Jak jednoduše zkopírovat text z fotky? Stačí jen namířit fotoaparát

V dnešní době asi každá velká technologická firma neustále zdokonaluje své algoritmy, které postupně nasazují do svých služeb. Google je třeba znám tím, že má opravdu kvalitní algoritmy pro rozpoznávání toho, co je na fotografiích, ale i mnoho dalšího. Potřebujete zkopírovat text z vyfocené fotky? Chcete zkopírovat text z tabule před vámi? Na obě situace má Google řešení zdarma.

Výrobci své algoritmy nasazují také do samotných aplikací pro focení v mobilech, které se často starají o rozpoznání scény a následné vyvážení barevného podání či třeba i ostrosti. Ve většině moderních mobilech s Androidem však najdete také pro běžného uživatele ne zrovna moc známou aplikaci Google Lens. Google na této aplikaci neustále pracuje a vylepšuje ji. Aplikace umí pomocí fotoaparátu překládat text před vámi, ale také umožní zkopírovat text před vámi. To se může hodit třeba ve škole či práci.

Co když máme již vyfocené fotky v mobilu? I na to můžete využít Google Lens, která je mimochodem i zabudovaná přímo v aplikaci Google Fotky. To je zas aplikace, která je vlastně takovou galérií všech fotek a videí. Má mnoho chytrých funkcí, ale v tomto článku se budeme zabývat kopírováním textu z fotek. Otevřete si tedy fotku, kde chcete zkopírovat text, pod fotkou klepněte na tlačítko „Google Lens“, vyberte „Text“ a text už stačí jen prstem vybrat a kopírovat dle libosti.

Google Lens i Google Fotky se neustále vylepšují a prochází různými aktualizacemi. Tento postup se tedy může postupem času lišit.

Ukázkové video z aplikace Google Lens:

 

Ukázkové video z aplikace Google Fotky:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*