HONOR Magic4 Pro má bezpečné 3D odemykání obličejem i otiskem prstů

V Androidím světě je dlouhé roky běžné, že mobily takřka všech cenových kategorií mají čtečky otisků prstů. Poslední dobou jsou stále více nasazovány čtečky otisků prstů pod displeje a tento rok jsou pod displeje nasazovány konečně i ultrazvukové čtečky. Co se odemykání obličejem týče, tak to je dlouhé roky známé i u levnějších mobilů s Androidem. Dokonce Android byl první mobilní systém, který odemykání obličejem umožňoval, a to roky před Applem.

Je ale dobré zmínit, že výrobci přistupují k odemykání obličejem odlišně. Takřka všechny Androidí mobily pro odemykání využívají pouze selfie kamerku, což je spolehlivé a rychlé i za horších světelných podmínek, ale není to tak bezpečné. Apple zas jde směrem vyšší bezpečnosti, proto je výřez v displeji tak obrovský. Před pár lety však i Huawei bezpečné odemykání nabízel a je velká škoda, že tuto funkci nevyužilo více výrobců. Na druhou stranu velký výřez v displeji nepůsobí zrovna hezky.

HONOR na náš trh po opravdu hodně dlouhém čekání konečně přišel s vlajkovým modelem HONOR Magic4 Pro. HONOR se po odtržení od Huawei snaží zaměřovat na bezpečnost, což je vidět právě i v případě tohoto modelu. Pod displejem má totiž pokročilejší senzor čtečky otisků prstů Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2. Jedná se o ultrazvukovou čtečku otisků prstů, která je údajně spolehlivější a bezpečnější, než běžné optické čtečky ve většině mobilech.

Zdroje: HONOR

Co se odemykání obličejem týče, tak alespoň dle propagačních materiálů a dostupných technických specifikací má mobil i bezpečnější technologii pro odemykání obličejem. Nejspíš proto v levém rohu displeje najdeme pilulkový průstřel dvou kamerek. Jedna kamerka má rozlišení 12 Mpx a slouží pro focení či pořizování videa. Druhá je pak 3D ToF kamera a snímá hloubku ostrosti, ale pravděpodobně slouží právě i pro 3D skenování obličeje.

Zdroje: HONOR

HONOR se však zaměřil i na to, aby nikdo ve vašem okolí neslyšel důležité hovory. Během hovoru můžete využít funkce AI Privacy Call, která pomocí algoritmů umožňuje zabránění tomu, aby hovor slyšelo vaše okolí. To se může hodit v práci, ale třeba i v hromadné dopravě.

Zdroje: HONOR

Výrobce také tvrdí, že pro ještě lepší bezpečnost se v mobilu nachází také oddělený nezávislý čip. Ten slouží pro zabezpečení hesel na hardwarové úrovni, která nikde v cloudu neuchovává. V mobilu se nachází také operační systém Dual TEE Security OS vyvinutý ve spolupráci se společností Qualcomm. Ten se stará o bezpečné prostředí při provádění různých operací. Výrobce také slíbil aktualizace bezpečnostních záplat systému Android, které jsou velice důležité.

Zdroje: HONOR

Zdroje: TZ, HONOR, Qualcomm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*