Vivo začne nasazovat větší a bezpečnější 3D ultrazvukové čtečky otisků pod displeje

Vivo na našem trhu působí už nějakou dobu, ale zatím na něj uváděl do prodeje jen spíše dostupnější mobily nižší a střední třídy. To se však změní, a i na náš trh dorazí konečně vlajkový model Vivo X80 Pro, který míří na ty nejnáročnější uživatele.

Uživatelé, co si pořídí drahý vlajkový mobil očekávají také inovace. Vivo si je toho vědomo, proto do nových vlajkových modelů chystá nasazovat 3D ultrazvukové čtečky otisků prstů pod displejem. Tyto čtečky mají větší plochu pro snímání prstů, jsou rychlejší a také bezpečnější.

Zdroje: Vivo

Čtečky 3D Ultrasonic Large Fingerprint fungují jinak, než běžné čtečky otisků pod displejem. Pro rozpoznávání otisků totiž nevyužívají světlo, ale ultrazvukové vlny pro snímání pórů prstu daného uživatele a vytváří tak přesný 3D obraz. Celý snímač je údajně také opravdu tenký, a to jen o tloušťce 0,2 mm.

Smartphony se staly nedílnou součástí našeho každodenního života, spoléháme na ně téměř ve všem – od komunikace, přes nakupování a finanční služby, až po ukládání vzpomínek. Proto jsou témata rychlého přístupu a zabezpečení dat nesmírně důležitá. Díky modernímu a elegantnímu řešení umožňují spotřebitelům některé z našich nejnovějších produktů, počínaje řadou iQOO a X Note, rychlý přístup k aplikacím a bezpečné odemykání. Těšíme se na využítí této nové technologie u našich nadcházejících produktů vivo,” říká Gabriela Roušarová, marketingová manažerka společnosti vivo.

Vivo se chlubí tím, že 3D ultrazvukové čtečky mají také větší plochu 20×30 mm2 . Jsou tedy o 11,1krát větší než tradiční optické snímače otisků prstů. Díky tak velké ploše můžete využívat bezpečnější odemykání, a to pomocí dvou prstů. Pro odemknutí mobilu tedy přiložíte třeba oba palce na displej, čímž dojde k rychlému odemknutí mobilu za pouhých 0,2 sekundy.

Výrobce velkou plochu čtečky otisků prstů využil také pro rychlé spouštění oblíbených mobilních aplikací. Stačí jen přiložit prst na určitou oblast a během okamžiku dojde k odemknutí mobilu a následně ke spuštění dané aplikace.

Zdroje: Vivo

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*