VLC Media Player si na Huawei oficiálně nestáhnete. Jak jej stáhnout neoficiálně?

Populární přehrávač videí a hudby VLC Media Player si na mobilech značky Huawei a Honor již oficiálně nestáhnete. Problém se týká novějších modelů a v Obchodu Play populární přehrávač již nenajdete. Lze jej ale stáhnout neoficiální cestou.

Proč si na Huawei „VLCéčko“ neužijete?

Huawei/Honor je znám tím, že do svých mobilů „bohužel“ nasazuje masivní nadstavbu EMUI, která je postavena na systému Android. Výrobce má tedy možnost omezovat funkčnost různých aplikací a bohužel tento problém zasáhl některé přehrávače videí a hudby.

Huawei ve své nadstavbě začal blokovat přehrávání na pozadí u přehrávačů třetích stran. Dle dostupných zdrojů se tak rozhodl kvůli zvýšení výdrže baterie. To mělo za následek, že si řada uživatelů Huawei mobilů začala na přehrávač v Obchodu Play stěžovat a snižovala mu tak hodnocení.

Vývojáři z Videolan se tedy rozhodli, že mobilům Huawei/Honor se přehrávač v Obchodu Play nezobrazí. Přehrávač jsem na mobilu Huawei P20 a P20 Lite zkoušel najít a opravdu se v Obchodu Play nenachází … Pokud však máte populární přehrávač rádi, tak si jej můžete stáhnout neoficiální cestou.

 

Jak si VLC Media Player stáhnout neoficiální cestou?

  • Přejděte do nastavení telefonu/Zabezpečení a soukromí/Další a instalace neznámých aplikací.
  • Povolte internetovému prohlížeči ve kterém budete aplikaci stahovat instalaci aplikací třetích stran. Stačí klepnout na název prohlížeče a klepnout na tlačítko povolení. V mém případě se jednalo o prohlížeč Free AdBlock Browser, jak můžete vidět na screenshotech níže.
  • Stáhněte si APK soubor přehrávače a spusťte jej.
  • Vše povolte a aplikaci nainstalujte.
  • Hotovo!

 

Zdroje: 9to5google.comTwitter

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*