravdu hodně výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

Testy v AnTuTu Benchmark a AnTuTu Storage Test

Papírově je tedy Xiaomi 12 Pro vybaveno velice dobře a nabízí se tedy možnost hrát náročné hry. Mobil se sice nechlubí tím, že by byl vyloženě určen pro hráče. Nemá tedy ani design evokující, že je pro hraní her, což jsem já osobně jen rád. Herní mobily jsou totiž často svým designem křiklavé, mají nesmyslné RGB diody a jiné prvky.

Testy v Geekbench 5 a PCMark for Android

Je dobré se také zamyslet, zda trh potřebujete vůbec nějaké vyloženě herní mobily. Přeci jen mobil určený primárně na hry nemá zrovna moc kvalitní fotoaparáty a jeho výhoda je především jen v tom, že si k němu můžete dokoupit příslušenství. Samotné mobily jsou však také dost drahé a konkurence je často fotoaparáty, rychlostí nabíjení a dalšími prvky drtí. To se však netýká třeba nových mobilů POCO F4 GT od Xiaomi, které se snaží nabídnout pořádný výkon za příznivou cenu.

Jako náročný hráč jsem do mobilu Xiaomi 12 Pro nainstaloval hned ty nejnáročnější mobilní hry, a to je Fortnite a Apex Legends. Na mobilu jsem nahrál opravdu hodně hodin a mohu říci, že mobil si s jakoukoli hrou poradí bez problémů. Hry jsem hrál i na nejvyšší možné grafické nastavení s maximálním jasem displeje a se zvýšenou hlasitostí reproduktorů.

A co chlazení? Je pravdou, že poslední roky ty nejvyšší procesory Snapdragon celkem hřejí. Každý výrobce si chlazení řeší sám a Xiaomi se chlubí svým systémem chlazení LiquidCool. Mobil se při dlouhém hraní především v horku sice zahřeje, ale ne nijak nepříjemně. Chlazení tedy výrobce vyřešil dobře a ani při zvýšení teploty jsem nezaznamenal pokles výkonu či problémy se sekáním her, jako je tomu často u některých konkurenčních mobilů.

Dobrému zážitku z hraní pochopitelně přidává opravdu moc hezký 6,73palcový OLED displej s WQHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Přítomny jsou také čtyři stereo reproduktory, díky kterým i poznáte, z jaké strany se k vám blíží nepřítel. Při hraní her pochopitelně procenta nabití mizí rychleji, než při běžném používání. Pokud tedy mobil vybijete, je velice příjemné 120W rychlé nabíjení, díky kterému mobil znovu nabijete do 17-20 minut.

Zdroje: Xiaomi

Na úvodních obrazovkách systému najdete také aplikaci Game Turbo. Do tohoto hubu si můžete přidat libovolnou mobilní hru. Po spuštění hry pak budete mít z levého boku možnost vysunout panel aplikace Game Turbo, kde budete mít k dispozici třeba měnit si hlas při komunikaci s hráči v online hrách, nastavit si jas displeje, přenášet obraz do televizoru, nahrávat dění ve hře a další funkce.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*