Vivo X Fold je skládací novinka. Zaujme dvěma 120 Hz displeji, nabíjením i výkonem

Společnost Vivo představila vůbec svůj první skládací mobil Vivo X Fold. Výrobce se snaží nalákat na dva kvalitní velké displeje, odolné panty z leteckého materiálu a také obří výkon s procesorem Qualcomm Snapdragon 8Gen1. Pyšnit se Vivo může také optikou fotoaparátů od Zeiss.

 

Displeje a čtečky otisků prstů

Vivo X Fold nabízí dva velké displeje. Vnější OLED displej v zavřeném stavu má úhlopříčku 6,53palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. V otevřeném stavu budete mít před sebou 8palcový OLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí. Výrobce také udává, že použil světelný materiál E5, který údajně zajišťuje plynulé zobrazení a optimalizovanou spotřebu energie.

Jelikož se jedná o opravdu moderní smartphone, tak výrobce umístil pod displej dvojitou 3D ultrazvukovou čtečku otisků prstů. Zajímavé je především to, že odemykání otiskem prstu lze používat na obou displejích.

Zdroje: Weibo

 

Konstrukce a odolnost

Skládací mobily jsou drahé, protože se jedná o novinku a každý výrobce se potýká především s problémem kvalit pantů. Výrobce Vivo tvrdí, že pant obsahuje 174 dílů a jsou v něm použity šestivrstvé letecké materiály, což je tekutý kov a vysokopevnostní ocel.

Laboratorní testy dopadly prý po více než 300 000 složení mobilu na výbornou. Podle výrobce uživatel běžně svůj mobil za celý den rozloží přibližně osmdesátkách a mobil Vivo X Fold by měl vydržet používání po dobu 10 let.

Zdroje: Weibo

 

Výkon, výdrž a nabíjení

Jelikož se jedná o opravdu drahé zařízení, nesmí chybět nekompromisní výkon. O ten se stará v současné době nejvýkonnější procesor od Qualcommu, kterým je Snapdragon 8Gen1. Nechybí ani 12 GB RAM a 256/512 GB rychlé interní úložiště UFS 3.1.

V konstrukce mobilu se nachází akumulátor s kapacitou 4 600 mAh. K nabíjení slouží oboustranný nabíjecí konektor USB-C a mobil podporuje až 66W rychlé nabíjení FastCharge. Drátově je možné mobil nabít z nuly do 50% za 17 minut a do 100% pak za 37 minut. Dostalo se i na bezdrátové nabíjení Qi s výkonem 50W a 10W bezdrátové reverzní nabíjení.

Zdroje: Weibo

 

Dostupnost

Pokud se na Vivo X Fold těšíte, tak vás ale nejspíše zklamu. Podle oficiálního vyjádření společnosti se mobil alespoň prozatím bude prodávat především v domovské Číně. To však nemusí znamenat, že se do Evropy časem nedostane.

 

Zdroje: TZ, Weibo, GSMArena

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*