Vyzkoušel jsem si YouTube Red – Nabízí exkluzivní pořady a může nahradit i Spotify?

Vyzkoušel jsem si YouTube Red. Což je placená verze YouTube, která má mnoho výhod. Bohužel je ale nedostupná pro ČR a přistupovat je tedy možné jen z amerických IP adres. To není žádný problém, ale má smysl za YouTube vůbec platit a co navíc služba Red přináší?

YouTube Red

Výhody a pořady – Neumíš angličtinu? Tak na pořady zapomeň

Pokud nepoužíváte AdBlock, tak jistě víte o otravných reklamách ve videích na YouTube a některé jsou skutečně nesnesitelné. Služba Red všechny reklamy odstraní. Další výhodou jsou pořady, které naleznete právě pouze na této službě. Většinou se jedná o komediální pořady, které s Googlem natáčí slavní Youtubeři ze zahraničí jako je např. PewDiePie.

YouTube Red Originals – Exkluzivní pořady

Musím říci, že některé jsou skutečně povedené a sleduji je moc rád. Zde se ale dostáváme k tomu, proč služba není dostupná u nás. Webová verze a to i aplikace jsou kompletně počeštěny, ale pořady jsou pouze v angličtině s EN titulky. Nikde tedy nenarazíte na CZ titulky a je to celkem škoda. Některé uživatele může také potěšit možnost přehrávání videí ve 4K rozlišení.

Exkluzivní pořady jen s EN titulky – Youtube Red

Mobilní aplikace – Přehrávání hudby na pozadí i offline

Pokud chcete využívat YouTube Red, tak na každém zařízení musíte využívat VPN s americkou IP adresou a to i na mobilu. V žádném případě nedoporučuji VPNka zdarma! To samé platí i u mobilu a tam můžete využívat aplikaci Hudba na YouTube. Ta slouží pro streamování písniček z internetu a to i videoklipů. Nabízí také možnost stáhnout mixy poslouchané hudby do offline režimu. Může tedy vlastně sloužit i jako náhrada za Spotify či jiné služby.

Aplikace Hudba YouTube
Aplikace Hudba YouTube

Jak je to ale s klasickou YouTube aplikací? Ta umožní také sledování pořadů a její nejlepší vlastností je přehrávání hudby a videí na pozadí. O tom sní uživatelé už opravdu velmi dlouho a YouTube to umí, ale tedy pouze v placené verzi Red. Tuto funkce je možné využívat i zdarma, ale ne u oficiálních aplikacích YouTube.

Přehrávání hudby z Youtube na pozadí

Jaká je cena a má to smysl?

Cena měsíčního tarifu je $9.99 což je po přepočtu něco kolem 250 Kč. Má smysl za YouTube vůbec platit? To může být opravdu sporné a lidé v ČR jistě budou tvrdit, že to smysl nemá. Když se nad cenou ale zamyslím, tak dostanu neomezené YouTube na kterém mám všechny videa jako Američan, exkluzivní pořady, které mohou být i zajímavé, odstranění reklam ve všech videích, mohu poslouchat hudbu či povídání ve videu na pozadí v mobilu a ještě mohu využívat službu Hudba na YouTube a nahradit tak Spotify, Google Music a další služby. To není vůbec špatné.

Pokud ale neovládáte angličtinu a vyžadujete exkluzivní pořady, tak nad YouTube Red vůbec neuvažujte. Pokud ale umíte angličtinu, chcete odstranění reklam, obsah pro USA, přehrávat hudbu na pozadí a využívat aplikaci Hudba na YouTube, tak je to dobrá volba.

Něco mi tu ale chybí a to jsou filmy a seriály, které mohu mít na Netflixu či jinde. Snad se toho někdy dočkáme. Zatím má Google na čem pracovat a myslím si, že služba Red by skutečně měla smysl. Bohužel ale není dostupná pro všechny a ne každý umí angličtinu.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*