Kryptoměny zná každý, ale na měnu TON s blockchainem The Open Network se často zapomíná. Přitom toho umí nabídnout poměrně dost. TON znají především uživatelé Telegramu, díky integraci kryptopeněženky s různými měnami, NFT a napojení dalších služeb. Vznikají tu další projekty fungující na stejném blockchainu, ale k jejich používání nemusíte mít peněženku v Telegramu. Vyzkoušet můžete třeba Tonkeeper.
Kdo stojí za kryptoměnou TON (The Open Network) a má vůbec nějaké využití?
Pokud se o kryptoměny zajímáte, můžete TON koupit na více směnárnách. Jestli však nechcete měnu jen držet, ale používat a užívat si další aplikace, pak můžete sáhnout přímo po Telegramu nebo Tonkeeperu. Více mini aplikací má sice Telegram, ale Tonkeeper má své kouzlo.
Stačí Tonkeeper stáhnout jako aplikaci pro Android, iOS, spustit jako mini aplikaci v Telegramu nebo Tonkeeper Pro na počítačích. Do desktopových prohlížečů existují také doplňky. Vytvoření peněženky je rychlé a během chvilky můžete koupit TON a USDT. Měny můžete posílat na jiné peněženky nebo jimi rychle platit v různých aplikacích. Svou peněženku můžete používat v dalších službách běžících na blockchainu The Open Network např. Getgems nebo Fragment.
Tonkeeper má krásně svižné uživatelské prostředí. V poslední době pracuje na funkci „Browser. Najdete ji vpravo dole a můžete v ní používat různé integrované aplikace. Znát je můžete právě z Telegramu a jedná se třeba o Mobile pro nákup datových eSIM karet za TON, Ton VPN pro anonymizaci internetového připojení, používat služby pro nákup a dražbu NFT obsahu, hrát různé hry. Nově se služba pochlubila AI aplikacemi. Mezi nimi je výborný chatbot Husky AI s integrací více známých LLM modelů. Já nejraději použužívám Husky AI Pro s ChatGPT, čerpání aktuálních dat z Googlu a Telegram kanálů. Dále můžete používat TonGPT s integrací ChatGPT 4, Ton Midjourney pro generování obrázků a Art Photo AI pro generování obrázků s vaší fotkou. Za všechny služby můžete rychle zaplatit TONem, a to biometrickým ověřením nebo zadáním PINU.