Souboj fotoaparátů mobilů Vivo X90 Pro vs. Xiaomi 12 Pro

Výrobce Vivo letos přišel s novým vlajkovým modelem Vivo X90 Pro, který se snaží konkurovat právě třeba mobilu Xiaomi 13 Pro. Bohužel v době psaní tohoto článku jsem neměl nové Xiaomi 13 Pro k dispozici, ale loňský Xiaomi 12 Pro ano. V tomto článku jsem se tedy podíval na porovnání zadních fotoaparátů obou mobilů.

 

Specifikace fotoaparátů mobilů:

Vivo X90 Pro na svých zádech nese opravdu velký modul třech fotoaparátů. Hlavní snímač má 50 Mpx rozlišení, velikost čipu 1palce, světelnost f/1,8 a OIS (optickou stabilizaci obrazu). Druhý fotoaparát je teleobjektiv s 2x optickým zoomem, 50 Mpx rozlišením, světelností f/1,6 a OIS. Poslední je ultraširokoúhlý s 12 Mpx rozlišením, zorným polem 108° a světelností f/2,0.

Loňské Xiaomi 12 Pro pak nabízí všechny tři fotoaparáty s rozlišením 50 Mpx. Hlavní má světelnost f/1,9 a OIS. Teleobjektiv má 2x optický zoom a světelnost f/1,9. Ultraširokoúhlý má pak světelnost f/2,2 a zorné pole 115°.

Porovnávací fotky z tohoto mobilu sice níže nenajdete, ale podívat se můžeme i na specifikace fotoaparátů nového modelu Xiaomi 13 Pro. Ten má hlavní fotoaparát s 50,3 Mpx fotoaparátem, světelností f/1,9, čip má 1palcovou velikost a OIS. Teleobjektiv má 50 Mpx rozlišení, 3,2x optický zoom a světelnost f/2,0. Ultraširokoúhlý má také 50 Mpx rozlišení, světelnost f/2,2 a zorné pole 115°.

 

Články o mobilech:

 

Jak vypadají fotoaplikace?

Pro focení je důležitá i dobrá aplikace fotoaparátu. Oba mobily mají přehledné aplikace se všemi potřebnými prvky, široké manuální nastavení parametrů v Pro režimech a možnost pořizovat surový formát RAW. Xiaomi má svou funkci AI pro automatické nastavení barev a dalších prvků při pořizování a Vivo má svůj režim ZEISS, který také upravuje barvy a další prvky. Prostředí obou aplikací je svižné, ale u Vivo celkem vadí malá tlačítka 0,6 – 2x pro přepínání fotoaparátů a využívání zoomu.

 

Porovnání snímků mobilů Vivo X90 Pro a Xiaomi 12 Pro:

Oba mobily se chlubí vysokou kvalitou fotoaparátů a dovolím si tvrdit, že oba fotí výborně. Záleží hodně na dané scéně, kterou pořizujete. Vivo fotky více prosvětluje, což je v noci rozhodně vítané, ale ve dne bych v mnoha případech ocenil méně prosvětlovat, protože snímky pak neodpovídají realitě. Vivo se vlastně snaží o reálné barevné podání, což mu chválím a byl bych rád, kdyby něco takového dělal každý výrobce, ale někdy je to zkrátka na škodu.

Co se týče nočního režimu, tak bych řekl, že je v některých situacích na tom lépe Vivo, úroveň detailů mají oba mobily výborné a barevné podání dost záleží na scéně. Někdy má hlavním fotoaparátem lepší snímek Vivo a někdy loňské Xiaomi. Ultraširokoúhlý fotoaparát má lepší Xiaomi, protože má vyšší rozlišení, širší zorné pole a řekl bych, že i o fous věrnější barevné podání. 2x optický zoom je na tom dost podobně, jako hlavní snímač. Záleží opět dost na dané scéně. U 5x a 10x digitálním zoomu je na tom lépe Vivo, které svým post-processingem lépe vyhlazuje nedostatky. Škoda, že Vivo letos nenasadilo 5x optický zoom, jako tomu bylo vloni u modelu Vivo X80 Pro.

Níže se konečně nachází pořízené snímky. Můžete si je rozkliknout a prohlížet. Pod každým snímkem se nachází popisek, jak a jakým mobilem byla pořízena.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*