Sennheiser CX 400BT – Bezdrátové špunty se slušnou výdrží na nabití (RECENZE)

Německého výrobce Sennheiser asi nemá moc smysl představovat, protože má za sebou bohatou minulost. Na test jsem obdržel sluchátka Sennheiser CX 400BT, což jsou opravdu bezdrátová sluchátka do uší. Ta mohou nalákat na kvalitní zvuk, dlouhou 20hodinovou výdrž a elegantní design. V době psaní recenze se sluchátka prodávala za cenu kolem 5 300 Kč.

 

 

Co najdete v prodejním balení

Od prodejního balení nečekejte nic nadstandardního. V tradiční krabičce najdete nabíjecí krabičku se sluchátky, různé velikosti špuntů, nabíjecí USB-C kabel a různé návody.

 

 

 

Design sluchátek a krabičky

Sluchátka Sennheiser CX 400BT se na našem trhu prodávají ve dvou barevných provedeních, a to v klasických barevnách černé a bílé. Žádné křiklavé barvičky tedy nečekejte, ale to bych od Sennheriseru ani neočekával. Design tohoto výrobce totiž vnímám spíše jako elegantní., což je přesně případ těchto sluchátek.

Samotná sluchátka nabízí malé rozměry 59 x 33.8 x 42.3 mm, přesto je sluchátka možné snadno vyjmout z uší, a to především díky jejich tvaru. Najdete na nich piny sloužící pro připojení k nabíjecí krabičce, barevnou signalizační diodu a také značení, do jakého ucha patří. Příjemná je také 6 gramová váha každého sluchátka a sluchátka v uších po chvilce takřka necítíte. Klidně s nimi můžete i sportovat, protože nemají tendenci vypadávat z uší. Je však dobré zdůraznit, že nenabízí žádnou zvýšenou odolnost.

Velice příjemné jsou také rozměry nabíjecí krabičky 170 x 115 x 47 mm, kterou jsem denně nosil i v menším kapsách. Váha krabičky pak činí 37 gramů. Na zadní části krabičky najdete oboustranný nabíjecí konektor USB-C a signalizační diodku. Ta je barevná a podle barvy poznáte, jak je krabička nabitá. Stav nabití pak zjistíte stisknutím malého tlačítka. V otevřeném stavu krabičky si můžete všimnout loga výrobce a také sluchátek, která v krabičce drží jako přibitá. Vkládání sluchátek do krabičky je bezproblémové a to samé platí pro jejich vyjmutí. Je jen škoda, že krabička alespoň v mém barevném provedení trpí na škrábance. Na druhou stránku toto je problém většiny krabiček i od konkurence.

 

 

 

Kvalita zvuku a hovory

Sluchátka Sennheiser jsem měl vždy rád, protože jejich zvuk není přebasovaný, jako je tomu u některých konkurenčních sluchátek od JBL. Sluchátka sice mají basy na velice dobré úrovni, ale nejsou nijak přehnané. Zvuk je jednoduše krásně čistý a vyvážený. Díky přítomným kodekům: SBC, AAC a aptX je také bezdrátový přenos v CD kvalitě.

Sluchátkům musím také pochválit synchronizovaný zvuk s videem. Můžete tedy sledovat nejen videa, ale také filmy a hrát hry. Během testování jsem je používal i několik hodin v kuse při hraní her na notebooku. Je jen škoda, že sluchátka nenabízí funkci potlačení okolního zvuku, ale na druhou stranu při navýšení hlasitosti jsem své okolí slyšel opravdu minimálně.

Na sluchátkách najdete také nenápadné zdířky, ve kterých se ukrývají mikrofony. Můžete tedy přijmout hovor a telefonovat. Tuto funkci jsem pochopitelně také vyzkoušel a s kvalitou hovorů jsem byl také velmi spokojený.

 

 

 

Ovládací gesta

Na každém sluchátku najdete také lesklou dotykovou plochu s logem výrobce. Ty jsou dostatečně velké, takže s jejich ovládáním nebudete mít problémy. Gesta si můžete upravit dle libosti v mobilní aplikaci. Já však používal denně jednoduchá gesta dlouhého stisknutí pravého sluchátka pro navýšení hlasitosti a pozastavení skladby na levém sluchátku. Nic víc jsem nepotřeboval. Nastavit si však můžete i gesta pro vyvolání Google Asistenta či Siri a nechybí ani přeskakování skladeb.

 

 

 

Párování sluchátek

Sluchátka komunikují skrze Bluetooth 5.1 a během mého testování jsem je využíval na mobilech s Androidem různých značek i notebooku s Windows 10. Párování je velice jednoduché a stačí sluchátka jen vyndat z krabičky, vyhledat a spárovat. Sluchátka se pak k mobilu či počítači připojí chvilku potom, co je vytáhnete z krabičky.

Pro Android i jablečné iOS existuje mobilní aplikace Sennheiser Smart Control. Ta umožňuje nastavit si ovládací gesta sluchátek a také ekvalizér. Aplikace je velice jednoduchá a je celá přeložená do češtiny.

 

 

 

Výdrž na nabití

Výrobce tvrdí, že samotná sluchátka jsou schopna vydržet rovných 7 hodin na jedno nabití. S nabíjecí krabičkou pak dalších třináct hodin, což je opravdu odvážné tvrzení. Byl jsem však mile překvapen tím, že výrobce nelhal. Sluchátka jsem používal dlouhé hodiny při práci na notebooku, takže jsem výdrž mohl pořádně vyzkoušet. Většinou vydržela kolem 6-7 hodin, takže výrobce nelže. Záleží však jen na tom, jak hlasitě budete hudbu poslouchat. Při práci u notebooku jsem měl hlasitost sníženou, a když jsem ji navýšil, tak sluchátka byla schopna vydržet i 5 hodin.

Když sluchátka vybijete, tak je stačí vložit zpět do nabíjecí krabičky, kde se nabijí. Krabička se pak nabíjí společně se sluchátky pomocí USB-C konektoru na zadní části krabičky.

 

 

 

Závěr – opravdu se povedla

Sluchátka Sennheiser CX 400BT se mi během testování opravdu zalíbila, protože vypadají elegantně a příjemně se nosí. Velice spokojený jsem byl také se zvukem, s ovládacími gesty a nesmím zapomenout ani na skvělou výdrž na jedno nabití.

Pokud tedy hledáte kvalitní sluchátka do cenovky kolem 5 300 Kč, tak je rozhodně mohu doporučit. Je však nutné překousnout drobné škrábance na nabíjecí krabičce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*