Jak na mobilu virtualizovat ROM Androidu a spouštět ROOT aplikace bez rizik?

Někteří jistě moc dobře znají nástroj VirtualBox pro počítače, kde je možné virtualizovat Windows či Linuxové distribuce bez toho, aniž by to mělo vliv na primární systém. Co ale mobilní telefony a tablety? Pokud máte Android, tak díky jednoduchému nástroji lze virtualizovat ROM odlehčeného Androidu, kde lze bez rizik zkoušet aplikace vyžadující root a provádět různé pokusy.

 

Umožňuje to aplikace VMOS, která hned po prvotním startu vyžaduje udělit různá oprávnění a následně stáhne ROM k virtualizaci. Ta v době mého testování měla velikost kolem 275 MB a doporučuji tedy využívat připojení k Wi-Fi. Dobré je také zmínit, že virtualizace systému může být hardwarově náročnější a plynule může fungovat spíše jen na dražších mobilech.

Ve virtualizovaném systému můžete využívat druhý Google účet, spouštět různé hry s druhým účtem a posílat si tak do svého hlavního herního účtu denní dárky a využívat jiných výhod. Všechny aplikace si můžete bez problémů importovat z hlavního systému do toho virtualizovaného. Využívat lze i aplikace vyžadující root bez rizik. Virtualizovaný systém totiž nezasahuje do hlavního systému tak, takže root nijak hlavní systém v mobilu neohrozí.

 

Z virtualizovaného do hlavního systému se můžete vždy snadno vrátit plovoucím tlačítkem vpravo, kde je menu pro vypnutí, minimalizaci a další užitečné funkce. V případě minimalizace se vždy můžete plovoucím tlačítkem VMOSu bez problémů přepínat mezi oběma systémy. K dispozici je také plovoucí okno virtualizovaného systému, které lze připnout.

 

Aplikace ke stažení:

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*