TCL 40 NXTPAPER, jehož displej připomíná papír, míří na český trh

Společnost TCL Communication zahajuje v Česku prodej smartphonu TCL 40 NXTPAPER s revolučním matným displejem, který připomíná na pohled i na dotyk papír. Jde o první mobilní telefon s displejem tohoto typu na světě. Má rozlišení Full HD a obnovovací frekvenci 90 Hz a k jeho výhodám patří i to, že je šetrnější k očím uživatele než běžné lesklé displeje. Obrazovka novinky totiž disponuje certifikací TÜV pro hardware s nízkou úrovní vyzařovaného škodlivého modrého světla. TCL 40 NXTPAPER je vybaven 8 GB operační paměti s možností rozšíření o dalších 8 GB v kombinaci s velkým 256GB interním úložištěm. Modulu fotoaparátu dominuje 50Mpx hlavní objektiv a nechybí ani rychlé 33W nabíjení, díky němuž se telefon nabije na 50 % kapacity již za 30 minut. TCL 40 NXTPAPER se v Česku prodává v barevných provedeních Midnight Blue a Opalescent za akční zaváděcí cenu 4999 Kč včetně DPH. V balení zájemci najdou i ochranný kryt, který pojme i přibalený stylus, a navíc může sloužit také jako stojánek.

Technologie barevného elektronického displeje, který připomíná papír, nazvaná TCL NXTPAPER, obdržela od svého uvedení na trh již řadu ocenění od spotřebitelů i médií. Doposud ji TCL využívalo pouze u svých tabletů. Nyní se tedy displejová technologie NXTPAPER poprvé dostává i do kategorie smartphonů.

Zdroj obrázku: TCL

Vícevrstvé displeje TCL NXTPAPER netrápí nežádoucí odlesky a nabízejí vysokou odolnost vůči otiskům prstů, čehož bylo dosaženo vytvořením textury s matným efektem, která připomíná papír. Telefon TCL 40 NXTPAPER nezatěžuje oči, o čemž svědčí certifikace TÜV pro hardware s nízkou úrovní škodlivého modrého světla. Jeho displej navozuje při sledování pocit jako při čtení z papíru. Obrazovka si přitom zachovává původní barvy. Integrovaný snímač navíc automaticky upravuje jas a teplotu barev na displeji v závislosti na čase i prostředí tak, aby poskytl optimální obraz a měkké světlo v noci a za zhoršených světelných podmínek.

Pohodlné je ovšem díky technologii NXTPAPER i čtení displeje na ostrém slunci. Plnobarevný elektronický displej je vybaven speciálním uživatelským rozhraním NXTPAPER, které uživatelům nabízí možnost volby mezi barevným a černobílým režimem.

TCL 40 NXTPAPER

TCL 40 NXTPAPER je vybaven 6,78palcovým displejem s technologií NXTPAPER a rozlišením Full HD+, který má poměr stran 20,5:9, obnovovací frekvenci 90 Hz a jas 450 nitů. Obsahuje dva reproduktory a nabízí 3D boom zvuk využívající technologii DTS, která přináší kvalitní audiovizuální zážitky. Systém trojitého zadního fotoaparátu kombinuje hlavní objektiv s rozlišením 50 Mpx, 5Mpx ultraširokoúhlý snímač a 2Mpx makro kameru. Díky tomu je možné pořizovat jak kvalitní snímky krajiny, tak i portréty či komplexní detaily. Nechybí ani 32Mpx selfie kamera, která dokáže zachytit úžasné detaily i jedinečné pózy.

Zdroj obrázku: TCL

Smartphone dále nabízí 256GB úložiště a 8 GB RAM v kombinaci s dalšími 8 GB virtuální rozšířené paměti RAM. O celodenní výdrž telefonu se stará výkonná baterie o kapacitě 5010 mAh, kterou lze díky 33W rychlonabíjení dobít na 50 % kapacity za pouhých 30 minut. Všichni, kteří si rádi dělají ručně psané poznámky nebo kreslí, ocení, že součástí balení je i stylus T-Pen. Nechybí ani speciální ochranný kryt s funkcí stojánku pro pohodlné sledování telefonu, kam lze stylus uložit.

Jako bonus k telefonu získají zákazníci také přístup na 60 dní zdarma do Nextory – databáze elektronických knih, časopisů, komiksů a audioknih, která čítá více než 250 tisíc titulů. Další výhodou je předinstalovaná aplikace J Notes pro snazší zapisování poznámek, která je pro majitele telefonu na půl roku zdarma.

Zdroj obrázku: TCL

TCL NXTPAPER 11

Na českém trhu je již několik měsíců dostupný i tablet TCL NXTPAPER 11 v elegantním barevném provedení Dark Grey, který stojí 4999 Kč včetně DPH.

Také tento produkt těží z obrazové technologie NXTPAPER a nabízí pohodlné sledování za jakýchkoli světelných podmínek. Jeho 11palcový displej s 2K rozlišením poskytuje výbornou kvalitu obrazu, kterou ještě vylepšuje technologie AI Boost. Obrazovka má několik vrstev, které omezují modré světlo, což dokládá certifikace TÜV. Displej si přesto zachovává původní, věrné barvy. Sklo s ochranou proti odleskům snižuje odražené světlo a připomíná papír. Nechybí funkce pro zvýšení produktivity a uživatelské rozhraní TCL usnadňuje multitasking. Spolehlivou celodenní výdrž zajistí baterie o kapacitě 8000 mAh.

Zdroje: TZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*